Předžalobní výzva

Dluží vám někdo peníze? Porušil někdo vaše práva? Zastaneme se vás. Předžalobní výzva je nejefektivnější a nejlevnější způsob, jak ochránit vaše práva. Slouží především jako poslední varování před žalobou, aniž byste ovšem museli platit soudní poplatek a riskovat v krajním případě hrazení nákladů sporu protistraně.

Zobrazit nabídku

Výzva zaslaná přímo klientem

4 900 Kčvčetně DPH
 • Sepíšeme předžalobní výzvu nebo jiný dopis protistraně
 • Nutný krok k vymožení pohledávky
 • Odešleme výzvu ve vašem zastoupení
 • Dodatečná konzultace s advokátem 30 minut
 • Zpracování výzvy do týdne

Objednat

Zobrazit ukázku řešení (PDF)

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ

Výzva zaslaná v zastoupení advokátem

6 600 Kčvčetně DPH
 • Sepíšeme předžalobní výzvu nebo jiný dopis protistraně
 • Nutný krok k vymožení pohledávky
 • Odešleme výzvu ve vašem zastoupení
 • Dodatečná konzultace s advokátem 60 minut
 • Zpracování výzvy do tří dnů

Objednat

Zobrazit ukázku řešení (PDF)

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Co všechno pro vás zajistíme?

Jak jsme výše uvedli, předžalobní výzva slouží jako poslední varování před žalobou. Na většinu dlužníků zapůsobí výzva sepsaná a podepsaná advokátem jako vážnější hrozba. Jako řešení je mnohem efektivnější, než když jim věřitel sám opakovaně píše emaily a volá, aby pohledávku zaplatili. Jejím smyslem je poslední pokus o smírné řešení sporu, není to ale hlavní důvod pro její zasílání. Výhoda spočívá v tom, že je možné ji učinit, aniž je nutné podávat žalobu, platit soudní poplatek a riskovat hrazení nákladů sporu protistraně. Navíc řádné zaslání výzvy je podmínkou pro to, abyste mohli uplatnit náklady řízení v případě úspěchu. Nejde tedy nikdy o vyhozené peníze.

Před čím vás předžalobní výzva chrání?

Její efekt je zejména psychologický a zpravidla díky němu přináší ochranu před dlouhými týdny vymáhání. Předžalobní výzva zpracovaná advokátem přináší ještě další výhodu. Je zpracovaná s ohledem na možnou budoucí žalobu, a proto už formulace v ní obsažená odpovídá předmětu možné žaloby. I to může významně pomoci ochránit klientovy zájmy v budoucnu.

Jaké náležitosti musí předžalobní výzva mít?

Ve výzvě musí být označen potenciální žalobce a žalovaný. Dále v ní musí být specifikován důvod jejího vzniku (zápůjčka peněz apod.), tedy právní titul. Pokud se jedná o peněžité plnění, je nutné je přesně vyčíslit. Někdy se jedná o dluh, který kontinuálně narůstá, v takovém případě je vhodné i na tuto skutečnost upozornit. Podstatou je samozřejmě vyzvat druhou stranu ke splnění pohledávky. Jak je uvedeno výše, výzva by přitom měla reflektovat možnou budoucí žalobu.

Není výzva jako výzva

Ne každou výzvu lze považovat za předžalobní výzvou. Někdy je třeba druhou stranu vyzvat nejprve k samotnému plnění dluhu, resp. určit lhůtu jeho splatnosti. O takový případ se bude jednat například tehdy, když někomu půjčíte peníze, ale nesjednáte si přesný termín, kdy mají být vráceny. K předžalobní výzvě se lze uchýlit, pokud máte splatnou pohledávku, kterou vám protistrana nechce dobrovolně uhradit.

Jak spolupráce probíhá?

