Práce v noci – co musím jako zaměstnavatel ohlídat? | Dostupný advokát

Práce v noci – co musím jako zaměstnavatel ohlídat?

Práce v noci – co musím jako zaměstnavatel ohlídat?

1. 2. 2019 / autor: Ondřej Preuss

Máte zaměstnance, kteří pracují v noci? A víte, koho zákoník práce vůbec považuje za „zaměstnance pracujícího v noci“? Na následujících řádcích si vysvětlíme, jak je to u nás s prací v noci a na co byste si jako zaměstnavatel měli v této souvislosti dát pozor.


Od kdy do kdy se jedná o „práci v noci“?

Je zřejmé, že práce v noci je pro lidský organismus náročná a může nepříznivě ovlivňovat naše zdraví. O to více, pokud pracovník koná práci v nočních hodinách pravidelně. Proto zákoník práce stanoví různá pravidla, aby zaměstnancovo zdraví ochránil. Jak přesně jsou ale noční hodiny vymezeny? Zákoník práce stanoví, že noční prací je práce konaná v noční době, a to je doba mezi 22. a 6. hodinou.

Kdo je „zaměstnanec pracující v noci“?

Ne každý, kdo pracuje mezi 22. a 6. hodinou je však automaticky chráněn, jako tzv. „zaměstnanec pracující v noci“. Tyto dva pojmy totiž zákoník práce rozlišuje. Každý pracovník, který odpracuje nějakou část své směny mezi 22. a 6. hodinou má nárok na příplatek za práci v noci a vy jako zaměstnavatel musíte u každého zaměstnance přesně evidovat, kolik „noční práce“ pracovník odvedl. Ale pouze pracovník, který vykonává noční práci pravidelně a v určitém rozsahu, má nárok na zvýšenou ochranu jako tzv. „zaměstnanec pracující v noci“.

Zjednodušeně lze říci, že „zaměstnancem pracujícím v noci“ je pracovník, který odpracuje během noční doby (tedy mezi 22. a 6. hodinou) nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby v rámci 24 hodin po sobě jdoucích v průměru alespoň jednou týdně. Pokud tedy zaměstnáváte například pekaře, který svou směnu začíná vždy v 5:30 (od pondělí do pátku), pak tento pracovník denně pracuje v noci (v době od 5:30 do 6:00), ale nejedná se o „zaměstnance pracujícího v noci“, protože v souhrnu za celý týden v noci odpracuje pouze 2,5 hodiny.

Příplatek za noční práci

Každý zaměstnanec, který pracuje v noci (a to jak ten, který pracuje v noci jen nárazově, tak i ten, který tak pracuje pravidelně a nad rámec zákonného rozsahu) má nárok na příplatek za noční práci nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné, abyste si se svým zaměstnancem sjednali jinou minimální výši a způsob určení příplatku. Pokud tedy bude zaměstnanec souhlasit, je možné si s ním domluvit i nižší výši příplatku za noční práce. V každém případě doporučujeme, abyste měli takovou dohodu písemně, například v pracovní smlouvě.

Pozor na délku směny

Pokud zaměstnáváte pracovníky, kteří splňují kritéria „zaměstnanců pracujících v noci“, máte jako zaměstnavatel i další povinnosti. Vždy musíte hlídat délku směny a pamatovat na to, že délka směny „zaměstnance pracujícího v noci“ nesmí překročit 8 hodin v rámci 24 hodin po sobě jdoucích (z provozních důvodů je možné toto období určitým způsobem prodloužit, což přesně stanoví zákoník práce).

Každé 2 roky na preventivní prohlídku

Součástí ochrany „zaměstnanců pracujících v noci“ jsou i častější lékařské prohlídky u závodního lékaře. Dříve byli „zaměstnanci pracující v noci“ povinně vysíláni na závodní prohlídky každý rok. Od listopadu 2017 se lhůta prodloužila a vy jako zaměstnavatel byste měli své „zaměstnance pracující v noci“ posílat na pravidelnou lékařskou prohlídku každé 2 roky. Pokud bude „zaměstnanec pracující v noci“ uznán lékařem nezpůsobilým pro noční práci, musíte ho jako zaměstnavatel převést na jinou práci. Pokud je nezpůsobilost jen dočasná, máte jako zaměstnavatel ztíženou možnost dát takovému zaměstnanci výpověď.

Vybavení pracoviště – možnost přivolat záchranku a ohřát si jídlo

Další důležité povinnosti zaměstnavatele vztahující se k noční práci, se týkají pracoviště. Podle zákoníku práce musíte jako zaměstnavatel vybavit pracoviště, na kterém se pracuje v noci, prostředky pro poskytnutí první pomoci, včetně zajištění prostředků umožňujících přivolat rychlou lékařskou pomoc (tedy například zde mít funkční telefon) a také byste měli zaměstnancům poskytnout přiměřené sociální zajištění, zejména možnost občerstvení (tedy například zřídit kuchyňku s mikrovlnkou).

Kdy nemůžeme po zaměstnanci noční práci požadovat?

Závěrem je potřeba ještě upozornit, že v určitých případech noční práci po zaměstnanci požadovat nemůžete. Kupříkladu mladiství zaměstnanci (tedy osoby mladší 18-ti let) v noci pracovat mohou jen s určitými velmi striktně omezenými výjimkami. Pokud jde o těhotné zaměstnankyně či maminky do 9-ti měsíců po porodu, tam zákoník práce nechává volbu na nich. Když vás jako zaměstnavatele požádají o přeřazení na denní práci, jste povinni jim vyhovět.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Je váš problém ohledně noční práce komplikovanější? Jsme připraveni zodpovědět vaše otázky, zhodnotit, zda postupujete správně a dodržujete všechny povinnosti spojené s noční prací, případně poradit jak nedostatky napravit.


Rychlá konzultace s právníkem – specialistou na problém, který potřebujete vyřešit

Úvodní konzultace je nejúčinnější způsob řešení jakékoli právní záležitosti. Během 30-60 minut pro vás najdeme vhodný právní postup a navrhneme vám řešení. Podklady nám pošlete jednoduše elektronickou cestou, a do druhého dne se s vámi spojíme a celou věc probereme.

Rychlou úvodní konzultací vám dokážeme poradit s 90 % toho, s čím se jako běžný občan nebo firma setkáte. Nejčastěji to bývají tyto případy:

  • obrana práva z uzavřené smlouvy (včetně uplatnění smluvních pokut),
  • dohody a spory ohledně koupě nemovitostí a nájmů bytů (včetně zápisu do katastru nemovitostí),
  • rozvody a výživné,
  • spory ohledně náhrady škody,
  • neoprávněné exekuce a zastupování v insolvenčním řízení,
  • neoprávněná výpověď ze zaměstnání, včetně nároku na odstupné,
  • reklamace vad a záruky za provedené práce,
  • ochrana osobnosti,
  • pokuty uložené za provoz automobilu,
  • převody automobilů a motocyklů.

Vše s námi můžete vyřídit telefonicky, e-mailem nebo přes Skype, ať už bydlíte kdekoliv. Jednoduše a skutečně účinně. Bez zbytečného chození do advokátní kanceláře. Radíme běžně i přes 8 časových pásem klientům, kteří právě surfují na Bali.

Každý měsíc poradíme na dálku nejméně 200 lidem. Osobně nebo při soudním řízení pak další stovce.

Co pro vás uděláme:

Varianty naší nabídky Rychlá konzultace Prémiová konzultace
Délka konzultace s advokátem30 minut
Konzultace proběhnetelefonicky, Skypetelefonicky,
Skype, e-mail
Jak rychle konzultace proběhnedo 24 hodindle vaší potřeby
Konečná cena včetně DPH690570,22 Kč bez DPH13001074,32 Kč bez DPH

Jako advokáti samozřejmě zachováváme soukromí a mlčenlivost. Cokoli si řekneme nebo napíšeme, zůstane pouze mezi námi. I proto máme zabezpečený systém, přes který nám posíláte citlivé podklady. Vše je tak bezpečnější než přes e-mail.

Rychlé představení služby

Děkujeme klientům, kteří nám dovolili sepsat své příběhy, a sdílet tak s dalšími z vás své zkušenosti:

Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Napsali o naší službě:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: