Rozdělení spoluvlastnictví

Zdědili jste podíl na domě či chatě? Vlastníte část pozemku společně se zbytkem rodiny? Nebo jste výhodně podíl na nemovitosti koupili v dražbě a přemýšlíte o vypořádání spoluvlastnictví?

 • Přehled možností rozdělení spoluvlastnictví
 • Návrh strategie
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Připravíme pro vás rychlé a efektivní vypořádání spoluvlastnictví tak, aby to bylo pro všechny zúčastněné, a především pro vás, co nejvýhodnější.

V čem vám tato služba pomůže?

K podílovému spoluvlastnictví dochází nejčastěji mezi příbuznými, ať už vzniklo v rámci dědictví nebo třeba darováním. Někdy může být situace snadná: zděděnou garsonku pronajímáte a nájem si se svou sestrou rozdělíte. Jindy ale jeden ze spoluvlastníků preferuje věc prodat či být vyplacen, nebo naopak usiluje o výlučné vlastnictví a je třeba navrhnout právní vypořádání. Právně složité dohody netěší asi nikoho, ale když se k nim přidají emoce a hrozí narušení příbuzenských vztahů, pak je to teprve oříšek. Většina klientů proto ocení, když řešení tohoto typu problémů může předat na nestranného odborníka, který věc vyřeší rychle a přitom citlivě.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí svého domova.
 2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a požádal o zaslání dalších potřebných dokumentů (např.darovací smlouvy, výpisu z katastru nemovitostí apod.) a doplnění údajů.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně něhož se s vámi spojí. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 4. Pokud se rozhodnete ve věci pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty (např. návrh dohody o vypořádání, případně návrh žaloby na soud) a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Potřebujete zkonzultovat jednotlivé možnosti vypořádání spoluvlastnictví, jejich výhody a nevýhody.
 • Nechcete vnášet do svých rodinných vztahů spory o majetek a chcete vše řešit za přítomnosti nestranného odborníka.
 • Nemůžete se dohodnout s ostatními spoluvlastníky a je třeba řešit vypořádání spoluvlastnictví soudně.
 • Hledáte někoho, kdo ochrání vaše práva a pomůže vám předejít nevýhodné dohodě.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích:

 • Pomohli jsme s vypořádáním spoluvlastnictví činžovního domu na Hradčanech, který získali tři sourozenci. Každý měl ovšem o nakládání se svým majetkem trochu jiné představy. Zatímco jeden z bratrů chtěl v domě sám  bydlet a do dalších bytů časem nastěhovat své děti, druhý bydlel v zahraničí a toužil byty co nejvýhodněji pronajímat a mít tak stálý příjem. Sestra obou bratrů chtěla naopak svůj podíl prodat a peníze investovat do jiného typu bydlení. Nakonec se podařilo docílit dohody v tom smyslu, že nejstarší z bratrů vykoupil podíly obou sourozenců a nastavil se mechanismus splácení podílů.
 • Vyřešili jsme složitou situaci v rodinném domě, který obývala jedna širší rodina. V domě byly čtyři menší byty, které ovšem nebyly právně vymezeny jako bytové jednotky. Jednotlivým bytům tudíž nebyli určeni jejich konkrétní vlastníci, neboť to dosud nebylo při dobrých vztazích v rodině řešit. V jednu chvíli ovšem třetinový podíl v domě zakoupila cizí osoba a bylo potřeba vztahy právně vyjasnit. Celou věc bylo při nemožnosti dohody nakonec třeba řešit soudně, kdy jsme úspěšně zastupovali zbylé členy rodiny, kteří dům získali zpět a třetinový podíl vyplatili.
 • Dopomohli jsme k narovnání vztahů mezi čtyřmi sourozenci, kteří společně vlastnili dům na Smíchově v Praze. Tři ze čtyř sourozenců dům obývali, nicméně ve své nemovitosti z principu odmítali platit jakoukoliv formu nájmu. Doplácel na to ovšem čtvrtý z nich, nejmladší bratr Radim, který v domě nebydlel, ale neměl z něj ani jakýkoliv jiný užitek. Nakonec se s nepříjemnou vyhlídkou možného soudního řešení podařilo přimět rodinu k vyplacení podílu Radimovi, zatímco tři zbylí sourozenci si podíly nově vymezili.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

V naší praxi jsme řešili mnoho případů spojených s rozdělením spoluvlastnictví. Řešení vždy existuje více a pokaždé je třeba vyjít jak z potřeb jednotlivých spoluvlastníků, jejich prefencí ohledně vypořádání a také faktické podoby věci ve spoluvlastnictví. Jednotlivé možnosti mohou zahrnovat:

 • Reálné rozdělení věci – je-li to právně a fakticky možné – například dojde k vymezení a rozdělení pozemků tak, jak to odpovídá jednotlivým podílům.
 • Převedení podílu na jednoho spoluvlastníka a vyplacení druhého adekvátní částkou (tato varianta má další modifikace při vyšším počtu spoluvlastníků – např. vyplacení pouze jednoho spoluvlastníka a vymezení nových podílů mezi ostatními apod.).
 • Prodej věci a rozdělení výtěžku z prodeje podle podílů.

Záruky služby pro klienta

Jak je z výše zmíněných příkladů zřejmé, vypořádání spoluvlastnictví velmi často nelze řešit “pouhou” aplikaci právních předpisů, ale je třeba předem počítat se složitou strukturu vztahů v rodině. To má často širší dopady na řešení dané situace. Proto s klienty každý krok zkonzultujeme a pokračujeme v řešení maximálně citlivě tak, aby náš postup nezpůsobil další vyhrocení vztahů.

Reviews of the Dostupný advokát service

Recenze služby

Theresa Cisler

před 4 měsíce

Po hodně dlouhém boji je dobojováno… Díky kanceláří dostupný advokát, Marek, Lucie a druhá Lucie sdělujeme, že jsou to nejlepší právníci jaké jsme mohli oslovit. Bojovali do roztrhání, jezdili po celé republice… Tomu říkám advokáti!!!!!

Recenze služby

Adéla Bobková Humlová

před 1 rokem

S Dostupným advokátem jsem řešila několik otázek. Zařídili mé firmě ochrannou známku, poradili mi v oblasti pracovního práva a v neposlední řadě jsem s nimi konzultovala otázky zakládání nové společnosti. Jsem maximálně spokojená, protože vždy jsem dostala rychlou a komplexní službu se skvělým poměrem cena/výkon.

Recenze služby

Gabriela Gruntová

před 2 roky

Neuvěřitelná rychlost, komunikace, ochota pomoci vše vyřešit k Vaší spokojenosti. Nemám slov 😊 za mě top servis. Ještě jednou moc děkuji 👍

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2023