Dostupný právník pro SVJ a BD

Potřebujete pro své SVJ či bytové družstvo právníka? Nabízíme dlouhodobou spolupráci a jistotu řešení každého právního problému.

Zobrazit nabídku

Standard

Právní služby na 6 měsíců

14 800 Kčvčetně DPH
 • Konzultace jakékoliv právní otázky v celkové délce dvě hodiny měsíčně. Hodiny jsou volně převoditelné do dalšího měsíce
 • Sepsání nebo kontrola smlouvy nebo jiného právního dokumentu
 • Zastoupení při jednání s protistranou nebo u soudu či úřadu
 • Na 6 měsíců

Objednat

Premium

Právní služby na 12 měsíců

64 800 Kčvčetně DPH
 • Konzultace jakékoliv právní otázky v celkové délce pět hodin měsíčně. Hodiny jsou volně převoditelné do dalšího měsíce
 • Sepsání nebo kontrola smlouvy nebo jiného právního dokumentu
 • Zastoupení při jednání s protistranou nebo u soudu či úřadu
 • Na 12 měsíců

Objednat

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Dostupný právník pro SVJ a BD

od 14 800 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Ondřej Preuss

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Jaké jsou výhody této služby?

Služba vám umožní mít svého právníka kdykoliv k dispozici. Službu lze využít pro kontrolu předložené smlouvy či její vyhotovení, zastoupení u soudu nebo jednání s úřady, analýzu zapeklitého právního problému, či vyhotovení zápisu z členské schůze či shromáždění.

Nevyužijete-li své dvě (či pět) hodiny konzultací v jednom měsíci, volně se vám převedou do dalšího měsíce, a to i opakovaně.

Neřiďte se tím, co je „směroplatné podle Máni ze skříně“.

Výkon funkce v orgánech SVJ či bytovém družstvu s sebou nese velkou zodpovědnost. A spoléhat v takové situaci na vzorové dokumenty, anonymní rady nebo bezplatné právní poradny, to se vám může pořádně prodražit. S našimi radami budete mít jistotu, že vaše kroky povedou tím správným směrem. Předcházejte problémům a nedorozuměním ve svém domě a spravujte dům jako profesionál. Ať už jste z Prahy, Brna, Ostravy, Plzně nebo Českých Budějovic, vždy vám garantujeme správnost všech našich rad.

Před čím vás dovedeme ochránit?

Konzultace s advokátem vás může upozornit na chyby ve stanovách či domovním řádu. Upozorníme vás na novinky v zákoně či judikáty, které dopadají přímo na SVJ či BD. Nedopustíme, aby vaše smlouvy obsahovaly vady, které vás dostávají do nevýhodného postavení. Zajistíme pro vás dostatečnou ochranu GDPR.

Dostupný právník po celý rok, vaše jistota

Náš tým zkušených advokátů je tu pro vás ať už osobně, nebo z pohodlí vaší kanceláře na telefonu, e-mailu nebo třeba Google Meets. Pomůžeme ve všech oblastech podnikání, licencí, pracovního práva či u dojednávání smluv.

Jak spolupráce probíhá?

 1. Službu objednáte online, z pohodlí vaší domova či kanceláře družstva nebo SVJ.
 2. Náš advokát vás kontaktuje a domluví s vámi, jaké jsou konkrétní představy o spolupráci (pravidelná spolupráce v určitou dobu, nárazově dle potřeb apod.).
 3. Při objednání zaplatíte kompletní cenu službyvarianty. Nevyužité hodiny z jednoho měsíce se vám převádějí do měsíce následujícího, a to i opakovaně, až do konce sjednané lhůty.

Komu jsme již pomohli?

 • Desítkám SVJ i BD jsme sepsali či připomínkovali stanovy.
 • Pro michelské SVJ jsme vymáhali pohledávky, které mělo vůči vlastníkovi bytové jednotky v exekuci. Tutéž službu jsme poskytli i několika dalším SVJ na ad hoc bázi.
 • Pro mnoho SVJ jsme sepsali prohlášení vlastníka.
 • Na několika místech v ČR jsme řešili převod bytového družstva na SJM.
 • S několika SVJ spolupracujeme pravidelně a pomáháme s přípravou i zápisem ze shromáždění.
 • Pro SVJ v Brně jsme připravili kompletní právní servis v souvislosti  s instalací výtahu, SVJ v Plzni jsme provedli právními úskalími rekonstrukce v domě.
 • Máme ale zkušenosti i “z druhé strany”, jelikož zastupujeme i nespokojené členy SVJ či BD.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

 • Služba je poskytována licencovanými advokáty – budete tak mít jistotu, že odpovídá nejlepším standardům.
 • Kvalita, za kterou si stojíme – bude se vám vždy věnovat právník specialista, který dané oblasti rozumí a zpracoval už stovky právních zadání.
 • Vyloučíme všechna právní rizika – upozorníme vás na všechny možné komplikace.
 • Zpracujeme připomínky dle konkrétních požadavků klienta.

Jaké vám nabízíme záruky?

Jsme tým, v rámci kterého pokrýváme drtivou většinu všech právních specializací od práva nemovitostí, přes obchodní a smluvní právo, vymáhání pohledávek i trestní právo. S námi máte jistotu, že se vám bude vždy věnovat odborník na danou oblast. Každý advokát je přitom ze zákona pojištěný, takže součástí ceny služby je rovněž odpovědnost advokáta za správnost veškerých zpracovaných dokumentů.

Navíc máme zkušenosti i v zastupování obyvatel bytových domů z řad členů SVJ i BD. Známe tedy typické problémy a umíme jim předcházet.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Petr Čapek

před 2 roky

Opakovaně jsem potřeboval konzultovat záležitost související s povinnostmi statutárního orgánu SV. Oceňuji rychlé, konkrétní a vstřícné jednání i přijatelnou cenu.

Recenze služby

Jitka Salačová, Praha 6 – Řepy

před 3 roky

Naše Společenství vlastníků zhruba na začátku roku 2016 muselo nepředvídaně řešit mimořádné záležitosti, u nichž posléze vznikla potřeba právní porady. Výbor poptal tým „Dostupný advokát“ – právní služby online, v čele s JUDr. Ondřejem Preussem, který byl nakonec vybrán pro stálou spolupráci s naším Společenstvím vlastníků. V jeho prospěch hovoří garance dostupnosti v podstatě v (zobrazit více) kteroukoli dobu bez navýšení odměny za kontakt mimo pracovní dobu, dostupnost na telefonu či mailu i na Skypu a velmi seriózní vystupování. Jednoznačně můžeme potvrdit kvalitu služeb, serióznost i dostupnost online.

Recenze služby

Jiří Dušil

před 2 roky

Potřeboval jsem poradit s odstoupením od již podepsané smlouvy. Zadal jsem poptávku, druhý den se mi ozval advokát, který se mnou vše probral a doporučil postup. Na základě doporučeného postupu firma odstoupila od smlouvy a já dostal svoje peníze zpět. Mockrát děkuji a přeji firmě Dostupný advokát ať se Vám daří.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024