eva
Kupní smlouva na věci movité
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit

Vzor kupní smlouvy motocyklu

V praxi jsme zažili už mnoho případů, kdy nedočkavost u podpisu kupní smlouvy motocyklu dokáže oběma stranám pořádně zavařit. Abyste se vyhnuli zdlouhavé reklamaci, nebo naopak odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího, stáhněte si kupní smlouvu na motorku sepsanou právníky.

Podpis kupní smlouvy na motocykl
3 minuty čtení
29. 9. 2021

Zákon nevylučuje ústní uzavření kupní smlouvy. Ovšem i v případech, kdy kupujete či prodáváte krosku nebo okruhovku, doporučujeme sepsat jednoduchou kupní smlouvu na motocykl. Neprozíravost vás může dostat do situace, kdy budete čelit odpovědnosti za škodu, nebo budete v garáži chodit kolem motorky, která není pojízdná.

Bez čeho se neobejde bezchybná kupní smlouva na motorové vozidlo?

 • Podrobná a pečlivá identifikaci smluvních stran – do kupní smlouvy motocyklu uveďte co největší množství konkrétních údajů. Pokud jste v roli kupujícího, vždy si zkontrolujte, že osoba, která vám motorku prodává je dle technického průkazu jejím majitelem.
 • Detaily o předmětu smlouvy – nevynechejte detailní popis technického stavu motorky, ať už se jedná o stav tachometru, rámu, motoru, spojky a dalších důležitých částí. Technický stav můžete dodat včetně fotografií. U motorek je specialitou vyplňování 17místného VIN (identifikační číslo vozidla). U starších motorek opište zvlášť číslo karoserie a číslo motoru.
 • Dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení.
 • Specifikace toho, kdy kupující nabývá vlastnické právo – pro prodávající je důležité stanovit si nabytí práva až po uhrazení kupní ceny a v případě nesplnění nastavit ujednání, že smlouva pozbývá účinnosti.
 • Postup, jak dojde k předání motocyklu.
 • Způsob změny v evidenci vozidel – na specifikaci se v anonymních vzorech kupní smlouvy o prodeji motocyklu často zapomíná, i přesto, že přináší nejčastější komplikace. Toto se opravdu nevyplatí podcenit.

Dostupný advokát radí: „Před finálním podpisem smlouvy si zkontrolujte, že všechny vyplněné údaje jsou totožné s tím, co je uvedeno na technickém průkazu.“

Tip: Vyvarujte se nejčastějších chyb v kupní smlouvě na auto či motorku. Sepsali jsme je do článku.

Nejdůležitější je, aby kupní smlouva motorky popsala stav co nejpravdivěji a do detailů.  Jen tak může zajistit kupujícímu lepší právní pozici v případném soudním sporu, pokud by se objevily skryté vady a chtěl od kupní smlouvy na motorku odstoupit, a stejně tak prodávajícímu, který by spoléhal na ústní dohodu v podobě nabídnutí slevy za horší stav. 

Proto jsme sepsali jednoduchou kupní smlouvu na motocykl, která obsahuje všechny zákonem určené náležitosti a narozdíl od některých anonymních vzorů je zpracována v souladu s novým občanským zákoníkem.

Pamatuje však na to, že nedokáže pokrýt specifika vašeho prodeje, proto i tak doporučujeme kontrolu kupní smlouvy motorového vozidla od advokáta, který ji připraví na míru vaší situaci. Za rozumnou cenu.

Tip: Co by měla obsahovat kupní smlouva k movitým věcem? Základní informace naleznete v našem článku.

Postaráme se o podpis neprůstřelné kupní smlouvy na motorku

Vyhněte se při prodeji ojeté motorky komplikacím, ať už stojíte na straně prodávajícího či kupujícího. Investice do kupní smlouvy o prodeji do motocyklu sepsané právníkem je minimálně v porovnání se soudními náklady.

Chci mít jistotu, že podepíšu bezchybnou kupní smlouvu

Proč si vzor kupní smlouvy na motorku nechat zkontrolovat advokáty?

 • Právník bude dbát na to, aby se motorka převedla i v registru vozidel. Toto se často podceňuje a způsobuje pak oheomné problémy a riziko platby cizích pokut. 
 • Právník neprůstřelně vymezí předmět smlouvy a upozorní na detaily, které zohlednit. 
 • Právník upraví vzor kupní smlouvy na motorové vozidlo tak, aby obsahoval všechny podmínky pro případné vady a nesrovnalosti.
 • Zároveň zanalyzuje možná rizika a sepíše smlouvu tak, aby jim předcházela.
 • Specifikuje práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího.

Tip: Přečtěte si, na jak postupovat a na co si dát pozor, pokud řešíte převod auta nebo motorky.

Proč použít placenou službu od Dostupného advokáta?

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 490 Kč.

 • Vše zvládneme online
 • Požadavky řešíme do druhého dne
 • Předem víte, kolik zaplatíte
 • Zkušený tým 6 specialistů
Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do i do 48 hodin a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

od 5400 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

průměrné hodnocení: 5
hodnoceno: 2 krát

Autor článku

medailonek-preuss

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Vzdělání

 • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
 • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
 • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
 • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

Jana Filipova

před 9 měsíci

Jsem maximálně spokojená s profesionálním přístupem a rychlostí jednání. Mohu jen doporučit!

Pavel Drábek

před 5 měsíci

Oceňuji rychlost a pečlivost. Potřeboval jsem jednorázovou konzultaci a s výstupy jsem naprosto spokojený, pomohlo mi to vyřešit problém. Doporučuji!

Pavel Kasal, Praha

před 10 měsíci

Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za podstatně nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi samozřejmě nezdálo, a tak jsem se obrátil na Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Převod auta – jak postupovat a na co si dát pozor

Převod auta – jak postupovat a na co si dát pozor

Podepsali jste kupní smlouvu na auto, ale oficiálně je majitelem pořád původní vlastník. Jaký je správný postup při převodu auta, co budete potřebovat a proč se nevyplatí spoléhat na ústní…

10. 7. 2021
Jak na pronájem, půjčku či leasing auta?

Jak na pronájem, půjčku či leasing auta?

Chcete půjčit auto kamarádovi, nebo naopak potřebujete vozidlo na víkend či delší dobu? Na první pohled banální situace, že? Smlouva o pronájmu auta v sobě ale skrývá rizika, která vás…

2. 8. 2021
Odstoupení od smlouvy při koupi auta

Odstoupení od kupní smlouvy na auto

„Koupil jsem si ojeté auto, ale po pár měsících přestalo fungovat a je mi k ničemu. Co s tím?“ Dotaz, který dostáváme poměrně často. Nenechte se zastrašit suverenitou autobazarů a…

22. 6. 2021

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021