Jak funguje Dostupný advokát | Dostupný advokát

Dostupný advokát funguje rychle online, osobně i v soudní síni

Internet. Běžně přes něj nakupujeme, objednáváme si jídlo a vybíráme si dovolenou. A nyní s námi i právní služby. Snadno, pohodlně a spolehlivě, jako byste si zavolali kouzelného džina z lahve. Naše služby využívají každý měsíc stovky klientů.

Právní rada na jedno kliknutí

Naše služby si objednáte snadno. Stačí kliknout. Funguje to podobně jako e-shop specializovaný na právní služby.

Objednáte a zaplatíte právní službu

Vyberete si právní službu, objednáte ji a zaplatíte. Při první objednávce vám založíme zabezpečený účet pro komunikaci s advokátem.

Popíšete svou záležitost a pošlete podklady

Po přijetí platby se ve vašem zabezpečeném účtu objeví krátký dotazník. Díky němu nám snadno vylíčíte váš problém. Přes účet můžete zaslat i dokumenty a další informace, abychom váš případ úspěšně vyřešili.

P.S. Stačí pár minut. Vše jsme vyladili díky stovkám klientů, kterým jsme už pomohli.

Telefonicky věc probereme a následně vyřešíme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky nebo přes Skype s vámi prodiskutuje možná řešení.

Následně pro vás vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, jak se domůžete svých práv a vyřešíme váš případ. Pokud to bude nutné, zastoupíme vás i v soudním jednání (navazující služba).

Často kladené dotazy

Jak rychle mi právní služby poskytnete?

Právní služby vám vždy poskytneme velmi rychle. U každé služby je uvedena lhůta, kterou vždy dodržíme. Smlouvy zkontrolujeme do dvou dnů, složitější záležitosti zvládáme běžně do týdne od předání podkladů.

Kdo poskytuje právní služby…?

Vždy pečlivě vybraný a osvědčený advokát (nebo koncipient pod jeho dohledem) — specialista na vybranou oblast práva s dlouholetými praktickými zkušenostmi. Celý tým je veden advokátem JUDr. Ondřejem Preussem, Ph.D., který veškeré poskytované právní služby osobně garantuje.

Kdo ručí za právní radu?

Za každou první radu ručí osobně zkušený advokát, který radu poskytl, a to celým svým majetkem. Za řešení vašich právních záležitostí ručíme stejně, jako bychom seděli v kamenné právní kanceláři a setkávali se s vámi osobně. Jako advokáti jsme navíc pojištěni pro případ, že bychom výkonem své profese klienta poškodili. A to do výše 10 milionů korun. Tato částka je dvakrát vyšší než povinné minimum. Máte tak dvakrát větší jistotu, než je obvyklé.

A víte, kdo určitě pojištěný není? Ta, která má vždycky zaručenou radu: Máňa z filmu Kulový blesk a jí podobní.

Je služba diskrétní?

Ano, jsme naprosto diskrétní.

Na veškeré údaje, které nám poskytnete, se vztahuje povinnost advokátní mlčenlivosti. To odlišuje advokáta od ostatních právníků. Více o tom, jak chráníme vaše údaje, se dočtete na stránce ochrana osobních údajů.

Dostanu radu písemně?

Ano, z každé konzultace dostanete shrnutí i v písemné formě do své zabezpečené schránky v systému www.DostupnyAdvokat.cz. K naší radě se pak budete moct kdykoli vrátit.

Jak za službu zaplatím?

Za poskytované právní služby můžete zaplatit platební kartou nebo bankovním převodem. Pokud spěcháte, doporučujeme zvolit možnost platební karty.

Nezvýšíte mi cenu v průběhu řešení mé situace?

Rozhodně nezvýšíme. Cena je pro každou službu vždy pevně stanovená. V případě služeb, jejichž cenu dopředu určit nelze, vždy dostanete maximálně přesný odhad. S námi nezaplatíte ani o korunu navíc.

Jaké informace a podklady ode mě budete potřebovat?

Po připsání úhrady za objednanou právní službu vás požádáme o vyplnění jednoduchého dotazníku. Obsahuje důležité otázky o problému, který potřebujete vyřešit. Požádáme vás o nasdílení písemností, které máte k dispozici, jména zainteresovaných stran a další. Okamžikem odeslání vyplněného dotazníku začíná běžet lhůta pro advokáta, ve které pro vás právní službu zrealizuje.

Je možné zrušit zaplacenou objednávku?

Ano. Zaplacenou a ještě nevyřízenou objednávku můžete zrušit a my vám vrátíme vaši úhradu v plné výši. Můžete to udělat až do chvíle, než v příslušném dotazníku v našem systému stisknete tlačítko “odeslat”. Poté už objednávku zrušit nelze. Na stůl ji totiž dostává advokát, který na ní okamžitě začne pracovat, aby se k vám naše právní rady dostaly co nejdříve.

Jak je možné, že jsou služby Dostupného advokáta tak levné?

Dokázali jsme automatizovat a elektronizovat velkou část neadvokátní administrativní práce. Místo úvodní schůzky nám posíláte rovnou podklady. Místo schůzek v kanceláři zvládáme komunikaci na dálku. Místo asistentky, která má na starosti fakturaci, administrativu a papírování, máme vlastní zabezpečený informační systém.

V kostce: používáme moderní technologie, které šetří energii a tak veškeré síly vkládáme do služeb našim klientům.

Nešlo by to anonymně a jen po e-mailu?

Bohužel nešlo. Abychom vám poskytli dobrou právní radu, vždy se s vámi spojíme — promluvíme si osobně a projdeme zadání i informace uvedené v podkladech. Máte vždy jistotu, že naše rady budou poskytnuté přímo vám na míru a budou odpovídat tomu, co skutečně potřebujete.

Jak vám dát zpětnou vazbu?

Pravidelně vyhodnocujeme informace o všech poskytnutých právních službách. I díky vaší zpětné vazbě a postřehům můžeme naše služby neustále zlepšovat. Chcete-li nás pochválit nebo nám napsat, co by se podle vás mohlo změnit nebo zlepšit, využijte prosím tento formulář.

Poradíte, i když jsem v zahraničí?

Ano. Pracujeme online. Komunikujeme hlavně přes skype, e-mail a telefon a není problém vám poskytnout radu, ať jste kdekoli.

Zastoupíte mě u soudu, úřadu i před zaměstnavatelem?

Je to naše běžná praxe. Po celé České republice, před jakýmkoli soudem, úřadem i před zaměstnavatelem.

Můžu si dát vaše právní rady do nákladů

Dostanete od nás daňový doklad. V předmětu bude pouze "Právní služby". Nic víc z důvodu zachování mlčenlivosti neuvádíme.

Máte další otázky? Zeptejte se nás

Orgánem dozoru nad dodržováním povinností stanovených na ochranu spotřebitele je v oblasti advokacie Česká advokátní komora, která je i příslušná k mimosoudnímu řešení sporů (www.cak.cz).