Odvolání, dovolání či ústavní stížnost

Rozhodl soud ve váš neprospěch a chcete se proti tomu bránit? Posoudíme vaše šance na úspěch a postaráme se o přípravu odvolání, dovolání či ústavní stížnosti podle toho, o jaké řízení jde a v jaké fázi se nachází.

 • Analýza šancí ve sporu
 • Návrh strategie vedení sporu, včetně návrhu ceny právního řešení
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin,
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Opravný prostředek je třeba zvolit v závislosti na tom, v jaké fázi se vaše soudní řízení nachází:

 • Pomocí odvolání se přezkoumávají dosud nepravomocná rozhodnutí. Ta jsou současně nejčastěji využívanými opravnými prostředky.
 • Náš právní řád zná také mimořádné opravné prostředky (např. dovolání), jimiž lze výjimečně zvrátit rozhodnutí pravomocné.
 • Ústavní stížnost není klasickým opravným prostředkem, ale lze ji využít, pokud se domníváte, že bylo porušeno vaše základní právo.
Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Odvolání, dovolání či ústavní stížnost

990 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Jaké jsou výhody této služby?

Opravné řízení může být úspěšné, pokud vaše podání (odvolání či dovolání) bude po právní stránce pečlivě vyargumentované a lidově řečeno neprůstřelné. Pro řízení před Nejvyšším soudem a Ústavním soudem je podle zákona nezbytné být zastoupený advokátem, nicméně tento požadavek je opodstatněný i pro jiná řízení.  Proto je dobré výběr advokáta nepodcenit a zvolit kancelář, která má prokazatelné výsledky. Naše právní podání jsou po všech stránkách pečlivě připravená a máme bohaté zkušenosti i s mimořádnými opravnými prostředky.

Obecně ze statistik vyplývá, že úspěšnost ústavních stížností u Ústavního soudu se pohybuje okolo 5 %. Čísla vypovídající o úspěšnosti dovolání k Nejvyššímu soudu jsou velmi obdobná.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
 2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na vámi řešenou problematiku vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a požádal o zaslání dalších potřebných dokumentů.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně kterého se s vámi spojí. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 4. Pokud se rozhodnete ve sporu pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii případného zastupování u soudu. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Jste ve sporu, případně v probíhajícím trestním či civilním řízení, ale neuspěli jste v prvním stupni nebo i v opravném řízení.
 • Chcete se domoci svého práva a hledáte pomoc odborníka.
 • Jste účastníkem probíhajícího soudního řízení a sháníte spolehlivé zastoupení.
 • Nejste spokojeni s výsledkem soudního řízení a rádi byste se proti rozsudku odvolali.
 • Hledáte spolehlivého advokáta, který se v trestním, exekučním nebo správním řízení postaví za vaše práva.

Tip: Detailně jsme se odvolání a opravnému řízení u soudu zabývali v našem článku na blogu.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme sepisovali odvolání i další opravné prostředky a řešili zastupování u soudu pro mnoho klientů. Mimo jiné jsme se podíleli na následujících případech:

 • Uspěli jsme ve druhém stupni ve sporu o několik milionů, který se týkal vadné dodávky strojírenských výrobků, a pomohli stavební firmě ochránit její práva.
 • Úspěšně jsme zastupovali klienta ve sporu společníků ohledně společného podnikání v rámci akciové společnosti.
 • Díky našemu zastupování u soudu se podařilo v odvolacím řízení snížit trest z nepodmíněného na podmíněný a náš klient nemusel do vězení.
 • Dokázali jsme zvrátit rozhodnutí shromáždění společenství vlastníků jednotek a zrušit tak špatné stanovy.
 • Dokázali jsme, aby soud prohlásil nevýhodnou smlouvu, kterou naše klientka pod nátlakem uzavřela, za neplatnou.
 • Dokázali jsme klienta ochránit před neoprávněným ukončením nájmu, na druhou stranu jsme jiné klientce získali náhradu škody za vybydlený byt.
 • Dalšímu klientovi jsme po provedení analýzy doporučili ve sporu, který prohrál bez právního zástupce v prvním stupni dále nepokračovat, čímž jsme mu ušetřili mnoho peněz.
 • Převzatý spor, prohraný v prvním stupni, jsme v odvolání vyhráli.
 • Zcela prohraný spor jsme převzali a v dovolání před Nejvyšším soudem zvrátili jeho výsledek ve prospěch klienta.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

Ať už chcete zvrátit rozhodnutí pravomocné či nepravomocné, v Dostupném advokátovi jsme připraveni bojovat za vaše práva. Posoudíme vaše šance na úspěch u soudu a navrhneme takové řešení, které povede k nejlepšímu možnému výsledku.

Po důkladné analýze vašeho případu a navržení dalšího postupu vám pomůžeme s přípravou potřebných dokumentů. S námi máte jistotu správně připravené ústavní stížnosti, odvolání, dovolání či jiného opravného prostředku. Právě správnost dokumentů a velmi pečlivá argumentace je v této fázi řízení pro úspěšné dotažení případu zcela klíčová. Chyby, kterých jsou volně dostupné vzory odvolání plné, mohou vést nejen ke značné časové a mnohdy i finanční ztrátě, ale dokonce i k úplné prohře sporu. Formální správnost ovšem není jediným požadavkem. Důraz je kladen i na věcnou úplnost, tedy připojení nutných důkazů a správných argumentů.

Advokát, který bude analyzovat váš případ a navrhovat konkrétní řešení, má za sebou desítky úspěšných sporů a zastupování u soudu. Ke každému klientovi přistupuje individuálně, protože žádné dva případy nejsou stejné. Máte u něj jistotu vstřícného, avšak profesionálního přístupu a nechybí ani potřebné odhodlání dovést váš případ k požadovanému výsledku.

Veškerou komunikaci s advokátem zvládnete online nebo prostřednictvím telefonu. Po nahrání všech souvisejících dokumentů, které máte k dispozici, získáte první návrh řešení už do 48 hodin. Bude-li ovšem osobní setkání vaší podmínkou, není problém jí vyhovět.

Záruky služby pro klienta

Našim klientům nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své podání zpět a ve sporu dále nepostupovat, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit. Cílem nemusí být “vyhrát spor za každou cenu”, neboť někdy je největší výhrou dosažení smíru či mimosoudního vyrovnání.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu,, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Zuzana Marková, Praha

před 3 roky

Nechali jsme si pro naši tělocvičnu sepsat obchodní podmínky a jsme za to moc rádi. Jasné vztahy dělají přátele, v businessu to platí desetinásob.

Recenze služby

Stanislava Losartová

před 2 roky

Služby dostupného advokáta jsem využila již 2x. Jednou cca před pěti lety a jednou letos. Pokaždé mě nachystali smlouvy do pár hodin, byli pro mě vždy po ruce na telefonu, nemusela jsem nikam jezdit, za mě doopravdy profesionálové ve svém oboru. Velké díky zejména panu Mgr. Marku Svobodnému který mi během pár hodin nově připravil (zobrazit více) správně důležitou smlouvu, která okamžitě prošla a kterou mi právníci z jiné společnosti připravili 3x chybně. I v budoucnu bych se vždy obrátila již jenom na ně v záležitostech ohledně nemovitostí.

Recenze služby

Martin Čapuška

před 2 roky

Chtěl bych touto formou poděkovat zvláště svému advokátu panu Mgr. Svobodnému, taktéž panu JUDr. Preussovi a paní Klostermannové. Precizní přístup, empatie, rychlost a rozlousknuli i případy spojené se zahraničím mimo EU. Ušetříte si čas a nervy, pokud se obrátíte na tento skvělý tým. Děkuji celému týmu, a doporučuji je jej opravdu všem.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024