Spory na pracovišti

Nedodržuje váš zaměstnanec pracovní postupy? Způsobil vám škodu a odmítá za ní nést odpovědnost? Nebo vás chce neoprávněně žalovat? Posoudíme vaše šance na úspěch a postaráme se o nejlepší postup.

 • Analýza šancí ve sporu
 • Návrh strategie vedení sporu, včetně návrhu ceny právního řešení
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Porušování povinností a pracovněprávních předpisů ze strany zaměstnance má různá řešení a je vždy třeba posoudit jejich vhodnost individuálně. V některých případech lze řešit celou záležitost klasickými pracovněprávními nástroji, jako je snížení osobního ohodnocení či vytýkací dopis. Některé spory ale nelze řešit jinak než soudně.

Neshody na pracovišti můžete mít ale také se svým zaměstnavatelem z pozice zaměstnance, a to pokud po něm například požadujete náhradu škody či uplatnění finančních nároků.

Často může pomoci obdobnou situaci vyřešit mediace, případně zaslání předžalobní výzvy bez nutnosti se obracet na soud.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Ondřej Preuss

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

Jaké jsou výhody této služby?

Uplatnění nároků může být úspěšné, pokud vaše podání bude po právní stránce pečlivě vyargumentované a lidově řečeno neprůstřelné.

Naši advokáti mají s pracovním právem bohaté zkušenosti a na kontě mají již mnoho desítek vyhraných soudních sporů. Mohou tedy zaručit nejenom detailní znalost právních předpisů, ale také praktické zkušenosti s jednání jak se  zaměstnavateli, tak také se zaměstnanci. Vše mohou řešit také smírnou cestou či formou mediace v případě, kdy se takové řešení ukáže jako vhodnější, nebo pokud na něm trváte. Velmi často se dostaví úspěch již po dobře napsané předžalobní výzvě bez nutnosti se obracet na soud.

Ve vztahu zaměstnavatele a zaměstnance je to většinou zaměstnanec, kdo “tahá za kratší konec provazu” a někteří zaměstnavatelé toho zneužívají. Zaštítit svá tvrzení a nároky vůči zaměstnavateli jménem advokátní kanceláře často přispěje k urychlenému vyřešení situace. Zaměstnavatel tak může vidět, že ochranu svých práv myslíte skutečně vážně a nenecháte se zastrašit. 

Jste-li v pozici zaměstnavatele, je vaše postavení sice na první pohled silnější, někdy to ale mohou být pracovněprávní předpisy, které chrání zaměstnance i v situaci, kdy odvádí zcela mizernou práci, případně vám působí škodu. S takovými situacemi si ovšem umíme poradit.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova či kancleáře.
 2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na pracovní právo, vás kontaktuje, probere všechny detaily a navrhne další postup. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které povedou ke zdárnému vyřešení případu.
 3. Pokud se rozhodnete ve sporu pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii postupu i případného zastupování u soudu. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte pokud:

 • Zaměstnanec se s vámi chce soudit, neboť se domnívá, že dostal neplatnou výpověď či má nárok na odstupné.
 • Máte problémového zaměstnance a nevíte, jak vůči němu postupovat.
 • Zaměstnanec tvrdí, že utrpěl pracovní úraz a uplatňuje vůči vám nepřiměřené nároky.
 • Jste diskriminováni na pracovišti (například vám pro identickou práci nabízejí zcela odlišné pracovní podmínky, včetně platových).
 • Šéf si na vás zasedl, zahlcuje vás nepřiměřenými požadavky a dopouští se tak takzvaného bossingu.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jiné jsme se podíleli na následujících případech:

 • Úspěšně jsme zastupovali pana Radima v soudním sporu, který neoprávněně inicioval jeho zaměstnanec.
 • Paní Miladě jsme poradili, jak si poradit s problematickým zaměstnancem, aniž by bylo třeba hradit mu odstupné.
 • Vymohli jsme náhradu škody ve výši několika desítek tisíc korun pro paní Janu, která se stala obětí diskriminace na pracovišti.
 • Pomohli jsme s uplatněním práv paní Kateřině, které nechtěl zaměstnavatel vyjít vstříc s úpravou pracovní doby nezbytnou pro péči o malé dítě.
 • Řešili jsme nároky pana Milana v souvislosti s pracovním úrazem, který utrpěl na pracovišti.
 • Upozornili jsme na zcela nevhodné pracovní podmínky na pracovišti, kdy nebyla dodržována pracovní doba, doba odpočinku mezi směnami a zaměstnanci neměli k dispozici potřebné ochranné pomůcky.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

V Dostupném advokátovi jsme připraveni bojovat za vaše práva. Posoudíme vaše šance na úspěch u soudu a navrhneme takové řešení, které povede k nejlepšímu možnému výsledku.

Po důkladné analýze vašeho případu a navržení dalšího postupu vám pomůžeme s přípravou potřebných podání či dokumentů. S námi máte jistotu správně připraveného podání na inspektorát práce, stejně jako předžalobní výzvy či žaloby. Správnost dokumentů, zajištění důkazů a velmi pečlivá argumentace jsou faktory zcela klíčové pro budoucí úspěch ve sporu. Naopak využití vzorů stažených z internetu zahrnuje značné riziko, že vycházejí ze zastaralé právní úpravy či vůbec nereflektují individuální zvláštnosti vašeho případu.

Jaké nabízíme záruky služby?

Našim klientům nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své podání zpět a ve sporu dále nepostupovat, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit. Cílem nemusí být “vyhrát spor za každou cenu”, neboť někdy je největší výhrou dosažení smíru či mimosoudního vyrovnání.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Martin Bartoš

před 1 rokem

Ověřil jsem si, jak postupovat při ukončení pracovního poměru uzavřeného na dobu určitou.

Recenze služby

MgA. Tomáš Klein, Zlín

před 3 roky

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Recenze služby

Tomáš Klein

před 1 rokem

Využil jsem služby Dostupného advokáta pro revizi a úpravu obch. smluv pro svou společnost a celý proces byl velmi rychlý a výstup byl dle mých představ.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024