avatar-01@2x
Spory na pracovišti
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Spory na pracovišti

Nedodržuje váš zaměstnanec pracovní postupy? Způsobil vám škodu a odmítá za ní nést odpovědnost? Nebo vás chce neoprávněně žalovat? Posoudíme vaše šance na úspěch a postaráme se o nejlepší postup.

  • Analýza šancí ve sporu
  • Návrh strategie vedení sporu, včetně návrhu ceny právního řešení
  • Příprava nabídky právního zastoupení
  • Zpracování řešení do 48 hodin
  • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Porušování povinností a pracovněprávních předpisů ze strany zaměstnance má různá řešení a je vždy třeba posoudit jejich vhodnost individuálně. V některých případech lze řešit celou záležitost klasickými pracovněprávními nástroji, jako je snížení osobního ohodnocení či vytýkací dopis. Některé spory ale nelze řešit jinak než soudně.

Neshody na pracovišti můžete mít ale také se svým zaměstnavatelem z pozice zaměstnance, a to pokud po něm například požadujete náhradu škody či uplatnění finančních nároků.

Často může pomoci obdobnou situaci vyřešit mediace, případně zaslání předžalobní výzvy bez nutnosti se obracet na soud.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_074 221103_dostupny-advokat_074

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

221103_dostupny-advokat_087 221103_dostupny-advokat_087

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

Jaké jsou výhody této služby?

Uplatnění nároků může být úspěšné, pokud vaše podání bude po právní stránce pečlivě vyargumentované a lidově řečeno neprůstřelné.

Naši advokáti mají s pracovním právem bohaté zkušenosti a na kontě mají již mnoho desítek vyhraných soudních sporů. Mohou tedy zaručit nejenom detailní znalost právních předpisů, ale také praktické zkušenosti s jednání jak se  zaměstnavateli, tak také se zaměstnanci. Vše mohou řešit také smírnou cestou či formou mediace v případě, kdy se takové řešení ukáže jako vhodnější, nebo pokud na něm trváte. Velmi často se dostaví úspěch již po dobře napsané předžalobní výzvě bez nutnosti se obracet na soud.

Ve vztahu zaměstnavatele a zaměstnance je to většinou zaměstnanec, kdo “tahá za kratší konec provazu” a někteří zaměstnavatelé toho zneužívají. Zaštítit svá tvrzení a nároky vůči zaměstnavateli jménem advokátní kanceláře často přispěje k urychlenému vyřešení situace. Zaměstnavatel tak může vidět, že ochranu svých práv myslíte skutečně vážně a nenecháte se zastrašit. 

Jste-li v pozici zaměstnavatele, je vaše postavení sice na první pohled silnější, někdy to ale mohou být pracovněprávní předpisy, které chrání zaměstnance i v situaci, kdy odvádí zcela mizernou práci, případně vám působí škodu. S takovými situacemi si ovšem umíme poradit.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

  1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova či kancleáře.
  2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na pracovní právo, vás kontaktuje, probere všechny detaily a navrhne další postup. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které povedou ke zdárnému vyřešení případu.
  3. Pokud se rozhodnete ve sporu pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii postupu i případného zastupování u soudu. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte pokud:

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

V Dostupném advokátovi jsme připraveni bojovat za vaše práva. Posoudíme vaše šance na úspěch u soudu a navrhneme takové řešení, které povede k nejlepšímu možnému výsledku.

Po důkladné analýze vašeho případu a navržení dalšího postupu vám pomůžeme s přípravou potřebných podání či dokumentů. S námi máte jistotu správně připraveného podání na inspektorát práce, stejně jako předžalobní výzvy či žaloby. Správnost dokumentů, zajištění důkazů a velmi pečlivá argumentace jsou faktory zcela klíčové pro budoucí úspěch ve sporu. Naopak využití vzorů stažených z internetu zahrnuje značné riziko, že vycházejí ze zastaralé právní úpravy či vůbec nereflektují individuální zvláštnosti vašeho případu.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jiné jsme se podíleli na následujících případech:

Jaké nabízíme záruky služby?

Našim klientům nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své podání zpět a ve sporu dále nepostupovat, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit. Cílem nemusí být “vyhrát spor za každou cenu”, neboť někdy je největší výhrou dosažení smíru či mimosoudního vyrovnání.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

Recenze služby Dostupný advokát

Stanislava Losartová

před 5 měsíců

Služby dostupného advokáta jsem využila již 2x. Jednou cca před pěti lety a jednou letos. Pokaždé mě nachystali smlouvy do pár hodin, byli pro mě vždy po ruce na telefonu, nemusela jsem nikam jezdit, za mě doopravdy profesionálové ve svém oboru. Velké díky zejména panu Mgr. Marku Svobodnému který mi během pár hodin nově připravil (zobrazit více) správně důležitou smlouvu, která okamžitě prošla a kterou mi právníci z jiné společnosti připravili 3x chybně. I v budoucnu bych se vždy obrátila již jenom na ně v záležitostech ohledně nemovitostí.

Kateřina Petrašová

před 2 roky

Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou (zobrazit více) Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou jsem se opravdu dlouho nesetkala, neskutečně jasné a rychlé jednání za přesně stanovených podmínek. Průběh celého řízení proběhl bez jediného zaváhání, ač jsme měli obavy ohledně opakovaného podáním návrhu na vklad do KN s tím, že „něco“ není v pořádku. Opravdu chválím – za 1!!! Moc děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem podnikání!

Martin Čapuška

před 1 rokem

Chtěl bych touto formou poděkovat zvláště svému advokátu panu Mgr. Svobodnému, taktéž panu JUDr. Preussovi a paní Klostermannové. Precizní přístup, empatie, rychlost a rozlousknuli i případy spojené se zahraničím mimo EU. Ušetříte si čas a nervy, pokud se obrátíte na tento skvělý tým. Děkuji celému týmu, a doporučuji je jej opravdu všem.


Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Muž a žena se baví u počítače o pracovní nabídce

Pracovní smlouva a zkušební doba

Zaměstnanci i zaměstnavatelé pracovní smlouvy podceňují. Pro zaměstnance je to již pouze formální krok k vyhlídnuté pozici. Mnohem více dá na obsah inzerátu a smlouvu často příliš nepročítá.

1. 7. 2019
Boss interviewing future employee

Pracovní smlouva na dobu určitou

V případě že si sjednáte pracovní poměr na dobu určitou, stanovíte tím jasný konec. Tento smluvní vztah je pro zaměstnavatele výhodný tím, že mohou se zaměstnancem, který se neosvědčí, po…

8. 1. 2020
Servírka markuje zboží zákazníkovi za pultem

Druhy pracovního poměru

Existuje hned několik druhů pracovního poměru. V tomto článku se podíváme na částečný úvazek, dohody a poměr na dobu určitou.

29. 5. 2019

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023