O Dostupném advokátovi

Jsme tým zkušených advokátů a dalších právních specialistů na jednotlivé právní obory, kteří naplno využívají současné moderní technologie. U nás se nesetkáte s komplikovanou administrativou a složitým hledáním termínu schůzky. Své problémy na nás můžete přenést na několik kliknutí.

Zjednodušeně by se daly naše služby popsat jako “advokátní e-shop”, kde si vyberete službu, znáte předem její cenu a pak už jen zadáte podklady a dostanete požadovaný návrh či smlouvu. Tento systém nám umožňuje poskytovat online právní poradenství lidem z celé České republiky – pružně, za dostupnou cenu a aniž bychom přitom slevili ze své odbornosti.

Tisíce úspěšně vyřešených případů.
150+ nových zákazníků každý měsíc.
90 % požadavků vyřešeno do 2 dnů.
Náš tým

Mohli jste o nás slyšet

Česká televize: Nouzový stav – co bude znamenat?

ČT: Reportáž „Dítě na inzerát“ v pořadu 168 hodin

"Jsem těhotná a dítě si nemůžu nechat, hledám pro něj rodiče..." Jak funguje domlouvání adopce přes inzeráty, lze z něj vynechat úřady a jak na takový postup pohlíží náš právní řád? Právní pohled na celou věc přináší Ondřej Preuss, zakladatel Dostupného advokáta. Reportáž naleznete v 27. minutě pořadu.

Zobrazit pořad na CeskaTelevize.cz

iDNES: Fremr měl být jistota, říká právník Preuss. Teď se mluví o nominování Pavla Uhla

Robert Fremr oznámil vzdání se kandidatury na Ústavní soud. Stalo se tak „pod nevybíravým tlakem některých médií“ za rozsudky uvalené před revolucí, jak situaci komentoval.

Přečíst celý článek na iDnes

E15: Dovolená v zahraničí s dítětem: Potřebujete souhlas druhého rodiče?

Při cestě do zahraničí musí mít každá osoba – i dítě – svůj vlastní cestovní pas. Při cestě v rámci Evropské unie postačuje občanský průkaz. Musí s dovolenou v zahraničí s jedním z rodičů souhlasit druhý rodič?

Přečíst celý článek na E15

Zobrazit všechny zmínky

Pracujeme převážně on-line

Online svět je pro nás prioritou i budoucností, ale nikoliv jediným polem působnosti. Umožňuje nám poskytovat služby klientům v Praze, Ostravě, Aši či Sydney. Jsme spásou pro zaneprázdněné klienty, kteří mají mezi schůzkami pouze půlhodinové “okno” na právníka. Vítání jsou u nás ale nejenom zákazníci z oblasti bussinessu, ale například také rodiče malých děti, starší osoby či lidé s handicapem, kteří rovněž ocení konzultaci v domácím prostředí, bez nutnosti cestovat. Jsme otevření všem, rychlí a flexibilní.

Kdykoliv je to ovšem potřeba, umíme „přepnout i do offline módu“, setkat se s klientem a doprovodit ho na soud či jednání s protistranou. Přečtěte si, jak naše služby fungují.

Jsme advokátní kancelář roku

Za svůj inovativní přístup v oblasti advokacie jsme byli v roce 2023 vyhodnoceni magazínem Lawyers & Business jako retailová advokátní kancelář roku. Ocenění chápeme jako podporu směru, kterým jsme se vydali a v němž vynikáme: vstřícnost ke klientovi, transparentní ceny a maximální pružnost a rychlost služeb.

Reagujeme rychle a jsme fér

Každý měsíc pomůžeme s právní radou či podáním stovkám spokojených klientů. Na dotazy reagujeme do druhého pracovního dne a velkou část případů následně vyřešíme do 48 hodin. Pokud je některá věc složitější a dojde až k soudu, máme mimořádně vysokou úspěšnost u soudních jednání. Na jednání jsme velmi dobře připraveni a vždy k nim vysíláme specialisty na danou právní oblast. Mluví za nás tisíce úspěšně vyřešených případů.

Své ceny neskrýváme, ale transparentně o nich zákazníky informujeme. Každý tak předem ví, kolik ho bude vyřešení jeho problému stát.

Vzbudili jsme pozornost technologické komunity

Czech Crunch logo

Náš projekt zaujal i online zpravodajský portál CzechCrunch, který se věnuje především startupům a inovativním technologiím.

Přečtěte si příběh našich zakladatelů Ondřeje Preusse a Jaroslava Baiera, který vedl k založení největší české právní online služby Dostupný advokát.

Pracují pro vás odborníci — specialisté 

Členové našeho týmu patří k respektovaným specialistům ve svých oborech. Přednášejí právo na univerzitě, jsou zváni jako odborníci do prestižních médií a podílejí se na kultivaci legislativního prostředí v ČR. Laikům přibližujeme svět práva prostřednictvím našich stovek článků na blogu a nejužitečnější právní rady pro každodenní situace jsme shromáždili do tištěné knihy.

Online právní služba Dostupný advokát funguje úspěšně už od roku 2014. Od té doby se náš tým významně rozšířil a umožnil specializaci jednotlivých advokátů. U nás se tak nesetkáte s jedním advokátem, který řeší vše od trestního oznámení po převod nemovitostí. Na každou oblast máme vyhrazeného odborníka. Vyladili jsme fungování celé služby a pomohli již tisícovkám klientů. Přečtěte si, jak naše služby zákazníci hodnotí.

Ještě před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. Pro některé byla ta představa dokonce směšná. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu k právu a spravedlnosti pro každého.

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.,
advokát a zakladatel Dostupný advokát

Ondřej Preuss

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Smlouva má podle zákona odrážet vůli smluvních stran. My jsme tu od toho, aby byla ještě k tomu jednoduchá, srozumitelná, a aby vše proběhlo hladce bez zbytečných zádrhelů.

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Ing. Lucie Klostermannová

5 let praxe

Mám ráda pořádek ve spisech a ráda komunikuji s lidmi a proto mne baví práce asistentky. Kolegové i naši klienti oceňují, že jsem jim k ruce vždy, když to potřebují. Nerada cokoliv odkládám.

Jirka Chomát

20 let praxe

S kolegy dlouhodobě spolupracuji, ač nejsem advokát, na strategickém rozvoji projektu a na marketingu. Za těch několik let společné práce jsme se postupně stali jedničkou na trhu.

Nikola Šedová

Mgr. Nikola Šedová

16 let praxe

Zákony bývají napsané složitě a pro laika je takřka nemožné se v nich vyznat. Zkouším je převyprávět na našem blogu tak, aby se v nich zorientoval úplně každý.

Pokud jste advokát či advokátka dostali jste se do situace, že nemůžete poskytnout zákazníkovi právní službu, podívejte se, co naše platforma nabízí advokátům.

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Ing. Peter Čunderlík

před 7 měsíců

Není to poprvé, co spolupracuji s touto právní kanceláří. Má zadání jsou od jednoduchých výpovědí ke složitějším uzavíráním smluv, zejména ve skutečnostech, na které zákon nepamatuje. Ani toto není problémem pro tuto právní kancelář. Pokud klient akceptuje to, že i záporná odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – je vlastně řešením. A tady (zobrazit více) Není to poprvé, co spolupracuji s touto právní kanceláří. Má zadání jsou od jednoduchých výpovědí ke složitějším uzavíráním smluv, zejména ve skutečnostech, na které zákon nepamatuje. Ani toto není problémem pro tuto právní kancelář. Pokud klient akceptuje to, že i záporná odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – je vlastně řešením. A tady jako klient pociťuji sílu právní kanceláře, že je věc konzultována z různých úhlů a pozor, peníze zde nejsou na prvním místě. Zastupitelnost kvality kvalitou doplněním z jiné oblasti- já říkám za rohem, co se přirozeně hned nevidí – může být rada od právníka pro klienta nesrozumitelnou, ale pokud klient věnuje maximální péči konzultaci a skutečně odevzdává pravdivé a snaží se i úplné informace, nemůže být negativní odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – negativní, ale konstruktivní. A proto souhlasím s názorem že pravdivé informování kanceláře již od počátku (člověk sám bez vzdělání a právnické praxe není neomylný) zjednodušuje další postup a řešení vznikají takříkajíc současně, ve spolupráci. Zastupitelnost, ochota pomoci, rychlost, dozeptání se bez obavy z navýšení ceny vytváří prostor 50% na 50%. Obě strany jsou stejně zainteresované na výsledku. Proto si i příště vyberu toto právní kancelář.

Recenze služby

Alena Bartoncova

před 2 roky

Rychlost, profesionalita a velmi příznivé ceny. Do druhého dne s Vámi po telefonu zkonzultují Váš problém, vše řešíte z domova bez čekání a objednávání. Těší mě a uklidňuje, že kdykoli budu potřebovat odbornou právní radu, mohu se kdykoli na „Dostupného advokáta“ obrátit a určitě to v budoucnu udělám. Jsou super! (zobrazit více) Rychlost, profesionalita a velmi příznivé ceny. Do druhého dne s Vámi po telefonu zkonzultují Váš problém, vše řešíte z domova bez čekání a objednávání. Těší mě a uklidňuje, že kdykoli budu potřebovat odbornou právní radu, mohu se kdykoli na „Dostupného advokáta“ obrátit a určitě to v budoucnu udělám. Jsou super!

Recenze služby

Stanislav Graf

před 2 roky

Služeb Dostupného advokáta jsme využili již dvakrát, pokaždé pro koupi nemovitosti. Jejich balíček premium se nám osvědčil, a příště si zase vybereme tuto společnost.

Zobrazit všechny reference

Nevíte si rady s právním problémem?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.
Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024