Návrh na omezení svéprávnosti

Pomůžeme vám ochránit bezpečí, majetek či jiné zájmy blízké osoby, která již nadále není schopna sama plně právně jednat. Ochráníme i vás samotné, pokud se někdo bezdůvodně snaží omezit vaši svéprávnost.

 • Zjistíme, v jaké situaci se vy či vaši blízcí nacházíte
 • Navrhneme postup řešení včetně fixní ceny
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 390 Kč
390 Kčvčetně DPH

Omezení svéprávnosti je krajním řešením, jímž může soud rozhodnout o omezení některých právních úkonů u osob, které již nemohou o určitých věcech pro svůj závažný zdravotní stav rozhodovat. Soud přitom vždy bere v úvahu rozsah i stupeň neschopnosti řešit své vlastní záležitosti. Svéprávnosti nikdo nemůže být zbaven zcela.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Zjistili jste, že vaši rodiče uzavírají nesmyslné smlouvy pod vlivem těžké nemoci.
 • Někdo se pokouší podvést vaše blízké, kteří se nemohou bránit.
 • Domníváte se, že mírnějším způsobem nelze danou situaci řešit.
 • Obáváte se, že se vás někdo pokusí proti vaší vůli omezit na svéprávnosti.
Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Návrh na omezení svéprávnosti

390 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Smlouva má podle zákona odrážet vůli smluvních stran. My jsme tu od toho, aby byla ještě k tomu jednoduchá, srozumitelná, a aby vše proběhlo hladce bez zbytečných zádrhelů.

Co můžete v rámci služby očekávat?

Omezení svéprávnosti je velmi zásadním krokem, k němuž soudy přistupují, pokud:

 • je omezení v zájmu osoby, jíž se týká (tj. ochrání se tak její majetek, bezpečí, zdravotní stav, nezletilí potomci atd.),
 • neexistují jiné, mírnější, způsoby, jak situaci řešit.

Typickými nemocemi, při nichž soudy přistupují k určité míře omezení svéprávnosti, jsou například schizofrenie či demence. Zdaleka ne každý náznak duševní nemoci je třeba řešit omezením svéprávnosti. Někdy byste tím naopak blízkou osobu mohli popudit a celou situaci jenom zkomplikovat a zhoršit.

I v případě, kdy tento způsob řešení zvolíte, je třeba vždy zvážit, které konkrétní úkony daná osoba zvládne a které již ne. To, že má někdo výpadky paměti, či někdy nerozpozná své blízké, zdaleka neznamená, že není schopen například založit účet v bance či rozhodnout o lékařském zákroku.

Mírnějšími prostředky, které sice rovněž vyžadují právní řešení, ale nezasahují tak závažným způsobem do práv jiného člověka, jsou:

 • Nápomoc při rozhodování – na základě soudem schválené smlouvě o nápomoci. V ní je definována osoba, která bude moci být přítomna například v bance, u notáře či u jiných důležitých právních jednání osoby, pro níž takové úkony již představují významný problém z hlediska pochopení jeho významu a dopadu.
 • Zastoupení členem domácnosti – zde nejde o pouhou radu, ale o skutečné zastupování. Také o něm musí rozhodovat soud a vztahuje se spíše na běžné každodenní úkony, nikoli na zásadní majetkové transakce či rozhodování o významných lékařských zákrocích.

Tip: Blíže jsme se opatrovnictvím osob a různými formami pomoci a zastupování zabývali v našem článku.

Jak proběhne naše spolupráce a co získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
 2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně kterého se s vámi spojí. Řešením nemusí být pouze návrh na omezení svéprávnosti, ale například návrh smlouvy o nápomoci či návrh zastupování blízké osoby.
 4. Pokud se rozhodnete námi navržený postup zrealizovat, advokát připraví potřebné dokumenty a návrhy. Součástí může být i případné zastupování u soudu.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích.

 • Ochránili jsme rodinný statek v situaci, kdy se maminka našeho klienta dostala do spárů podvodníků.
 • Úspěšně jsme zamezili omezení svéprávnosti seniora, kterého chtěla zneužít jeho neteř.
 • Zabránili jsme zaslání stovek tisíc „Nigerijskému princi,“ tedy zneužití prostřednictvím e-mailu, který láká z obětí osobní údaje a následně se je snaží okrást.
 • Dosáhli jsme poměrně výjimečného omezení nakládání s financemi u dlouhodobě závislého těžkého alkoholika, pro něhož se jednalo o jedinou možnou formu zlepšení jeho zdravotního stavu.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

 • Návrh je připraven licencovanými advokáty – budete tak mít jistotu, že odpovídá aktuálním právním předpisům.
 • Kvalita, za kterou si stojíme – bude se vám vždy věnovat právník specialista, který dané oblasti rozumí a zpracoval už mnoho desítek nájemních smluv.
 • Vyloučí všechna právní rizika – upozorní vás na všechny možné komplikace.
 • Zpracuje smlouvu i návrh dle konkrétních požadavků – advokát zapracuje všechny požadavky klienta.

Záruky služby pro klienta

Jsme si vědomi toho, že omezení svéprávnosti je zcela zásadním zásahem do práv osoby a lze k němu přistupovat jen ve velmi výjimečných případech. Důvodem by nikdy neměly být potřeby a požadavky blízkého okolí, ale pouze ohrožení samotné osoby, jejíž svéprávnost má být event. omezena.

Jak jsme již výše uvedli, existují i mírnější prostředky, jak nemocným osobám pomoci, aniž by byla jejich svéprávnost nutně omezena.

Při posuzování situace se vždy snažíme navrhnout pokud možné mírné řešení, které nepovede k eskalaci problémů v rodině např. ve formě konfliktů a hádek.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Pavel Drábek

před 3 roky

Oceňuji rychlost a pečlivost. Potřeboval jsem jednorázovou konzultaci a s výstupy jsem naprosto spokojený, pomohlo mi to vyřešit problém. Doporučuji!

Recenze služby

Kateřina Petrašová

před 3 roky

Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou (zobrazit více) Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou jsem se opravdu dlouho nesetkala, neskutečně jasné a rychlé jednání za přesně stanovených podmínek. Průběh celého řízení proběhl bez jediného zaváhání, ač jsme měli obavy ohledně opakovaného podáním návrhu na vklad do KN s tím, že „něco“ není v pořádku. Opravdu chválím – za 1!!! Moc děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem podnikání!

Recenze služby

Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí

před 3 roky

Jít osobně za advokátem mně přišlo dost nepříjemné. S Dostupným advokátem jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s kýmkoli vůbec musel setkat. Koupil jsem u něj konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu do dost exotické země, aniž by mi cokoli vysvětlil a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. (zobrazit více) Advokát přes skype příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024