 • První kontakt vždy probíhá online prostřednictvím našeho webového formuláře. V něm popíšete svou situaci a požadavek, který na nás v tomto kontextu máte. Poté se vám ozve jeden z našich advokátů a získá od vás další potřebné detaily.
 • V první variantě následně zhodnotíme nárok a připravíme důrazný dopis, který ale po vypořádání připomínek neformálně zašlete vy jakožto věřitel.
 • V druhé variantě advokát připraví i plnou moc a výzvu pošle sám. Na základě našich interních statistik máme ověřeno, že u více než 70 % případu pak dochází rychle k plnění nebo alespoň k částečnému plnění.

S čím jsme už našim klientům pomohli?

 • Urychlili jsme zaplacení dluhu paní Martině, která půjčila několik desítek tisíc své kolegyni v práci.
 • Přiměli jsme k jednání a vyřešení situace člověka, který prodal panu Tomášovi vadné auto a na výzvy a reklamace pana Tomáše nijak nereagoval.
 • Donutili jsme lékařku, která nepravdivě informovala o lékařském zákroku údajně provedeném slavné herečce, aby lživou informaci odstranila ze svých webových stránek.
 • Přiměli jsme stavební firmu k vrácení zálohy panu Antonínovi za položení podlahy, která vykazovala tak zásadní a neopravitelné vady, jež vyžadovaly provést zcela novou pokládku.
 • Zajistili jsme paní Kamile vydání rodinných cenností, které jí po rozvodu neoprávněně zadržoval bývalý manžel.
 • Na základě předžalobní výzvy zaplatil zaměstnavatel paní Kateřiny odstupné, jehož placení se chtěl vyhnout nabídkou dohody o skončení pracovního poměru.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

 • Dokument je připraven licencovanými advokáty – budete tak mít jistotu, že odpovídá aktuálním právním předpisům.
 • Kvalita, za kterou si stojíme – bude se vám vždy věnovat právník specialista, který dané oblasti rozumí a zpracoval už mnoho desítek předžalobních výzev.
 • Vyloučíme všechna právní rizika – upozorníme vás na všechny možné komplikace.
 • Zpracujeme výzvu dle konkrétních požadavků klienta.

Záruky služby pro klienta

Pokud se domníváte, že jiná osoba poškodila vaše práva, ale dotyčný to nechce přiznat, jistotu do vašich práv spolehlivě vnese soudní žaloba a následné řízení. Zdaleka ne vždy je ale nezbytné hnát celou věc hned až před soud.

Právě předžalobní výzva vám zpravidla zaručí rychlejší, efektivnější a výrazně levnější řešení.  Naši advokáti vás celým procesem provedou a navrhnou postup, který bude v dané situaci nezbytný a efektní. Dle reakcí protistrany lze postupovat i smírnou cestou, případně vymáhání kdykoliv přerušit, bude-li to vhodné.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Jan Vrátný, Veselí nad Lužnicí

před 3 roky

Orientuji se v prostředí, ve kterém dlouhodobě podnikám. Před nedávnem jsem se ale dostal do nepředvídatelných problémů a potřeboval jsem právní pomoc. Nechtěl jsem obvolávat právní kanceláře a pokoušet se domlouvat v kdovíjakých odborných termínech. Proto jsem zvolil vyhledání i výběr právní služby pomocí internetu. A mohu s klidným svědomím říci: „dobře jsem sáhnul“. Lidé (zobrazit více) z Dostupnyadvokat.cz na můj dotaz ihned reagovali a po upřesnění mého požadavku mi vypracovali smlouvu šitou na míru dané situaci. S prací i cenou jsem byl moc spokojen. Celý příběh.

Recenze služby

Hana Žáčková

před 1 rokem

S právní službou Dostupného advokáta jsem byla velice spokojená. Oceňuji jejich profesionalitu, spolehlivost, rychlost, srozumitelnost a odborné rady, vše za rozumnou cenu. V budoucnosti se na ně opět s důvěrou obrátím. Mohu jedině doporučit!

Recenze služby

MUDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín

před 3 roky

Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy z neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024