avatar-01@2x
Návrh na omezení svéprávnosti
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Návrh na omezení svéprávnosti

Pomůžeme vám ochránit bezpečí, majetek či jiné zájmy blízké osoby, která již nadále není schopna sama plně právně jednat. Ochráníme i vás samotné, pokud se někdo bezdůvodně snaží omezit vaši svéprávnost.

 • Zjistíme, v jaké situaci se vy či vaši blízcí nacházíte
 • Navrhneme postup řešení včetně fixní ceny
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 390 Kč
390 Kčvčetně DPH

Omezení svéprávnosti je krajním řešením, jímž může soud rozhodnout o omezení některých právních úkonů u osob, které již nemohou o určitých věcech pro svůj závažný zdravotní stav rozhodovat. Soud přitom vždy bere v úvahu rozsah i stupeň neschopnosti řešit své vlastní záležitosti. Svéprávnosti nikdo nemůže být zbaven zcela.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Zjistili jste, že vaši rodiče uzavírají nesmyslné smlouvy pod vlivem těžké nemoci.
 • Někdo se pokouší podvést vaše blízké, kteří se nemohou bránit.
 • Domníváte se, že mírnějším způsobem nelze danou situaci řešit.
 • Obáváte se, že se vás někdo pokusí proti vaší vůli omezit na svéprávnosti.
Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

221103_dostupny-advokat_063 221103_dostupny-advokat_063

Smlouva má podle zákona odrážet vůli smluvních stran. My jsme tu od toho, aby byla ještě k tomu jednoduchá, srozumitelná, a aby vše proběhlo hladce bez zbytečných zádrhelů.

Co můžete v rámci služby očekávat?

Omezení svéprávnosti je velmi zásadním krokem, k němuž soudy přistupují, pokud:

Typickými nemocemi, při nichž soudy přistupují k určité míře omezení svéprávnosti, jsou například schizofrenie či demence. Zdaleka ne každý náznak duševní nemoci je třeba řešit omezením svéprávnosti. Někdy byste tím naopak blízkou osobu mohli popudit a celou situaci jenom zkomplikovat a zhoršit.

I v případě, kdy tento způsob řešení zvolíte, je třeba vždy zvážit, které konkrétní úkony daná osoba zvládne a které již ne. To, že má někdo výpadky paměti, či někdy nerozpozná své blízké, zdaleka neznamená, že není schopen například založit účet v bance či rozhodnout o lékařském zákroku.

Mírnějšími prostředky, které sice rovněž vyžadují právní řešení, ale nezasahují tak závažným způsobem do práv jiného člověka, jsou:

Tip: Blíže jsme se opatrovnictvím osob a různými formami pomoci a zastupování zabývali v našem článku.

Jak proběhne naše spolupráce a co získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
 2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně kterého se s vámi spojí. Řešením nemusí být pouze návrh na omezení svéprávnosti, ale například návrh smlouvy o nápomoci či návrh zastupování blízké osoby.
 4. Pokud se rozhodnete námi navržený postup zrealizovat, advokát připraví potřebné dokumenty a návrhy. Součástí může být i případné zastupování u soudu.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

Záruky služby pro klienta

Jsme si vědomi toho, že omezení svéprávnosti je zcela zásadním zásahem do práv osoby a lze k němu přistupovat jen ve velmi výjimečných případech. Důvodem by nikdy neměly být potřeby a požadavky blízkého okolí, ale pouze ohrožení samotné osoby, jejíž svéprávnost má být event. omezena.

Jak jsme již výše uvedli, existují i mírnější prostředky, jak nemocným osobám pomoci, aniž by byla jejich svéprávnost nutně omezena.

Při posuzování situace se vždy snažíme navrhnout pokud možné mírné řešení, které nepovede k eskalaci problémů v rodině např. ve formě konfliktů a hádek.

Recenze služby Dostupný advokát

Tereza Skříčilová

před 1 rokem

Služeb Dostupného advokáta jsem využila dvakrát, a to vždy v souvislosti s nájemní smlouvou. Poprvé z pohledu nájemce – chtěla jsem znát názor právníka na danou smlouvu, zdali není potřeba nějakou formulaci vyjmout/dodat, apod. Podruhé z pohledu pronajímatele – chtěla jsem sestavit nájemní smlouvu na míru. V obou případech byla komunikace velmi příjemná, rychlá, s (zobrazit více) dostatečným prostorem na dotazy a ve výsledku opravdu splňující veškeré mé představy. V neposlední řadě oceňuji, že jsme vše vyřešili bez problémů on-line a nemusela jsem nikam docházet. Nenapadá mě nic, co bych vytkla. V případě dalších právních otázek se na ně určitě opět obrátím.

MUDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín

před 2 roky

Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy z neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.

Jana Vičanová

před 2 roky

Advokátní služby online – nejprve jsem si myslela, že servis využiju ke zodpovězení jednouchého právního dotazu. Záhy jsem však zjistila, že můžeme cestou telefonu, Skypu a internetu vyřešit naprosto vše. DA mi vytrhl trn z paty – coby matka dvou dětí s prací na plný úvazek jen stěží hledám čas, ušetřila jsem však čas i (zobrazit více) finance za cesty, a to za naprosto profi přístup. Vřele doporučuji!


Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Starší paní a důchodkyně si povídají u stolu

Jak postupovat při omezení svéprávnosti

Duševní stav blízké osoby někdy vede příbuzné k nutnosti omezení její svéprávnosti. Jak přitom postupovat? Lze někoho zbavit svéprávnosti zcela? A věděli jste, že zákon nabízí i jiné formy ochrany,…

15. 12. 2022
Dívka s downovým syndromem se svou opatrovnicí

Kdo je to opatrovník a jak se jím stát?

Pojmy opatrovník a opatrovnictví mohou být někdy zaměňovány například s pojmem pěstoun či adoptivní rodič. Určitá podobnost zde existuje, ovšem základní princip je odlišný. Pojďme si přiblížit, v čem přesně…

25. 1. 2022
drogově závislá osoba, omezení svéprávnosti

Co je to svéprávnost a jaké dopady má její omezení?

Svéprávnost je schopnost nabývat různá práva či povinnosti, a to vlastním jednáním. V omezené míře ji mají i děti, v plném rozsahu se nabývá zletilostí. V některých případech však ani…

12. 12. 2022

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023