Převod vozu nově | Dostupný advokát

Převod vozu nově

Od ledna tohoto roku platí nová pravidla pro převod auta. Zásadní změny se dočkala zejména úprava registrace motorových vozidel. Nově musí původní a nový vlastník společně auto přehlásit a nelze ho jen odhlásit z registru.
Obrázek k článku Převod vozu nově
2 minut čtení
Ondřej Preuss
24. 6. 2015

Do loňského roku probíhal prodej a následný převod vozidla tak, že prodávající odhlásil auto na „svém“ úřadě, technický průkaz pak poslal novému majiteli a ten auto přihlásil na „svém“ úřadě, tedy v místě svého bydliště. Nový majitel měl mezitím prostor vyřídit si evidenční kontrolu a povinné ručení.

Nyní převod probíhá v jednom okamžiku na úřadě trvalého bydliště prodávajícího, protože tam je uložena dokumentace k vozu. Musí u něj být prodávající i kupující, případně lze oba zastoupit na základě plné moci s úředně ověřeným podpisem. Problém tak vzniká např. s vyřízením evidenční kontroly apod. V registru totiž nemůže být vedeno auto, které původní vlastník sice odhlásil, ale nový ještě nenahlásil.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do i do 48 hodin a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Je tedy časté, že jedna strana „pověří“ druhou k provedení celé operace na základě plné moci, aby se vše pohodlně stihlo a nemuseli se všichni obtěžovat na úřad. Ani toto řešení však není bezproblémové. Naopak, může nové obtíže přinést, pokud jedna ze stran (často kupující) přestane spolupracovat a přeregistraci nedokončí.

Je tedy otázkou, zda by nová úprava neměla být ještě upravena, aby nebyli poškozováni poctiví prodejci. Zajímavostí na závěr může být, že v úvodu zmíněná novela nepřinesla jen tuto revoluci v registraci, ale počítá např. i s hojně skloňovanou takzvanou registrační značkou na přání. Tato část zákona se však stane účinnou až k 1.1.2016.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do i do 48 hodin a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

od 4400 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Mohlo by vás také zajímat

Proč se vyplatí za advokátní služby platit?

Téměř každý občas hledá na internetu odpověď na nejrůznější otázky spojené s každodenním životem. Někdo se i v závažnějších otázkách spokojí s anonymní odpovědí od bezplatné právní poradny, někdo chce...

17. 4. 2015
Ondřej Preuss

Převod auta podle „nového“ občanského zákoníku: Druhá část: Vadné auto

Jak jsme již uvedli v první části, v oblasti převodu vozidel přinesl nový občanský zákoník dvě základní linie změn. Ty se dotýkají základních rizik spojených s koupí ojetého auta....

1. 9. 2016
Ondřej Preuss

Převod auta podle „nového“ občanského zákoníku - První část: Kradené auto

Nový občanský zákoník přinesl revoluční právní změny, novou terminologii a pro některé i bolení hlavy. Co však přinesl pro běžný život?...

2. 1. 2017
Ondřej Preuss

Jsme členy

ČAK logo

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2019