Ale Máňa říkala, že to není směroplatný | Dostupný advokát

Ale Máňa říkala, že to není směroplatný ... aneb Jak se vám může prodražit právní rada zdarma

Obrázek k článku Ale Máňa říkala, že to není směroplatný ... aneb Jak se vám může prodražit právní rada zdarma

22. 3. 2016 / autor: Ondřej Preuss

Tento článek píšeme jako reakci na fakt, že se na naši právní poradnu ve stále větší míře obracejí lidé, kteří nás žádají, abychom jim, jak se říká “jenom poradili”. Což mezi řádky znamená, že chtějí dobrou a odbornou radu ideálně od právníka online, ovšem zdarma. Při našem nejlepším vědomí a svědomí ovšem bezplatné právní rady poskytovat nemůžeme. Vzhledem k tomu, že si takovou odpověď mnoho lidí vysvětluje jako neochotu nebo nedostatek dobré vůle pomoci, nebo ještě hůř, jako snahu vydělávat na všem za každou cenu, rozhodli jsme se k tomu vyjádřit a vysvětlit všem takto smýšlejícím, proč je v jejich zájmu za radu a řešení právního problému zaplatit, a čemu všemu tak mohou předejít, pokud se spolehnout pouze na bezplatnou právní poradnu. Plynule tímto navazujeme na náš článek Proč se vyplatí za advokátní služby platit.

1. Právní poradenství zdarma

Jste-li v situaci, že si opravdu nemůžete dovolit zaplatit za právní radu, máte vždy možnost využít služeb bezplatných právních poraden, které jsou dotovány v rámci státní podpory, financovány z dárcovských příspěvků nebo mecenáši. Takové právní poradny zdarma jsou obvykle neziskové organizace, na které se můžete vždy obrátit. Alternativou je obrátit se na Českou advokátní komoru (ČAK), která za určitých okolností může k bezplatnému právnímu poradenství určit konkrétního advokáta ze seznamu advokátů, který ČAK vede. Jedná se ovšem zpravidla o závažné a tíživé životní situace. Dokážete si představit, že by někdo požádal o bezplatnou právní pomoc s prosbou o radu, jak bez právních rizik prodat svůj byt? A chtěl “jenom poradit”? Navíc, i "bezplatní právníci" z neziskových organizací jsou placení a vydělávají si touto prací na živobytí, i když nejsou placeni přímo za jednotlivé služby v podobě odměny advokáta a peníze nedostávají přímo od svých klientů.

2. Dostupný advokát je tu v danou chvíli pouze pro vás a hledá nejvhodnější řešení pro konkrétní situaci nebo právní problém

Zaručí vám někdo, pokud budete chtít “jenom poradit”, že si na vás opravdu udělá čas? A tolik času, kolik budete vy sami potřebovat? Představte si, že si přijdete pro radu a dozvíte se, že ať už je to jakkoliv, má na vás odborník jen pět minut, a pak si budete muset poradit sami… Najděte si to ve sbírce zákonů, strana 32, paragraf 10, odstavec a. Však vy už to nějak zvládnete!

Dostupný advokát je online advokátní kancelář, která je vždy na vaší straně. I I když jsme advokáti převážně z Prahy, pomůžeme vám, ať už se nacházíte kdekoliv. Hájíme vaše zájmy, vaše nároky. V domluvený čas jsme tu jen a jen pro vás jako váš právní zástupce. Hledáme a najdeme pro vás řešení vašeho právního problému, a to na míru. Zodpovědně a diskrétně. Ceny našich služeb jsou dostupné prakticky pro každého. Vždy dopředu víte, za co a kolik zaplatíte. Potřebujete vědět víc?

3. Dostupný advokát nese přímou zodpovědnost za poskytnuté právní rady

Ptát se, jestli jste viděli film Kulový blesk, je asi zbytečné, že? A vybavíte si hlášku, která zazněla těsně před tím, než se vydala rychlá spojka na cestu? "... ale Máňa říkala, že to není směroplatný.” A reakci paní Máni, když se dozvěděla o náhradě vzniklých škod?

"Ale to já jsem nevěděla, to kdybych já bejvala věděla, tak to bych jí to rozmluvila. Anežko, tos mi měla říct, že je to toliká rodin a peněz. To já jsem nevěděla." Tak přesně takhle to může dopadnout, když si necháte “jenom poradit” od "právního rádce", který nenese za svou radu zodpovědnost.

Dostupný advokát je online právní služba, kterou garantují spolehliví odborníci, advokáti, kteří za svou práci nesou osobní odpovědnost a ručí za ni i svým jménem. Radíme vám dobře a podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí. A přesně pro danou konkrétní situaci, kterou řešíte. Pro všechny případy jsme navíc pojištěni, a to na dvojnásobnou částku oproti tržnímu standardu.

Čekáte-li obecné rady a polovičatá řešení, pak raději navštivte nějaké tržiště se smlouvami zdarma, nebo rovnou paní Máňu, ona se vždycky nějaká najde.

