O nás a o tom, co děláme pro vás | Dostupný advokát

Dostupný advokát: on‑line a pro každého

Už během studia práv nás napadlo, že by právní služby mohly být poskytovány odborněji, účelněji a hlavně levněji. Přemýšleli jsme, jak by to šlo všechno vyřešit on‑line cestou a bez snahy ohromit klienty mahagonovým stolem, honosnou kanceláří nebo armádou asistentek. V té době se to zdálo jako utopie, a řadě našich kolegů to dokonce připadalo směšné.

Jenže my prostě věříme, že dostat se jednoduše k právníkovi, znamená otevřít cestu k právu a spravedlnosti pro každého. Protože nejsme jen snílci, založili  jsme v roce 2014 on‑line právní poradnu Dostupný advokát a začali měnit konzervativní prostředí advokacie. Zjistili jsme, že uspět v on‑line prostředí při poskytování tak sofistikované služby, jako je právní poradenství, je extrémně složité. Ovšem to, že pro vás postupně budujeme služby Dostupného advokáta jako synonyma pro moderní právní poradenství, nás žene stále kupředu.

Tisíce spokojených klientů za dobu existence

+100 nových klientů měsíčně

85 % požadavků vyřešeno do 3. dne

100% meziroční růst zakázek

Pomohli jsme už tisícům klientů. Od Aše po Nový Zéland

Obrací se na nás stále více lidí. Zatímco v roce 2014 jsme radili s právními záležitostmi jednotkám klientům měsíčně, dnes jsou vás už stovky. Většinu problému vám pomůžeme vyřešit během pár dní od objednávky. Naše úspěšnost u soudních jednání je více než 85 %. Důvodem je specializace našich advokátů a také otevřená komunikace s klienty. Ti se na nás obracejí z nejrůznějších míst, od Aše po Jablunkov. Máme klienty také na Slovensku, ale i dál, třeba v USA a na Novém Zélandu.

Všichni naši klienti, ale obzvlášť ti, kteří nejsou z Prahy, oceňují technologie, které jsme zapojili do poskytování právních služeb, abychom zjednodušili a zlevnili cestu k jejich využití. Možná i proto jsme dnes největším poskytovatelem on‑line právních služeb v ČR.

Přispěcháme vám na pomoc. Kdykoli a kamkoli

Pro naši on‑line kancelář neplatí otevírací doba. Zadat svůj problém k řešení nebo konzultaci můžete kdykoliv a odkudkoliv přes on‑line rozhraní. Začneme se vám věnovat bezodkladně. Naše služby pokrývají prakticky všechny oblasti, s nimiž se jako občané nebo drobní podnikatelé setkáváte. Radí vám vždy zkušený právník, který zodpovídá za odbornost a kvalitu poskytnutých služeb, stejně jako v klasické advokátní kanceláři.

Na rozdíl od bezplatných právních poraden nebo anonymních webů se svépomocnými právními radami, vždy zjišťujeme všechny potřebné informace k řešení vaší věci a podle toho poskytujeme radu přesně na míru. S námi máte jistotu, že vám budou poskytnuty skutečně odborné rady, které vyřeší přesně to, co potřebujete. Vše proběhne diskrétně a důvěrně, ctíme advokátní mlčenlivost.

Náš tým

Ondřej (JUDr. Preuss, Ph.D.) se před časem rozhodl, že vybuduje advokátní kancelář dostupnou on-line. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Baví ho i psaní odborných a popularizačních textů, které se většinou nějakým způsobem vážou k právní tematice. Své zkušenosti předává budoucím kolegům na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Právo studoval nejen v Praze, ale také rok ve Francii, na univerzitě v Nancy. Je vášnivým hráčem pétanque.

Lucie (Mgr. Petránková) rozumí advokátnímu řemeslu jako málokdo. Umí prosadit zájmy svých klientů v soudní síni i mimo ni. Má za sebou již stovky vyhraných sporů.

V našem týmu odpovídá za to, aby převod vaší nemovitosti proběhl hladce a  přesně podle instrukcí.

Je velmi přesná, sportovně se věnuje střelbě.

Monika (JUDr. Hrmová) je zkušená advokátka, která svým klientům věcně, ale s grácií, poradí s nastavením podnikání. Umí ale i ošetřit nemocnou smlouvu, kterou jí předložíte.

V našem týmu se zaměřuje na pomoc živnostníkům, freelancerům a drobným podnikatelům.

Právo studovala nejen na Univerzitě Karlově, ale také ve francouzském Nancy.

Hlavu si pročistí dlouhým během.

Josef (Přibyl) je advokát zaměřený na občanské a obchodní právo, právo nemovitostí, IT právo, pracovní právo či právo obchodních korporací. Během tří let strávených ve stavební společnosti mu prošly rukama desítky smluv o dílo.

Pokud zrovna neposkytuje právní služby, je zřejmě někde s batohem na cestách. Nejraději vzpomíná na Svatojakubskou cestu, kterou vykonal dvakrát.

Petr (Medek) má v našem týmu na starosti PR a komunikaci. Zjednodušeně řečeno, aby byl Dostupný advokát vidět a slyšet.

Dlouhé roky pracoval v médiích, pak přešel na "druhou stranu barikády" a stal se mluvčím ministerstva obrany.

Ve volném čase se věnuje například parašutismu. Nejnebezpečnější fází letu je totiž přistání, proto opouští letadlo ještě před ním.

Jakub (Konopásek) je naším webmasterem. Pohotově odstraní jakýkoliv technický problém, který by mohl nastat. Vyžívá se v zabezpečení osobních údajů našich klientů a přístupu ke stránkám.

Neomezuje se však jen na webové technologie, rozumí i marketingu a fytotechnice – učí na ČZÚ.

Propadl japonské kultuře (hovoří a částečně i píše jazykem Země vycházejícího slunce).

Jirka (Chomát) je marketingový a strategický guru našeho projektu. Po mnoha letech práce v Seznam.cz, Mall.cz a další velkých e-commerce firmách, podniká změny na volné noze. V tuhle chvíli i spolu s námi.

Sám se postupně během kariéry naučil vyšší násobilku e-commerce a teď zkušenosti předává i našemu projektu. S nebývalou kreativitou tak vrhá nové světlo na advokátní služby.

Kromě toho se zajímá o pánskou módu a životní styl. Nadšeně fotí.