Převod vozu nově | Dostupný advokát

Převod vozu nově

Obrázek k článku Převod vozu nově

24. 6. 2015 / autor: Ondřej Preuss

Od ledna tohoto roku platí nová pravidla pro převod auta. Zásadní změny se dočkala zejména úprava registrace motorových vozidel. Nově musí původní a nový vlastník společně auto přehlásit a nelze ho jen odhlásit z registru.

Do loňského roku probíhal prodej a následný převod vozidla tak, že prodávající odhlásil auto na „svém“ úřadě, technický průkaz pak poslal novému majiteli a ten auto přihlásil na „svém“ úřadě, tedy v místě svého bydliště. Nový majitel měl mezitím prostor vyřídit si evidenční kontrolu a povinné ručení.

Nyní převod probíhá v jednom okamžiku na úřadě trvalého bydliště prodávajícího, protože tam je uložena dokumentace k vozu. Musí u něj být prodávající i kupující, případně lze oba zastoupit na základě plné moci s úředně ověřeným podpisem. Problém tak vzniká např. s vyřízením evidenční kontroly apod. V registru totiž nemůže být vedeno auto, které původní vlastník sice odhlásil, ale nový ještě nenahlásil.

Je tedy časté, že jedna strana „pověří“ druhou k provedení celé operace na základě plné moci, aby se vše pohodlně stihlo a nemuseli se všichni obtěžovat na úřad. Ani toto řešení však není bezproblémové. Naopak, může nové obtíže přinést, pokud jedna ze stran (často kupující) přestane spolupracovat a přeregistraci nedokončí.

Je tedy otázkou, zda by nová úprava neměla být ještě upravena, aby nebyli poškozováni poctiví prodejci. Zajímavostí na závěr může být, že v úvodu zmíněná novela nepřinesla jen tuto revoluci v registraci, ale počítá např. i s hojně skloňovanou takzvanou registrační značkou na přání. Tato část zákona se však stane účinnou až k 1.1.2016.


Zajistíme pro vás koupi nebo prodej jakékoli movité věci po právní stránce bez nejasností a kliček. Běžně už do dvou dnů!

Vše proběhne jednoduše, on-line, na míru tomu, co potřebujete, a za předem danou cenu. Většinu případů vyřídíme do dvou pracovních dnů. Se sepisováním i kontrolou kupních smluv na věci movité máme bohaté zkušenosti.

Ať už jste prodávající, nebo kupující, díky nám máte jistotu, že při transakci snadno předejdete právním rizikům, stejně jako Martin. Rádi vytvoříme nebo zkontrolujeme i smlouvy, na jejichž základě dochází k pronájmu a půjčování věcí movitých.

Anonymní vzor kupní smlouvy ke stažení zdarma vás účinně neochrání. Smlouva vytvořená na míru od odborníků ano. Předcházejte problémům s neuhrazenou kupní cenou, přechodem vlastnického práva nebo řešení složitých situací soudní cestou. Garantujeme správnost všech smluv podle nového občanského zákoníku (NOZ).

Chcete-li připravit nebo zkontrolovat kupní smlouvu na nemovitost, máme pro vás jinou nabídku.

Co pro vás uděláme:

Varianty naší nabídky Standard Premium
Sepíšeme kupní smlouvu na věc movitou na míru vašemu případu
Zkontrolujeme existující kupní smlouvu na věc movitou na míru vašemu případu
Poskytneme konzultaci s advokátem pro zhodnocení rizik a dalšího postupu30 minut60 minut
Jak rychle vše zpracujeme a najdeme pro vás řešení? do týdnedo 48 hodin
Konečná cena včetně DPH44003636,16 Kč bez DPH59004875,76 Kč bez DPH

Rychlé představení služby

S čím jsme už klientům pomohli?

Kupní smlouvy jsme již sepsali nebo zkontrolovali také pro koupi a prodej:

  • luxusních i běžných automobilů a motorek,
  • bagru,
  • dodávky archivních vín,
  • zubařského křesla, nebo
  • roje čmeláků.

Poradíme vám i s vhodnou právní formou dohody, například smlouvou o smlouvě budoucí kupní.

Co říkají lidé, kteří využili našich služeb?

MDDr. Pavla Kramolišová (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy z neznámého.“
Pavel Kasal (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka. Dostupný advokát mi doporučil řešení a díky tomu jsem ušetřil desetitisíce korun.“ Přečtěte si, jak jsme Pavlu Kasalovi pomohli.
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Radíme vám i v médiích:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: