O nás a o tom, co děláme pro vás | Dostupný advokát

Přispěcháme vám na pomoc. Kdykoli a kamkoli

Pomůžeme vám předejít právním problémům a vyřešit ty, které už nastaly. Na nás se můžete vždy spolehnout.

Poskytované právní služby jsou garantovány zkušenými advokáty, kteří zodpovídají za jejich odbornost a kvalitu. Na rozdíl od anonymních webů plných svépomocných právních rad, s námi máte jistotu, že vám budou poskytnuty skutečně odborné rady, které vyřeší přesně to, co potřebujete. Vše proběhne diskrétně a důvěrně.

Tým Dostupného advokáta

Garantujeme, že vašemu právnímu problému se bude věnovat zkušený advokát se specializací na potřebnou oblast práva. Tým našich právníků je veden advokátem JUDr. Ondřejem Preussem, Ph.D., který veškeré poskytované právní služby osobně garantuje.

Poprvé nás napadlo už během studií, že právní služby by bylo možné poskytovat i jinak. A to prostřednictvím moderních technologií. Právní problém každého klienta by tak byl vyřešen rychle, srozumitelně za přehledných podmínek a prakticky odkudkoliv. Tuto myšlenku jsme dále rozvíjeli, a tak za několik let vznikl Dostupný advokát.

Ondřej (JUDr. Preuss, Ph.D.) se před časem rozhodl, že vybuduje advokátní kancelář dostupnou on-line. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Baví ho i psaní odborných a popularizačních textů, které se většinou nějakým způsobem vážou k právní tematice. Své zkušenosti předává budoucím kolegům na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Právo studoval nejen v Praze, ale také rok ve Francii, na univerzitě v Nancy. Je vášnivým hráčem pétanque.

Lucie (Mgr. Petránková) rozumí advokátnímu řemeslu jako málokdo. Umí prosadit zájmy svých klientů v soudní síni i mimo ni. Má za sebou již stovky vyhraných sporů.

V našem týmu odpovídá za to, aby převod vaší nemovitosti proběhl hladce a  přesně podle instrukcí.

Je velmi přesná, sportovně se věnuje střelbě.

Monika (JUDr. Hrmová) je zkušená advokátka, která svým klientům věcně, ale s grácií, poradí s nastavením podnikání. Umí ale i ošetřit nemocnou smlouvu, kterou jí předložíte.

V našem týmu se zaměřuje na pomoc živnostníkům, freelancerům a drobným podnikatelům.

Právo studovala nejen na Univerzitě Karlově, ale také ve francouzském Nancy.

Hlavu si pročistí dlouhým během.

Josef (Přibyl) je advokát zaměřený na občanské a obchodní právo, právo nemovitostí, IT právo, pracovní právo či právo obchodních korporací. Během tří let strávených ve stavební společnosti mu prošly rukama desítky smluv o dílo.

Pokud zrovna neposkytuje právní služby, je zřejmě někde s batohem na cestách. Nejraději vzpomíná na Svatojakubskou cestu, kterou vykonal dvakrát.

Petr (Medek) má v našem týmu na starosti PR a komunikaci. Zjednodušeně řečeno, aby byl Dostupný advokát vidět a slyšet.

Dlouhé roky pracoval v médiích, pak přešel na "druhou stranu barikády" a stal se mluvčím ministerstva obrany.

Ve volném čase se věnuje například parašutismu. Nejnebezpečnější fází letu je totiž přistání, proto opouští letadlo ještě před ním.

Jakub (Konopásek) je naším webmasterem. Pohotově odstraní jakýkoliv technický problém, který by mohl nastat. Vyžívá se v zabezpečení osobních údajů našich klientů a přístupu ke stránkám.

Neomezuje se však jen na webové technologie, rozumí i marketingu a fytotechnice – učí na ČZÚ.

Propadl japonské kultuře (hovoří a částečně i píše jazykem Země vycházejícího slunce).

Jirka (Chomát) je marketingový a produktový guru našeho projektu. Po 9 letech v Seznam.cz, kde řídil reklamní systém Sklik, se vydal na volnou nohu a podniká změny. V tuhle chvíli spolu s námi.

Sám se postupně během kariéry naučil vyšší násobilku e-commerce a teď zkušenosti předává i našemu projektu. S nebývalou kreativitou tak vrhá nové světlo na advokátní služby.

Kromě toho rád nosí a prodává motýlky i nadšeně fotí.