Rozdělení spoluvlastnictví nemovitosti

Zdědili jste podíl na domě či chatě? Vlastníte část pozemku společně se zbytkem rodiny? Nebo jste výhodně podíl na nemovitosti koupili v dražbě a přemýšlíte o vypořádání spoluvlastnictví?

 • Přehled možností rozdělení spoluvlastnictví
 • Návrh strategie
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Připravíme pro vás rychlé a efektivní vypořádání spoluvlastnictví tak, aby to bylo pro všechny zúčastněné, a především pro vás, co nejvýhodnější.

V čem vám tato služba pomůže?

K podílovému spoluvlastnictví dochází nejčastěji mezi příbuznými, ať už vzniklo v rámci dědictví nebo třeba darováním. Někdy může být situace snadná: zděděnou garsonku pronajímáte a nájem si se svou sestrou rozdělíte. Jindy ale jeden ze spoluvlastníků preferuje věc prodat či být vyplacen, nebo naopak usiluje o výlučné vlastnictví a je třeba navrhnout právní vypořádání. Právně složité dohody netěší asi nikoho, ale když se k nim přidají emoce a hrozí narušení příbuzenských vztahů, pak je to teprve oříšek. Většina klientů proto ocení, když řešení tohoto typu problémů může předat na nestranného odborníka, který věc vyřeší rychle a přitom citlivě.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Rozdělení spoluvlastnictví nemovitosti

990 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí svého domova.
 2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a požádal o zaslání dalších potřebných dokumentů (např.darovací smlouvy, výpisu z katastru nemovitostí apod.) a doplnění údajů.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně něhož se s vámi spojí. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 4. Pokud se rozhodnete ve věci pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty (např. návrh dohody o vypořádání, případně návrh žaloby na soud) a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Potřebujete zkonzultovat jednotlivé možnosti vypořádání spoluvlastnictví, jejich výhody a nevýhody.
 • Nechcete vnášet do svých rodinných vztahů spory o majetek a chcete vše řešit za přítomnosti nestranného odborníka.
 • Nemůžete se dohodnout s ostatními spoluvlastníky a je třeba řešit vypořádání spoluvlastnictví soudně.
 • Hledáte někoho, kdo ochrání vaše práva a pomůže vám předejít nevýhodné dohodě.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích:

 • Pomohli jsme s vypořádáním spoluvlastnictví činžovního domu na Hradčanech, který získali tři sourozenci. Každý měl ovšem o nakládání se svým majetkem trochu jiné představy. Zatímco jeden z bratrů chtěl v domě sám  bydlet a do dalších bytů časem nastěhovat své děti, druhý bydlel v zahraničí a toužil byty co nejvýhodněji pronajímat a mít tak stálý příjem. Sestra obou bratrů chtěla naopak svůj podíl prodat a peníze investovat do jiného typu bydlení. Nakonec se podařilo docílit dohody v tom smyslu, že nejstarší z bratrů vykoupil podíly obou sourozenců a nastavil se mechanismus splácení podílů.
 • Vyřešili jsme složitou situaci v rodinném domě, který obývala jedna širší rodina. V domě byly čtyři menší byty, které ovšem nebyly právně vymezeny jako bytové jednotky. Jednotlivým bytům tudíž nebyli určeni jejich konkrétní vlastníci, neboť to dosud nebylo při dobrých vztazích v rodině řešit. V jednu chvíli ovšem třetinový podíl v domě zakoupila cizí osoba a bylo potřeba vztahy právně vyjasnit. Celou věc bylo při nemožnosti dohody nakonec třeba řešit soudně, kdy jsme úspěšně zastupovali zbylé členy rodiny, kteří dům získali zpět a třetinový podíl vyplatili.
 • Dopomohli jsme k narovnání vztahů mezi čtyřmi sourozenci, kteří společně vlastnili dům na Smíchově v Praze. Tři ze čtyř sourozenců dům obývali, nicméně ve své nemovitosti z principu odmítali platit jakoukoliv formu nájmu. Doplácel na to ovšem čtvrtý z nich, nejmladší bratr Radim, který v domě nebydlel, ale neměl z něj ani jakýkoliv jiný užitek. Nakonec se s nepříjemnou vyhlídkou možného soudního řešení podařilo přimět rodinu k vyplacení podílu Radimovi, zatímco tři zbylí sourozenci si podíly nově vymezili.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

V naší praxi jsme řešili mnoho případů spojených s rozdělením spoluvlastnictví. Řešení vždy existuje více a pokaždé je třeba vyjít jak z potřeb jednotlivých spoluvlastníků, jejich prefencí ohledně vypořádání a také faktické podoby věci ve spoluvlastnictví. Jednotlivé možnosti mohou zahrnovat:

 • Reálné rozdělení věci – je-li to právně a fakticky možné – například dojde k vymezení a rozdělení pozemků tak, jak to odpovídá jednotlivým podílům.
 • Převedení podílu na jednoho spoluvlastníka a vyplacení druhého adekvátní částkou (tato varianta má další modifikace při vyšším počtu spoluvlastníků – např. vyplacení pouze jednoho spoluvlastníka a vymezení nových podílů mezi ostatními apod.).
 • Prodej věci a rozdělení výtěžku z prodeje podle podílů.

Záruky služby pro klienta

Jak je z výše zmíněných příkladů zřejmé, vypořádání spoluvlastnictví velmi často nelze řešit “pouhou” aplikaci právních předpisů, ale je třeba předem počítat se složitou strukturu vztahů v rodině. To má často širší dopady na řešení dané situace. Proto s klienty každý krok zkonzultujeme a pokračujeme v řešení maximálně citlivě tak, aby náš postup nezpůsobil další vyhrocení vztahů.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Theresa Cisler

před 9 měsíců

Po hodně dlouhém boji je dobojováno… Díky kanceláří dostupný advokát, Marek, Lucie a druhá Lucie sdělujeme, že jsou to nejlepší právníci jaké jsme mohli oslovit. Bojovali do roztrhání, jezdili po celé republice… Tomu říkám advokáti!!!!!

Recenze služby

Peter Von Freiburg

před 3 roky

Naším poradcem a obhájcem u soudu s neplatičem nájemného byl pan magistr Marek Svobodný. S jeho pomocí jsme byli stoprocentně spokojeni a dáváme VELKOU /1/ jedničku. Byl naprosto profesionální a vždy navrhl výbornou právní strategií, která nám pomohla u soudu vyhrát. Bez jeho pomoci by se tak nestalo. Vaši advokátní kancelář jsme již doporučili všem (zobrazit více) známým a budeme dále doporučovat každému kdo potřebuje právní pomoc. Máte štěstí, že máte mezi sebou tak dokonalého profesionála, a navíc i milého člověka, jakým je pan Marek Svobodný. Velké díky.

Recenze služby

Paní Kouzelná

před 3 roky

Rychlá a profesionální právní řešení za předem jasné ceny. Může být snad něco lepšího? I když to možná bude znít „až příliš dobře, aby to byla pravda,“ ráda se s vámi podělím o moji zkušenost. Zaměstnanci společnosti DostupyAdvokat.cz jsou naprostí profesionálové. Upřímně a s velkým nasazením se věnují svému poslání, kterým je zpřístupnění kvalitních právních služeb pro (zobrazit více) Rychlá a profesionální právní řešení za předem jasné ceny. Může být snad něco lepšího? I když to možná bude znít „až příliš dobře, aby to byla pravda,“ ráda se s vámi podělím o moji zkušenost. Zaměstnanci společnosti DostupyAdvokat.cz jsou naprostí profesionálové. Upřímně a s velkým nasazením se věnují svému poslání, kterým je zpřístupnění kvalitních právních služeb pro běžného člověka. Jejich ceny považuji za velmi spravedlivé ve srovnání s tím, co jsem obvykle platila za podobné služby. Díky tomu jsem já, moje rodina i přátelé získali potřebnou právní pomoc, aniž bych se obávala nekonečných poplatků. Podle mých zkušeností s DostupyAdvokat.cz byly veškeré moje e-maily a hovory zodpovězeny včas a k mojí spokojenosti. Jejich zkušení právníci mi dali jistotu, že veškeré právní potřeby, které mám, mohou být řešeny rychle a profesionálně. Vždy byl k dispozici někdo, kdo měl zkušenosti právě s mým problémem. Jejich hlavní právník také píše pravidelně blog a drží krok se všemi nejnovějšími právními trendy, což znamená, že je velmi dobře informovaný. Během let jsem utratila jmění za právní pomoc, nebo ztrácela nervy při pokusech „řešit problémy sama“, když jsem si právní pomoc nemohla dovolit. Přála bych si službu DostupyAdvokat.cz poznat už dříve. Velmi je doporučuji každému, kdo potřebuje právní pomoc, VYZKOUŠEJTE JE HNED!

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024