O nás

Proč Dostupný advokát? Protože jsme tu online a pro každého!

U zrodu Dostupného advokáta stála myšlenka, zda by právní služby nemohly být poskytovány odborněji, rychleji a levněji – aby si kvalitní právní pomoc mohl dovolit každý a aby se mu jí dostalo včas. Některým našim kolegům taková vize přišla směšná, ale my věřili, že s pomocí internetu a dalších komunikačních vymožeností ji dokážeme naplnit. A tak jsme v roce 2014 spustili online právní službu Dostupný advokát. Od té doby jsme rozšířili náš tým, vyladili fungování celé služby a pomohli tisícovkám klientů. Přečtěte si, jak naše služby zákazníci hodnotí.

Tisíce spokojených klientů

+100 nových klientů měsíčně

85 % požadavků vyřešeno do 3. dne

100% meziroční růst zakázek

Svůj dotaz můžete poslat z Aše nebo Nového Zélandu. Naše reakce přijde do druhého pracovního dne

Každý měsíc se na nás obracejí stovky zákazníků s prosbou o právní pomoc. Na dotazy reagujeme do druhého pracovního dne a velkou část případů se nám následně podaří vyřešit do 48 hodin. Pokud je naopak věc složitější a dojde až k soudu, máme mimořádně vysokou úspěšnost u soudních jednání. Jednak proto, že s klienty umíme komunikovat a na jednání se dobře připravit. A pak také proto, že k soudu vysíláme specialisty na právní oblast, které se kauza týká.

Všichni naši klienti, ale obzvlášť ti, kteří nejsou z Prahy, oceňují technologie, které jsme zapojili do poskytování právních služeb, abychom zjednodušili a zlevnili cestu k jejich využití. Díky internetu nám svůj dotaz můžete odeslat v sobotu večer z pláže na druhém konci světa. Budeme se mu věnovat se stejnou péčí, jako kdybyste nás navštívili v naší pražské „kamenné“ advokátní kanceláři. Možná i proto jsme dnes největším poskytovatelem online právních služeb v ČR.

Pracujeme na sobě i na inovacích naší platformy

Členové našeho týmu patří k respektovaným specialistům ve svých oborech. Přednášejí právo na univerzitě, jsou zváni jako odborníci do prestižních médií a podílejí se na kultivaci legislativního prostředí v ČR. Pokud jste advokát a dostal jste se do situace, že nemůžete poskytnout zákazníkovi právní službu, podívejte se, co naše platforma nabízí advokátům.

Vedle odbornosti ale klademe důraz také na to, aby se Dostupný advokát dál rozvíjel a přinášel zákazníkům stále lepší služby za příznivější cenu. Vytvořili jsme například typizované balíčky služeb, díky nimž dokážeme poskytnout právní pomoc rychle a za dostupnou cenu, aniž bychom cokoli slevili z odborné kvality. Nabízíme dvojici komplementárních služeb Odpověď od advokáta a Řešení právního problému na míru, které jsou svou filozofií do značné míry unikátní. Oproti počátkům jsme také inovovali objednávkový proces a začali nabízet možnost odložené platby. Píšeme blog o právních tématech a vytváříme obsah pro naše fanoušky na Facebooku.

Snažíme se zkrátka dělat neustále čest svému jménu a přibližovat svět advokacie obyčejným lidem. Vždyť právo a spravedlnost mají být pro všechny!

Náš tým

Ondřej Preuss

Ondřej (JUDr. Preuss, Ph.D.) je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí. Baví ho psaní odborných a popularizačních textů, které se většinou nějakým způsobem vážou k právní tematice. Své zkušenosti předává budoucím kolegům na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Právo studoval nejen v Praze, ale také rok ve Francii, na univerzitě v Nancy. Je vášnivým hráčem pétanque.

lucka

Lucie (Mgr. Petránková) rozumí advokátnímu řemeslu jako málokdo. Umí prosadit zájmy svých klientů v soudní síni i mimo ni. Má za sebou již stovky vyhraných sporů. V našem týmu je specialistkou na rodinné a občanské právo. Klienti oceňují její lidský, profesionální a při tom velmi rozhodný přístup. Je velmi přesná, sportovně se věnuje střelbě.

eva

Eva (JUDr. Braunová) působí v advokacii od roku 2010 a během této doby získala bohaté zkušenosti z různých oborů práva. Pomůže vám např. v otázkách občanského práva, obchodního práva a rovněž práva trestního. Zabývá se také oblastí práva pracovního. Právní služby poskytuje také v angličtině a ve španělštině.

marek

Marek (Mgr. Svobodný) je zkušený advokát. Sepisuje a kontroluje smlouvy a stará se o soudní spory, rád vymýšlí argumentaci i ke zdánlivě neřešitelným případům. Vystudoval na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Rád cestuje, čte a tráví čas kdekoliv na čerstvém vzduchu.

lucie

Lucie (Bc. Klostermannová) pracuje jako asistentka Dostupného advokáta. Má ráda pořádek ve spisech a vždy je dobře naladěná na jakýkoliv dotaz. Snaží se věci dělat hned a neodkládat je na zítra. Ve volném čase se věnuje lezení, běhu a v zimních měsících skialpinismu.

jirka

Jirka (Chomát) je marketingový a strategický guru našeho projektu. Po mnoha letech práce v Seznam.cz, Mall.cz a dalších velkých e-commerce firmách podniká změny na volné noze. V tuhle chvíli i spolu s námi. Sám se postupně během kariéry naučil vyšší násobilku e-commerce a teď zkušenosti předává i našemu projektu. Kromě toho se zajímá o pánskou módu a životní styl. Nadšeně fotí.

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021