avatar-01@2x
Reklamace vadného auta
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Reklamace vadného auta

Prodal vám někdo auto, které má vady, o nichž jste nevěděli, případně nemá požadované vlastnosti? Váš případ posoudíme a do 24 hodin vypracujeme návrh právních služeb vedoucích k zjednání nápravy.

  • Zjistíme, v čem přesně vězí váš právní problém
  • Navrhneme vhodný postup pro vaši situaci, včetně fixní ceny
  • Návrh a kalkulaci dostanete do 48 hodin
  • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 390 Kč
390 Kčvčetně DPH

Váš čerstvě zakoupený vůz je nepojízdný a prodávající odmítá nést vinu a efektivně problém řešit? Je do něj potřeba investovat desítky tisíc korun, ač měl být pojízdný bez dalších zásahů? To, že jste koupili ojeté auto, neznamená, že se musíte smířit s jeho vadami či nízkou kvalitou. Auto by mělo mít takové vlastnosti, které jste oprávněně mohli na základě nabídky očekávat.

Pokud tomu tak není, můžete se díky našim službám domoci nápravy stavu, případně určité kompenzace. Podle aktuálního právního stavu vám můžeme navrhnout buď samotnou reklamaci, případně odstoupení od kupní smlouvy, předžalobní výzvu či jiný postup. Umíme zajistit i znalecké posudky, jsou-li potřeba.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_071 221103_dostupny-advokat_071

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád různé triky, kteří se někdy snaží využít nevědomosti kupujících.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

221103_dostupny-advokat_074 221103_dostupny-advokat_074

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Jaké jsou výhody této služby?

Jednotlivé výhody se mohou odlišovat v závislosti na tom, jakou variantu řešení zvolíte.

Jak konkrétně služba probíhá?

Stojíte před právním problémem týkajícím se vašeho nově zakoupeného auta a nevíte si s ním rady? Chcete vědět, zda je možné odstoupit od smlouvy, reklamovat vůz nebo jak jinak nejlépe postupovat? Do 24 hodin můžete mít jasno. Řešení na míru funguje jako online právní poradna a postup je velmi jednoduchý:

  1. Registrujete se na našem webu, vyplníte krátký dotazník a nahrajete kupní smlouvu k vozu a další dokumenty, které se věci týkají.
  2. Náš advokát vás následně kontaktuje, aby si během krátkého telefonátu (cca 5–15 minut) doplnil všechny důležité informace.
  3. Do 24 hodin vás seznámíme s návrhem, jak lze situaci vyřešit, včetně stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.

Je jen na vás, zda námi navržený postup zvolíte. Pokud se ovšem rozhodnete, že za vaše práva bude bojovat Dostupný advokát, máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Kdy zvolit tuto službu?

Proč využít služby Dostupného advokáta?

Záruky služby pro klienta

Koupě ojetého auta je vždy tak trochu koupí zajíce v pytli. Rozhodně to ale neznamená, že musíte akceptovat vady a nedostatky, které auto má. Zákon vám zaručuje řadu možností a postupů. Je jen třeba rozeznat, který je pro vás ten nejvýhodnější. Kromě reklamace vozu můžete v určitých případech také odstoupit od kupní smlouvy. Netýká se to ovšem vady, na kterou jste při koupi auta dostali slevu nebo té, která odpovídá míře používání či opotřebení auta, což je vhodné nechat posoudit kvalifikovaným autoservisem.

Jistotu do vašich práv spolehlivě vnese soudní žaloba a následné řízení. Zdaleka ne vždy je ale nezbytné hnát celou věc až před soud.

Naši advokáti vás celým procesem provedou a navrhnou postup, který bude v dané situaci nezbytný a efektní. Dle reakcí protistrany lze ovšem postupovat i smírnou cestou, případně vymáhání kdykoliv přerušit, bude-li to vhodné.

Tip: Pokud koupi ojetého vozu teprve zvažujete, můžete předejít alespoň zčásti některým lapáliím tím, že budete mít neprůstřelnou kupní smlouvu, která vás ochrání před nepříjemnostmi. I s tou vám umíme pomoci.

S čím už jsme klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme pomohli lidem v nejrůznějších situacích:

Recenze služby Dostupný advokát

Jana Baierová

před 2 roky

Dostupny advokat me mile prekvapil. Rychlost, vstricnost, profesionalita a dobra cena. Doporucuji!

Pavel Kasal

před 2 roky

Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za podstatně nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi samozřejmě nezdálo, a tak jsem se obrátil na Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, (zobrazit více) jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.

Martin Čapuška

před 1 rokem

Chtěl bych touto formou poděkovat zvláště svému advokátu panu Mgr. Svobodnému, taktéž panu JUDr. Preussovi a paní Klostermannové. Precizní přístup, empatie, rychlost a rozlousknuli i případy spojené se zahraničím mimo EU. Ušetříte si čas a nervy, pokud se obrátíte na tento skvělý tým. Děkuji celému týmu, a doporučuji je jej opravdu všem.


Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

vrak.jpg

Nepodceňujte kupní smlouvu na auto

Chcete koupit auto nebo motorku? Bojíte se, že má protistrana postranní úmysly? V naší praxi jsme se bohužel setkali s mnoha případy nezdařených převodů, praskajících nervů a očí pro pláč.

30. 3. 2016
Smlouva o převodu auta a nejčastější chyby, se kterými se v ní setkáváme

Kupní smlouva na auto a nejčastější chyby, se kterými se v ní setkáváme

Často se setkáváme s názorem, že jednoduchá kupní smlouva na auto je tak triviální záležitostí, že ani revizi advokátem nepotřebuje. Co si ale zkontrolovat, abyste přemýšleli jen nad tím, kam…

21. 6. 2021
Odstoupení od smlouvy při koupi auta

Odstoupení od kupní smlouvy na auto

„Koupil jsem si ojeté auto, ale po pár měsících přestalo fungovat a je mi k ničemu. Co s tím?“ Dotaz, který dostáváme poměrně často. Nenechte se zastrašit suverenitou autobazarů a…

22. 6. 2021

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023