Reklamace vadného auta

Prodal vám někdo auto, které má vady, o nichž jste nevěděli, případně nemá požadované vlastnosti? Váš případ posoudíme a do 24 hodin vypracujeme návrh právních služeb vedoucích k zjednání nápravy.

 • Zjistíme, v čem přesně vězí váš právní problém
 • Navrhneme vhodný postup pro vaši situaci, včetně fixní ceny
 • Návrh a kalkulaci dostanete do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 390 Kč
390 Kčvčetně DPH

Váš čerstvě zakoupený vůz je nepojízdný a prodávající odmítá nést vinu a efektivně problém řešit? Je do něj potřeba investovat desítky tisíc korun, ač měl být pojízdný bez dalších zásahů? To, že jste koupili ojeté auto, neznamená, že se musíte smířit s jeho vadami či nízkou kvalitou. Auto by mělo mít takové vlastnosti, které jste oprávněně mohli na základě nabídky očekávat.

Pokud tomu tak není, můžete se díky našim službám domoci nápravy stavu, případně určité kompenzace. Podle aktuálního právního stavu vám můžeme navrhnout buď samotnou reklamaci, případně odstoupení od kupní smlouvy, předžalobní výzvu či jiný postup. Umíme zajistit i znalecké posudky, jsou-li potřeba.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Jaké jsou výhody této služby?

Jednotlivé výhody se mohou odlišovat v závislosti na tom, jakou variantu řešení zvolíte.

 • Pokud podáte reklamaci, vyjádříte tím nesouhlas s kvalitou či vlastnostmi výrobku. Tento krok je nezbytný pro budoucí úspěch ve věci, případně pro další právní postup. Reklamace zpracovaná a zaštítěná advokátní kanceláří je dostačujícím varováním před dalšími právními kroky, jako je například žaloba. Většině klientů v podobné situaci zpracování reklamace k jejímu vyřešení postačí. V vyjádříte v ní zcela jasně své nároky i to, že si nenecháte jednání protistrany líbit. Na druhou stranu při vstřícném jednání druhé strany je zde prostor pro sjednání dohody či smíru.
 • Projeví-li se na automobilu skryté vady, máte prostor na odstoupení od smlouvy. Výhodou je, že se ruší smlouva od samého počátku a nemusíte se trápit opravami vozu, s nimiž jste nepočítali.
 • V této fázi sporu není zpravidla třeba zajišťovat nákladné znalecké posudky. Zcela postačí vyjádření z autoservisu. Je-li ovšem znalecký posudek na místě, umíme zprostředkovat jeho vyhotovení.

Jak konkrétně služba probíhá?

Stojíte před právním problémem týkajícím se vašeho nově zakoupeného auta a nevíte si s ním rady? Chcete vědět, zda je možné odstoupit od smlouvy, reklamovat vůz nebo jak jinak nejlépe postupovat? Do 24 hodin můžete mít jasno. Řešení na míru funguje jako online právní poradna a postup je velmi jednoduchý:

 1. Registrujete se na našem webu, vyplníte krátký dotazník a nahrajete kupní smlouvu k vozu a další dokumenty, které se věci týkají.
 2. Náš advokát vás následně kontaktuje, aby si během krátkého telefonátu (cca 5–15 minut) doplnil všechny důležité informace.
 3. Do 24 hodin vás seznámíme s návrhem, jak lze situaci vyřešit, včetně stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.

Je jen na vás, zda námi navržený postup zvolíte. Pokud se ovšem rozhodnete, že za vaše práva bude bojovat Dostupný advokát, máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Kdy zvolit tuto službu?

 • Prodejce popírá, že by zatajil nějaké vady automobilu, a odmítá, že šlo o skrytou vadu. Reklamaci nechce akceptovat a situace bude vyžadovat pokročilou právní argumentaci.
 • Nejste si vzhledem k obsahu kupní smlouvy jisti, zda jste vlastně v právu.
 • Chcete prozatím zjistit, jaké jsou vaše právní možnosti a kolik by stálo odborné právní řešení vašeho případu.
 • Nevíte si rady, jak s prodávajícím efektivně jednat.
 • Nechcete riskovat bezplatnou právní poradnu, kde nikdo za správnost informací neručí.

S čím už jsme klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích:

 • Panu Jiřímu jsme pomohli reklamovat auto zakoupené v autobazaru,  kvůli vadám, které se projevily po dvou měsících jeho používání.
 • Paní Hance jsme asistovali při odstoupení od kupní smlouvy na auto, které koupila přes inzerát na internetu.
 • Paní Jitku jsme zachránili od problémů tím, že jsme při přípravě kupní smlouvy pečlivě prověřili prodejce auta prostřednictvím rejstříků exekucí. Koupě sice vyšla až na druhý pokus, ale i přesto (nebo spíš právě proto) byla paní Jitka spokojená.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

 • Případ je řešen licencovanými advokáty – budete tak mít jistotu, že zvolený postup odpovídá aktuální právní úpravě.
 • Kvalita, za níž si stojíme – bude se vám vždy věnovat právník specialista, který dané oblasti rozumí a zpracoval už mnoho desítek reklamací či žalob.
 • Vyloučíme všechna právní rizika – upozorníme vás na všechny možné komplikace.
 • Zpracujeme postup, včetně případného návrhu odstoupení od kupní smlouvy či předžalobní výzvy, dle vašich konkrétních požadavků, které advokát zapracuje.

Záruky služby pro klienta

Koupě ojetého auta je vždy tak trochu koupí zajíce v pytli. Rozhodně to ale neznamená, že musíte akceptovat vady a nedostatky, které auto má. Zákon vám zaručuje řadu možností a postupů. Je jen třeba rozeznat, který je pro vás ten nejvýhodnější. Kromě reklamace vozu můžete v určitých případech také odstoupit od kupní smlouvy. Netýká se to ovšem vady, na kterou jste při koupi auta dostali slevu nebo té, která odpovídá míře používání či opotřebení auta, což je vhodné nechat posoudit kvalifikovaným autoservisem.

Jistotu do vašich práv spolehlivě vnese soudní žaloba a následné řízení. Zdaleka ne vždy je ale nezbytné hnát celou věc až před soud.

Naši advokáti vás celým procesem provedou a navrhnou postup, který bude v dané situaci nezbytný a efektní. Dle reakcí protistrany lze ovšem postupovat i smírnou cestou, případně vymáhání kdykoliv přerušit, bude-li to vhodné.

Tip: Pokud koupi ojetého vozu teprve zvažujete, můžete předejít alespoň zčásti některým lapáliím tím, že budete mít neprůstřelnou kupní smlouvu, která vás ochrání před nepříjemnostmi. I s tou vám umíme pomoci.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Jiří Vlach

před 1 rokem

Potřebovali jsme poradit a sepsat smlouvu na výměnu bytů. Smlouva, po dodání potřebných podkladů byla to třech dnů napsána, a pak kancelář zařídila i podání dokumentů na katastrálním úřadu. Všech proběhlo rychle a bez problémů. Vynikající přístup a mohu jen chválit. Děkujeme.

Recenze služby

Kateřina Petrašová

před 3 roky

Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou (zobrazit více) Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou jsem se opravdu dlouho nesetkala, neskutečně jasné a rychlé jednání za přesně stanovených podmínek. Průběh celého řízení proběhl bez jediného zaváhání, ač jsme měli obavy ohledně opakovaného podáním návrhu na vklad do KN s tím, že „něco“ není v pořádku. Opravdu chválím – za 1!!! Moc děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem podnikání!

Recenze služby

Tomáš Rufer

před 3 roky

Kvalitu právní služby posoudit neumím, ale co umím posoudit, jsou její výsledky. Tato firma se mi už dost vyplatila. Mám pocit, že při spolupráci jde o to, abych řešenou situaci vždy pochopil a ne jen dostal suchou zprávu v právnickém jazyce. Řekl bych, že teamu jde o mou spokojenost.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024