4. Dostupný advokát je cenově dostupný prakticky pro každého

Už se vám někdy stalo, že jste si objednali službu v určitém rozsahu, a pak jste se dozvěděli, že to zabralo víc času a zaplatíte dvakrát tolik? Aniž by to s vámi někdo konzultoval? Nebo jste chtěli něco zdarma, a vzápětí jste zjistili, že ke službě zdarma je automaticky přidružená horentně zpoplatněná jiná služba. A nejde z toho už vycouvat? To od nás taky nečekejte. Chcete-li zvolit neprůhledný systém, kde si nebudete jisti ničím, pak hledejte právní pomoc někde jinde než u Dostupného advokáta.

Ceny za námi poskytované právní služby jsou dostupné prakticky pro každého. Vy sami si vybíráte, jaké právní služby chcete využít. Ceny za námi poskytované služby jsou fixní. Vždy tak dopředu víte, za co a kolik zaplatíte. Pokud chcete jen malou radu, objednejte si nejlevnější konzultaci. Dostane se vám služeb ve stejné kvalitě, jako kdybyste si zaplatili konzultace za tisíce. Neděláme rozdíly. Poskytujeme to nejlepší právní poradenství každému, bez rozdílu.

Líbí se vám to? Ale… hledáte nějaký zádrhel? Prostě naše služby využijte a přesvědčte se sami o jejich kvalitě.

5. Dobré rady zdarma nabízíme na našem blogu

 • Články – Novinky ze světa práva, odborné články, které pro vás píšou advokáti, a dokonce srozumitelným jazykem. Po jejich přečtení získáte přehled nebo naleznete tolik potřebné informace.

 • Sledujeme pro vás nové zákony, popisujeme právní problémy, které se vás týkají. A pravidelně je zveřejňujeme na našem profilu na Facebooku.

 • Jsme připraveni vám dobře posloužit právní radou v naší právní poradně online, zkontrolovat nebo sepsat vaši smlouvu, abyste si nenaběhli s koupí nemovitosti nebo při podnikání, poradit při pracovních problémech. A mnoho dalšího.

  Všechny tyto služby ovšem musíme zpoplatňovat, protože i když jsme online právníci, pohybujeme se v reálném světě. Chceme vám sloužit nestranně, odpovědně a pouze a jen ve váš prospěch. To bez ohodnocení nejde. Ostatně žádná dobrá služba na světě není zdarma. A tím, že za naše služby zaplatíte, nám zase vy dáváte najevo, že pro vás rada byla užitečná, že vám pomohla ušetřit peníze, o které byste jinak přišli, protože byste sami nebo s pomocí “paní Máni”, ať už se jmenuje jakkoliv, celou situaci nedokázali vyřešit tak, jako advokáti online, pro které je jejich práce i jejich posláním. A dělají ji s plným nasazením. A ve vašem zájmu.


  Rychlá konzultace s právníkem – specialistou na problém, který potřebujete vyřešit

  Úvodní konzultace je nejúčinnější způsob řešení jakékoli právní záležitosti. Během 30-60 minut pro vás najdeme vhodný právní postup a navrhneme vám řešení. Podklady nám pošlete jednoduše elektronickou cestou, a do druhého dne se s vámi spojíme a celou věc probereme.

  Rychlou úvodní konzultací vám dokážeme poradit s 90 % toho, s čím se jako běžný občan nebo firma setkáte. Nejčastěji to bývají tyto případy:

  • obrana práva z uzavřené smlouvy (včetně uplatnění smluvních pokut),
  • dohody a spory ohledně koupě nemovitostí a nájmů bytů (včetně zápisu do katastru nemovitostí),
  • rozvody a výživné,
  • spory ohledně náhrady škody,
  • neoprávněné exekuce a zastupování v insolvenčním řízení,
  • neoprávněná výpověď ze zaměstnání, včetně nároku na odstupné,
  • reklamace vad a záruky za provedené práce,
  • ochrana osobnosti,
  • pokuty uložené za provoz automobilu,
  • převody automobilů a motocyklů.

  Vše s námi můžete vyřídit telefonicky, e-mailem nebo přes Skype, ať už bydlíte kdekoliv. Jednoduše a skutečně účinně. Bez zbytečného chození do advokátní kanceláře. Radíme běžně i přes 8 časových pásem klientům, kteří právě surfují na Bali.

  Každý měsíc poradíme na dálku nejméně 200 lidem. Osobně nebo při soudním řízení pak další stovce.

  Co pro vás uděláme:

  Varianty naší nabídky Rychlá konzultace Prémiová konzultace
  Délka konzultace s advokátem30 minut
  Konzultace proběhnetelefonicky, Skypetelefonicky,
  Skype, e-mail
  Jak rychle konzultace proběhnedo 24 hodindle vaší potřeby
  Konečná cena včetně DPH690570,22 Kč bez DPH13001074,32 Kč bez DPH

  Jako advokáti samozřejmě zachováváme soukromí a mlčenlivost. Cokoli si řekneme nebo napíšeme, zůstane pouze mezi námi. I proto máme zabezpečený systém, přes který nám posíláte citlivé podklady. Vše je tak bezpečnější než přes e-mail.

  Rychlé představení služby

  Děkujeme klientům, kteří nám dovolili sepsat své příběhy, a sdílet tak s dalšími z vás své zkušenosti:

  Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
  Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
  MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
  Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
  Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
  Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
  Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
  Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
  Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

  Napsali o naší službě:


  Ohodnoťte tento článek:

  Mohlo by vás také zajímat: