Ale Máňa říkala, že to není směroplatný | Dostupný advokát

Ale Máňa říkala, že to není směroplatný ... aneb Jak se vám může prodražit právní rada zdarma

Obrázek k článku Ale Máňa říkala, že to není směroplatný ... aneb Jak se vám může prodražit právní rada zdarma

22. 3. 2016 / autor: Ondřej Preuss

Tento článek píšeme jako reakci na fakt, že se na nás ve stále větší míře obracejí lidé, kteří nás žádají, abychom jim, jak se říká “jenom poradili”. Což mezi řádky znamená, že chtějí dobrou a odbornou radu, ovšem zdarma. Při našem nejlepším vědomí a svědomí ovšem takové rady poskytovat nemůžeme. Vzhledem k tomu, že si takovou odpověď mnoho lidí vysvětluje jako neochotu nebo nedostatek dobré vůle pomoci, nebo ještě hůř, jako snahu vydělávat na všem za každou cenu, rozhodli jsme se k tomu vyjádřit a vysvětlit všem takto smýšlejícím, proč je v jejich zájmu za radu a řešení právního problémů zaplatit, a čemu všemu tak mohou předejít. Plynule tímto navazujeme na náš článek Proč se vyplatí za advokátní služby platit.

1. Bezplatné právní poradenství

Jste-li v situaci, že si opravdu nemůžete dovolit zaplatit za právní radu, máte vždy možnost využít služeb bezplatných právních poraden, které jsou dotovány v rámci státní podpory, financovány z dárcovských příspěvků nebo mecenáši. Takové právní poradenství nabízejí také neziskové organizace, na které se můžete vždy obrátit. Jedná se ovšem zpravidla o závažné a tíživé životní situace. Dokážete si představit, že by se na neziskovou organizaci někdo obrátil s prosbou o radu zdarma, jak co nejvíc vydělat na prodeji svého bytu? A chtěl “jenom poradit”? Navíc, i zaměstnanci neziskových organizací jsou placení a vydělávají si touto prací na živobytí, i když nejsou placeni přímo za jednotlivé služby a peníze nedostávají přímo od svých klientů.

2. Dostupný advokát je tu v danou chvíli pouze pro vás a hledá nejvhodnější řešení pro konkrétní situaci nebo právní problém

Zaručí vám někdo, pokud budete chtít “jenom poradit”, že si na vás opravdu udělá čas? A tolik času, kolik budete vy sami potřebovat? Představte si, že si přijdete pro radu a dozvíte se, že ať už je to jakkoliv, má na vás odborník jen pět minut, a pak si budete muset poradit sami… Najděte si to ve sbírce zákonů, strana 32, paragraf 10, odstavec a. Však vy už to nějak zvládnete!

Dostupný advokát je vždy na vaší straně. Hájíme vaše zájmy, vaše nároky. V domluvený čas jsme tu jen a jen pro vás. Hledáme a najdeme pro vás řešení vašeho právního problému, a to na míru. Zodpovědně a diskrétně. Ceny našich služeb jsou dostupné prakticky pro každého. Vždy dopředu víte, za co a kolik zaplatíte. Potřebujete vědět víc?

3. Dostupný advokát nese přímou zodpovědnost za poskytnuté právní rady

Ptát se, jestli jste viděli film Kulový blesk, je asi zbytečné, že? A vybavíte si hlášku, která zazněla těsně před tím, než se vydala rychlá spojka na cestu? "... ale Máňa říkala, že to není směroplatný.” A reakci paní Máni, když se dozvěděla o náhradě vzniklých škod?

"Ale to já jsem nevěděla, to kdybych já bejvala věděla, tak to bych jí to rozmluvila. Anežko, tos mi měla říct, že je to toliká rodin a peněz. To já jsem nevěděla." Tak přesně takhle to může dopadnout, když si necháte “jenom poradit” od někoho, kdo nenese za svou radu zodpovědnost.

Dostupný advokát je služba, kterou garantují spolehliví odborníci, advokáti, kteří za svou práci nesou osobní odpovědnost a ručí za ni i svým jménem. Radíme vám dobře a podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. A přesně pro danou konkrétní situaci, kterou řešíte. Pro všechny případy jsme navíc pojištěni, a to na dvojnásobnou částku oproti tržnímu standardu.

Čekáte-li obecné rady a polovičatá řešení, pak raději navštivte nějaké tržiště se smlouvami zdarma, nebo rovnou paní Máňu, ona se vždycky nějaká najde.

4. Dostupný advokát je cenově dostupný prakticky pro každého

Už se vám někdy stalo, že jste si objednali službu v určitém rozsahu, a pak jste se dozvěděli, že to zabralo víc času a zaplatíte dvakrát tolik? Aniž by to s vámi někdo konzultoval? Nebo jste chtěli něco zdarma, a vzápětí jste zjistili, že ke službě zdarma je automaticky přidružená horentně zpoplatněná jiná služba. A nejde z toho už vycouvat? To od nás taky nečekejte. Chcete-li zvolit neprůhledný systém, kde si nebudete jisti ničím, pak hledejte někde jinde než u služeb Dostupného advokáta.

Ceny za námi poskytované právní služby jsou dostupné prakticky pro každého. Vy sami si vybíráte, jaké služby chcete využít. Ceny za námi poskytované služby jsou fixní. Vždy tak dopředu víte, za co a kolik zaplatíte. Pokud chcete jen malou radu, objednejte si nejlevnější konzultaci. Dostane se vám služeb ve stejné kvalitě, jako kdybyste si zaplatili konzultace za statisíce. Neděláme rozdíly. Poskytujeme ty nejlepší možné služby každému, bez rozdílu.

Líbí se vám to? Ale… hledáte nějaký zádrhel? Prostě naše služby využijte a přesvědčte se sami o jejich kvalitě.

5. Dobré rady zdarma nabízíme na našem blogu

  • Články – Novinky ze světa práva, odborné články, které pro vás píšou advokáti, a dokonce srozumitelným jazykem. Po jejich přečtení získáte přehled nebo naleznete tolik potřebné informace.

  • Sledujeme pro vás nové zákony, popisujeme právní problémy, které se vás týkají. A pravidelně je zveřejňujeme na našem profilu na Facebooku.

  • Jsme připraveni vám dobře posloužit právní radou, zkontrolovat nebo sepsat vaši smlouvu, abyste si nenaběhli s koupí nemovitosti nebo při podnikání, poradit při pracovních problémech. A mnoho dalšího.

    Všechny tyto služby ovšem musíme zpoplatňovat, protože i když jsme online advokáti, pohybujeme se v reálném světě. Chceme vám sloužit nestranně, odpovědně a pouze a jen ve váš prospěch. To bez ohodnocení nejde. Ostatně žádná dobrá služba na světě není zdarma. A tím, že za naše služby zaplatíte, nám zase vy dáváte najevo, že pro vás rada byla užitečná, že vám pomohla ušetřit peníze, o které byste jinak přišli, protože byste sami nebo s pomocí “paní Máni”, ať už se jmenuje jakkoliv, celou situaci nedokázali vyřešit tak, jako advokáti, pro které je jejich práce i jejich posláním. A dělají ji s plným nasazením. A ve vašem zájmu.

    Ohodnoťte tento článek:

    Mohlo by vás také zajímat: