avatar-01@2x
Rozdělení spoluvlastnictví
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Rozdělení spoluvlastnictví

Zdědili jste podíl na domě či chatě? Vlastníte část pozemku společně se zbytkem rodiny? Nebo jste výhodně podíl na nemovitosti koupili v dražbě a přemýšlíte o vypořádání spoluvlastnictví?

  • Přehled možností rozdělení spoluvlastnictví
  • Návrh strategie
  • Příprava nabídky právního zastoupení
  • Zpracování řešení do 48 hodin
  • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Připravíme pro vás rychlé a efektivní vypořádání spoluvlastnictví tak, aby to bylo pro všechny zúčastněné, a především pro vás, co nejvýhodnější.

V čem vám tato služba pomůže?

K podílovému spoluvlastnictví dochází nejčastěji mezi příbuznými, ať už vzniklo v rámci dědictví nebo třeba darováním. Někdy může být situace snadná: zděděnou garsonku pronajímáte a nájem si se svou sestrou rozdělíte. Jindy ale jeden ze spoluvlastníků preferuje věc prodat či být vyplacen, nebo naopak usiluje o výlučné vlastnictví a je třeba navrhnout právní vypořádání. Právně složité dohody netěší asi nikoho, ale když se k nim přidají emoce a hrozí narušení příbuzenských vztahů, pak je to teprve oříšek. Většina klientů proto ocení, když řešení tohoto typu problémů může předat na nestranného odborníka, který věc vyřeší rychle a přitom citlivě.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_071 221103_dostupny-advokat_071

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád různé triky, kteří se někdy snaží využít nevědomosti kupujících.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

  1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí svého domova.
  2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a požádal o zaslání dalších potřebných dokumentů (např.darovací smlouvy, výpisu z katastru nemovitostí apod.) a doplnění údajů.
  3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně něhož se s vámi spojí. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
  4. Pokud se rozhodnete ve věci pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty (např. návrh dohody o vypořádání, případně návrh žaloby na soud) a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte, pokud:

Proč využít služby Dostupného advokáta?

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

V naší praxi jsme řešili mnoho případů spojených s rozdělením spoluvlastnictví. Řešení vždy existuje více a pokaždé je třeba vyjít jak z potřeb jednotlivých spoluvlastníků, jejich prefencí ohledně vypořádání a také faktické podoby věci ve spoluvlastnictví. Jednotlivé možnosti mohou zahrnovat:

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích:

Záruky služby pro klienta

Jak je z výše zmíněných příkladů zřejmé, vypořádání spoluvlastnictví velmi často nelze řešit “pouhou” aplikaci právních předpisů, ale je třeba předem počítat se složitou strukturu vztahů v rodině. To má často širší dopady na řešení dané situace. Proto s klienty každý krok zkonzultujeme a pokračujeme v řešení maximálně citlivě tak, aby náš postup nezpůsobil další vyhrocení vztahů.

Recenze služby Dostupný advokát

Barbora Lindauer

před 2 roky

Výborné právní služby on-line a skvělá a rychlá komunikace. Byla jsem spokojená a využiji i příště.

Luboš Kulhánek, Praha

před 2 roky

Fantastická zkušenost. Chtěli jsme jen revidovat smlouvu, ale sami přišli s mnoha důležitými podněty. Nadmíru splnili očekávání. Vše online. Dobrá cena. Takto si představuji služby v 21. století!

Jana Vičanová

před 2 roky

Advokátní služby online – nejprve jsem si myslela, že servis využiju ke zodpovězení jednouchého právního dotazu. Záhy jsem však zjistila, že můžeme cestou telefonu, Skypu a internetu vyřešit naprosto vše. DA mi vytrhl trn z paty – coby matka dvou dětí s prací na plný úvazek jen stěží hledám čas, ušetřila jsem však čas i (zobrazit více) finance za cesty, a to za naprosto profi přístup. Vřele doporučuji!


Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

pozemky určené pro výměnu

Méně časté smlouvy k nemovitostem

O koupi, prodeji či pronájmu nemovitostí už se popsaly tisíce stran a napsalo mnoho článků či knih. S nemovitostmi se dá ale nakládat také mnoha jinými způsoby, o kterých se…

27. 1. 2022
Nešťastný muž, v pozadí sedí žena

Rozchod s přítelkyní/přítelem

Rozchody jsou obvykle těžké a nepříjemné. Co dělat, když máte spolu dítě, hypotéku a psa? Komu patří společné věci a jak je rozdělit?

15. 4. 2019
secese.jpg

Jaké nástrahy může přinést kupní smlouva nemovitosti?

V advokátní praxi se setkáváme nejen s běžnými, ale i naprosto bizarními problémy, které můžou objevit při převodu bytů či rodinných domků.

13. 7. 2019

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023