Právní pomoc při podání vysvětlení

Přišlo vám předvolání k vysvětlení na policii? Nevíte přesně, čeho se týká a domníváte se, že si při výslechu nějak přitížíte? Neponechejte nic náhodě a vše předem zkonzultujte s advokátem.

 • Analýza trestněprávní situace,
 • Vysvětlení průběhu výslechu a souvisejících práv i povinností klienta
 • Návrh strategie a taktiky během výslechu
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Při předvolání na k podání vysvětlení se nevyplatí vyčkávat, „s čím policie přijde“, ale být předem připraveni na to, co nás během výslechu může potkat a jak se zachovat. Je dobré vědět, kdy mohu odmítnout podat vysvětlení a jaké jsou sankce za podání křivého vysvětlení.

V určitém případě lze jako následné řešení zvolit i doprovod advokáta. Lze to víc než doporučit v případě, kdy se obáváte obvinění z trestného činu.

Advokát v tuto chvíli sice nemá postavení obhájce, ale i přesto může klientovi účinně pomoci a poradit na místě. Můžete se s ním v průběhu podání vysvětlení poradit a on sám může také na základě svých zkušeností navrhovat provedení dalších důkazů apod.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Právní pomoc při podání vysvětlení

990 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Jaké jsou výhody této služby?

Přestože je podání vysvětlení je pouze přípravný úkon, při kterém není nárok na obhajobu, vyplatí se ale právní pomoc advokáta. Ten s vámi může zkonzultovat průběh vedení výslechu a navrhnout správnou strategii. Na výslech na policii se vydáte s jistotou a víte přesně, jaká jsou vaše práva a jak si počínat.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí svého domova.
 2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na vámi trestní právo, vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede právní analýzu a navrhne další postup, ohledně kterého se s vámi spojí. Navrhne strategii postupu a poučí vás o vašich právech a vhodné taktice. Pakliže se předpokládá doprovod k podání vysvětlení, případně další právní zastoupení, je součástí návrhu i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 4. Pokud se rozhodnete ve spolupráci s námi pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii případného zastupování u soudu. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tip: Co přesně znamená předvolání k vysvětlení a jaké fáze trestního č řízení se týká? Jaká jsou v této souvislosti vaše práva a povinnosti? To vše jsme podrobně rozebrali v našem článku.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Jste obdrželi předvolání k podání vysvětlení a nevíte, co vás při něm čeká.
 • Víte, že vám hrozí obvinění z trestného činu.
 • Absolvovali jste bez předchozí konzultace podání vysvětlení a chcete se poradit o výsledku a o dalším postupu.
 • Chcete využít všech svých práv a předejít zahájení trestného řízení, případně snížit či odvrátit nespravedlivou sankci.
 • Hledáte spolehlivého advokáta, který se v oblasti trestního práva vyzná a dovede se postavit za vaše práva.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jine podíleli na následujících případech:

 • Pana Miroslava jsme uchránili od hrozícího trestního stíhání tím, že jsme ohlídali, aby do protokolu bylo doplněno skutečně vše, co během podání vysvětlení zaznělo. V původní verzi protokolu bylo několik skutečností vynecháno, či pozměněno.
 • Přítomnost advokáta u výslechu pomohla nejednou odhalit otázky vyšetřovatelů, které jsou z pohledu práva nepřípustné – tedy různé návodné a sugestivní otázky, které mohou ovlivnit odpověď vyslýchaného. V případě takových otázek jsme vyšetřujícího policistu upozornili na nevhodnost takové otázky a potřebu jejího přeformulování.
 • Klienti, u jejichž podání vysvětlení advokát přítomen nebyl, často upozorňovali na drobné rozpory mezi svou výpovědí a zaprotokolovaným záznamem. To, co jim při podpisu nepřipadalo důležité, se ovšem často později ukázalo jako klíčové. Na tento soulad vždy klademe velký důraz.
 • Některé naše klienty překvapila zdánlivě banální rada, že u výslechu může i odpověď “nevím”, či “nepamatuji se” být na místě. Z našich zkušeností se část svědků chce určitým způsobem “zavděčit”, část naopak nechce přiznat, že něco neví. Ovšem na místo toho, aby pak uváděli, že “ten muž byl nejspíš 180 cm vysoký” (ve chvíli, kdy nemají o jeho výšce nejmenší tušení), a tím uváděli vyšetřovatele nechtěně na špatnou stopu, je opravdu odpověď “nevím” vhodnější.
 • Také klienti, kteří jsou vinni a svou vinu uznávají, mají v zákoně ochranu v podobě zákazu nucení k sebeobviňování, resp. práva odepřít výpověď. V takovém případě nejde o žádné obcházení práva či vyhýbání se spravedlnosti, ale o důsledné uplatnění toho, co zákon umožňuje. Rozlišit, kdy je vhodné dané právo uplatnit a kdy bude naopak přiznání bráno jako polehčující okolnost, je pod rozlišovací úroveň většiny právních laiků. Zkušený advokát vám ale v danou chvíli poradí vhodný postup.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

Po důkladné analýze vaší situace a navržení dalšího postupu vám můžeme pomoci i s doprovodem či právním zastoupení. Hrozí-li vám trestní řízení, ve kterém byste mohl figurovat jako obviněný, poradíme vám, na co ve vašem řízení poukazovat a jaké důkazy si případně opatřit.

Záruky služby pro klienta

Z našich zkušeností víme, že i pouhá přítomnost advokáta během podání vysvětlení zaručí klientovi zacházení, které je přesně v souladu se zákonem. I bez přítomnosti právníka je ovšem dobré, aby klient projevil znalost svých práv a nenechal se při jejich uplatňování odbýt.

Investice do právní pomoci v této fázi může výrazně zvýšit možnost, že nedojde k rozběhnutí trestního řízení a potřeby rozsáhlé obhajoby.

V případě, kdy by ovšem obhajoba byla přece jen nezbytná, nastíníme svým klientům možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Zvolenou strategii můžete kdykoliv změnit, případně se s námi domluvit na zpracování jiné strategie.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Honzin

před 3 roky

Moc jsem tomu ze začátku nevěřil (advokát jakože přes web). Ale spolupráce byla profesionální, nápomocná (z hlediska toho identifikovat, co potřebuji a co je pro mě zbytečné), advokát byl pečlivý a vše bylo provedeno v dohodnutém termínu. Poměr cena/výkon podstatně příznivější, než jsem zažil v ‚klasické‘ advokátní kanceláři. Za mě palec nahoru.

Recenze služby

MgA. Tomáš Klein, Zlín

před 3 roky

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Recenze služby

Tomáš Rufer

před 3 roky

Kvalitu právní služby posoudit neumím, ale co umím posoudit, jsou její výsledky. Tato firma se mi už dost vyplatila. Mám pocit, že při spolupráci jde o to, abych řešenou situaci vždy pochopil a ne jen dostal suchou zprávu v právnickém jazyce. Řekl bych, že teamu jde o mou spokojenost.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Když tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024