avatar-02@2x
Návrh na vklad do katastru nemovitostí
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit

Návrh na vklad do katastru nemovitostí

Návrh na vklad využijete pro zápis vzniku, změny nebo zániku práva k určité nemovitosti. V případě této naší služby jde ale typicky například o zápis věcného břemene či jiného práva. Pomůžeme vám se sepsáním návrhu tak, aby vše bylo v pořádku hned napoprvé a vy jste nezmeškali důležité lhůty nebo nepřišli o peníze.

Zobrazit nabídku

Návrh na vklad

Pokud potřebujete pouze návrh na vklad

4 100 Kčvčetně DPH
 • Návrh na vklad práva do katastru nemovitostí
 • Sepsání nebo kontrola smlouvy
 • Garantujeme provedení zápisu
 • Konzultace s advokátem 30 minut
 • Návrh budete mít za 3 pracovní dny

Objednat

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ

Návrh na vklad + smlouva

Pokud potřebujete návrh na vklad i smlouvu

6 200 Kčvčetně DPH
 • Návrh na vklad práva do katastru nemovitostí
 • Sepsání nebo kontrola smlouvy
 • Garantujeme provedení zápisu
 • Konzultace s advokátem 30 minut
 • Návrh i smlouvu budete mít za 3 pracovní dny

Objednat

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Odložená platba

Můžete platit až po dokončení služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_071 221103_dostupny-advokat_071

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád různé triky, kteří se někdy snaží využít nevědomosti kupujících.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Stačí si jen vybrat ze dvou balíčků právních služeb

 1. První varianta „Návrh na vklad“ je určena pro ty, kteří mají již smlouvu (např. o věcném břemeni, služebnosti či zástavní smlouvu) vyřešenou a potřebují opravdu jen zpracování samotného návrhu. Tuto variantu mohou využít i ti, kterým katastr z důvodu vadného návrhu jejich podání vrátil a je nutné ho opravit.
  Pozor – tato služba ale není určena pro vklad na katastr v souvislosti s převodem (typicky koupí) nemovitosti. V takovém případě doporučujeme využít službu koupě nebo prodej nemovitosti či darování nemovitosti a, podle vaší situace.
 2. Varianta „Návrh na vklad + smlouva“ je komplexním řešením pro ty, kteří potřebují zapsat do katastru nové věcné právo. Jde např. o toho, kdo se dohodl se sousedem na věcném břemeni a potřebuje dohodu „hodit na papír“. Součástí služby je tak nejen samotný návrh, ale i smlouva, která nové právo zakládá – např. zástavní smlouva. Opět zde však platí, že pokud vám jde o přímo o převod nemovitosti, doporučujeme služby darování nemovitostikoupě nebo prodej nemovitosti, podle vaší situace.

Co čekat v rámci služby Návrh na vklad do katastru nemovitostí?

Můžete se na nás obrátit se svým návrhem, smlouvou navrženou od protistrany, či vlastním zadáním a popisem situace. Následně se s vámi spojí advokát, který je specialistou na danou problematiku, aby si přesně vyjasnil všechny okolnosti. Podle nich pak vypořádá připomínky k dodané smlouvě, zpracuje novou smlouvu, případně zpracuje pouze samotný návrh na vklad.

Jsme pečliví a víme, jaké chyby ohlídat

Čas od času se na nás obracejí klienti, kteří si s vyplněním návrhu na katastr nevědí rady. Některým katastrální úřad již jednou či dvakrát návrh zamítnul a jim se blíží lhůty, po jejichž uplynutí budou muset zaplatit tučnou smluvní pokutu (jiným rizikem může být i změna poměrů či vlastníků u sousední nemovitosti). I díky těmto klientům víme, že se na katastru neodpouští žádný překlep a je třeba si hlídat zejména označení podílů na společných částech domu, stejně jako přesné výměry bytových jednotek či pozemků, v čemž se často chybuje.

I méně typické smlouvy zpracujeme do tří pracovních dní

Smlouvy, týkající se služebností či věcných břemen, se uzavírají spíše zřídka a klienti často neví, co vše musí obsahovat a na co si při jejich sepsání dávat pozor. U takových smluv je obzvlášť potřeba analyzovat celou situaci individuálně a nevycházet z univerzálních vzorů. S námi vše zvládnete do tří pracovních dní.

Čeho s naší pomocí dosáhnete?

Proč využít služby Dostupného advokáta?

S čím jsme už klientům pomohli?

K dnešnímu dni jsme vypracovali mnoho setnávrhů na katastr a příslušných smluv. Kromě převodů bytů, domů, ale i např. garáží, se jednalo například o:

Recenze služby Dostupný advokát

Ing. Jan Sekanina, Praha

před 2 roky

Když mi prarodiče chtěli darovat byt, nechtěl jsem se z důvodu vysokého pracovního vytížení zabývat tím, co všechno musím zařídit a jak docílit přepisu vlastnictví v katastru nemovitostí. Dostupný advokát vše zařídil za mě, žádný problém na katastru nebyl a vše bylo celkem rychle zapsáno a vyřízeno. Díky a palec nahoru!

Monika Holcátová, Praha

před 2 roky

S darovací smlouvou od vás jsem neměla na katastru nejmenší problém. Pracovnice u okénka se podívala na logo a poznamenala, že vaše smlouvy jsou vždy v pořádku. Dostupný advokát mi navíc telefonicky vysvětlil věci kolem věcného břemene, které by mne jako laika vůbec nenapadly. Nevím, co na službě zlepšit, jsem naprosto spokojená.

Anna Marková

před 2 roky

Já osobně jsem člověk, který neví o smlouvách a „právnických“ věcech zhola nic. Naštěstí pro mě je tu služba Dostupný advokát! Potřebovala jsem vypracovat darovací a podnájemní smlouvu na družstevní byt. V DA vše vyřídili bezproblémově, rychle a k tomu si za práci řekli rozumnou cenu. Pokud jste neznalec jako já a chcete mít smlouvy v pořádku, doporučuji Vám se na Dostupného advokáta (zobrazit více) obrátit.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023