Jak funguje Dostupný advokát | Dostupný advokát

Jak funguje Dostupný advokát?

Veškeré služby webu Dostupný advokát si objednávátete on-line z pohodlí svého domova nebo kanceláře. Zpracované řešení právního problému od nás obdržíte elektronicky do svého účtu a e-mailu. Vše vyřešíte snadno a pohodlně, jako byste si zavolali kouzelného džina z lahve.

Objednáte právní službu

Na úvodní stránce si vyberete službu, která řeší váš právní problém a objednáte ji. Součástí objednávky je založení zabezpečeného účtu, který slouží pro komunikaci s advokátem, a zaplacení objednané služby.

Popíšete problém a pošlete podklady

Jakmile přijmeme vaši platbu zpřístupníme vám krátký dotazník, kterým nám vylíčíte svůj problém. Můžete nám prostřednictvím účtu zaslat i dokumenty a další informace, které potřebujeme, abychom váš případ mohli posoudit a úspěšně rozlousknout.

Posoudíme a vyřešíme váš problém

Advokát z našeho týmu, kterému je váš případ přidělen, se seznámí s vašimi podklady a v rámci telefonické konzultace s vámi prodiskutuje možná řešení. Následně vypracuje příslušné dokumenty, popíše postup, jak se domoci svých práv a vyřeší váš případ.

Rychle a dostupně

Služba je rychlá jako džin vypuštěný z lahve a vše vyřídíte z pohodlí obýváku nebo kanceláře

Odbornost a odpovědnost

Vašeho případu se vždy ujme odborník, který nese osobní odpovědnost za správné řešení.

Pevná cena

Víte předem, kolik přesně za právní služby zaplatíte. Ani o korunu navíc.

 

Často kladené dotazy

Jak rychle mi právní služby poskytnete?

Právní služby vám vždy poskytneme, jak nejrychleji to půjde. Nejpozději ve lhůtě, která je uvedena v nabídce u každé z našich služeb.

Víme, že rychlost řešení je pro vás velmi důležitá. A proto jsou naše služby založené na kvalitě a včasném dodání. Už víte, proč je symbolem našich služeb právě džin vypuštěný z lahve? Chcete-li raději využít služeb někoho, koho budete muset o řešení vašich právních problémů prosit a upomínat, hledejte jinde.

Kdo poskytuje právní služby…?

V každém jednotlivém případě vám garantujeme, že právní službu vám poskytne pečlivě vybraný a osvědčený advokát — vždy specialista na vybranou oblast práva, který má v dané oblasti praktické zkušenosti. Advokát je zároveň pojištěn proti škodě, kterou by výkonem advokacie mohl způsobit svému klientovi, nad rámec povinného minima, a to dokonce dvojnásobně oproti tržnímu průměru — až do výše 10 milionů korun. S námi jste vždy v bezpečí. Tým našich zkušených právníků je veden advokátem JUDr. Ondřejem Preussem, Ph.D., který veškeré poskytované právní služby i osobně garantuje.

Kdo poskytuje záruku za právní radu?

Zkušený advokát osobně. Za řešení vašich právních záležitostí ručíme stejně, jako bychom seděli v kamenné právní kanceláři a setkávali se s vámi osobně. Jsme pojištěni pro případy, že bychom výkonem své profese klienta poškodili. A to do výše 10 milionů korun. Tato částka je dvakrát vyšší než povinné minimum. Máte tak dvakrát větší jistotu, než je obvyklé.

Je poskytnutí právní služby diskrétní?

Samozřejmě. Na veškeré údaje, které nám poskytnete, se vztahuje povinnost advokátní mlčenlivosti. Více o tom, jak chráníme vaše údaje, se dočtete na stránce ochrana osobních údajů.

Jak mi bude právní služba poskytnuta?

V předem jasně daném termínu, který je nejčastěji v řádu několika málo dnů, vám advokát nahraje řešení objednané právní služby, například text smlouvy, do vaší schránky v systému DostupnyAdvokat.cz, případně vám navrhne čas konzultace.

Jak za službu zaplatím?

Za poskytované právní služby můžete zaplatit prostřednictvím platební karty nebo bankovním převodem. Úhrada platební kartou urychlí poskytnutí našich právních služeb, a to proto, že finanční transakce proběhne prakticky okamžitě.

Jaké informace a podklady mám právníkovi poskytnout?

Po připsání úhrady za objednanou právní službu vás požádáme o vyplnění jednoduchého dotazníku. Dotazník obsahuje základní otázky, které je třeba zodpovědět, abychom vám poskytli opravdu kvalitní právní službu na míru. Díky vámi vyplněnému dotazníku získá advokát potřebné údaje, na jejichž základě vám poskytne právní službu, například sepíše smlouvu nebo poskytne konzultaci. Poté, co vyplníte dotazník, začíná také běžet advokátova lhůta, ve které vám právní službu poskytne.

Je možné zrušit zaplacenou objednávku?

Ano. Zaplacenou a ještě nevyřízenou objednávku můžete zrušit a my vám vrátíme vaši úhradu v plné výši. Můžete to udělat až do chvíle, než v příslušném dotazníku v systému DostupnyAdvokat.cz stisknete tlačítko “potvrdit a odeslat”. Poté už objednávku zrušit nelze. Na stůl ji totiž dostává advokát, který na ní okamžitě začne pracovat, aby se k vám naše právní rady dostaly co nejdříve.

Jak je možné, že jsou služby Dostupného advokáta tak levné?

Naše právní služby jsou finančně dostupné všem. Klíčem k příznivé ceně je zefektivnění procesu domlouvání právní služby. Na kvalitě právních služeb jako takových se ale v žádném případě nic nemění. Kvalita samotných právních služeb je předmětem naší kontroly a soustavného vyhodnocování.

Objednáním právní služby prostřednictvím webu DostupnyAdvokat.cz odpadají mnohé činnosti, které jsou mimo on-line prostředí nezbytné. A právě ty vedou k prodražování právních služeb. Jsou to činnosti, které běžně musí advokát nebo jeho koncipienti a asistenti vykonat, jako je například úvodní schůzka s klientem, administrativní komunikace nebo fakturace. A mnohé další. Všechny tyto kroky probíhají zautomatizovaně prostřednictvím našeho systému, aniž by tím byla jakkoli ohrožena kvalita poskytovaných právních služeb.

Získání nezbytných informací pro poskytnutí právní služby je také v běžné praxi poměrně časově náročné. U nás vše zvládnete vyplnit sami do jednoduchého dotazníku, ať už chcete využít kterýkoli z balíčků právních služeb. A když to všechno zvládnete jednoduše sami, proč byste za to měli platit?

Co dělat v případě, že s kvalitou služby nejsem spokojen?

Klademe mimořádný důraz na kvalitu všech právních služeb webu DostupnyAdvokat.cz a flexibilitu při jejich poskytování. Proto průběžně žádáme od klientů zpětnou vazbu a zjišťujeme, jak byli s našimi právními službami spokojeni. Vyhodnocujeme informace o všech poskytnutých právních službách. Neváhejte nám tedy svou zpětnou vazbu poskytnout. I díky vašim postřehům můžeme služby Dostupného advokáta nadále zlepšovat. Chcete-li nás pochválit nebo nám napsat, co by se podle vás mohlo změnit nebo zlepšit, využijte prosím tohoto formuláře.

Orgánem dozoru nad dodržováním povinností stanovených na ochranu spotřebitele je v oblasti advokacie Česká advokátní komora, která je i příslušná k mimosoudnímu řešení sporů (www.cak.cz).

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Zeptejte se nás.