Zastupování při přestupkovém řízení

Přišla vám pokuta nebo předvolání k řešení přestupku? Sankce za něj mohou být vysoké a nevyplatí se absolvovat řízení bez porady s advokátem. Pečlivá argumentace se vyplatí také tehdy, pokud chcete na cizí přestupek upozornit.

 • Analýza šancí ve sporu
 • Návrh strategie vedení sporu, včetně návrhu ceny právního řešení
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

V některých řízeních hrozí masivní sankce. Například u dopravních přestupků hrozí nejenom pokuty, ale také zapisování bodů do bodového hodnocení či dokonce zákaz řízení. Za přestupky na úseku podnikání lze ukládat pokuty až 100 000 korun.

Advokát vám může pomoci se správnou argumentací, stejně jako se získáním důkazů. V některých případech se docílí toho, že vaše jednání nemusí být vůbec považováno za přestupek. Ve většině případů se pak podaří dosáhnout snížení sankcí.

Chcete-li sami na určitý přestupek (například znečišťování vod či ovzduší) poukázat, vyplatí se tak učinit tak, aby byl pachatel skutečně potrestán.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Zastupování při přestupkovém řízení

990 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Jaké jsou výhody této služby?

Řízení může být úspěšné, pokud vaše podání bude po právní stránce pečlivě vyargumentované a lidově řečeno neprůstřelné. K tomu je třeba mít nejenom právní předpisy v malíčku, ale také znát postupy správních orgánů a způsoby jejich rozhodování.

Z přestupku nemusíte být vždy jen sami obviněni. Pokud je ve vašem okolí někdo, kdo sám přestupky páchá (například se dopouští rušení nočního klidu nebo páchá přestupky v oblasti znečistění ovzduší), pomůžeme vám na jeho chování upozornit.  Díky tomu přispějete k tomu, aby od podobného jednání pro příště upustil.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
 2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na přestupkové právo vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a navrhl další postup. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 3. Pokud se rozhodnete ve sporu pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tip: Dopravními přestupky jsme se zabývali v našem článku na blogu. Najdete zde rady, jak postupovat, pokud s nařčením z dopravního přestupku nesouhlasíte nebo je sankce zjevně nepřiměřená.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Víte, že jste z přestupku neprávem nařčeni.
 • Jste v probíhajícím přestupkovém řízení.
 • Nejste spokojeni s výsledkem přestupkového řízení a rádi byste se proti rozhodnutí odvolali.
 • Chcete se domoci svého práva a hledáte pomoc odborníka.
 • Víte, že byl ve vašem okolí spáchán přestupek a chcete na něj upozornit.
 • Hledáte spolehlivého advokáta, který se v oblasti přestupků vyzná a dovede se postavit za vaše práva.
 • Hledáte právního zástupce, který se postaví za vaše práva a pomůže vám snížit či odvrátit nespravedlivou sankci.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jiné podíleli na následujících případech:

 • Zamezili jsme odebrání řidičského průkazu hrozícímu panu Karlovi za dopravní přestupek, neboť jsme si poukázali na nesprávně umístěnou dopravní značku. Jiným klientům jsme v podobné věci pomohli snížit sankci.
 • Pomohli jsme sousedům v rámci jednoho vnitrobloku poukázat na opakované rušení nočního klidu. Pachatel po opakovaném uložení sankce se svým jednáním přestal.
 • Upozornili jsme spolu s naším klientem na přestupek podle zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Dopustila se ho společnost uvádějící na trh doplněk stravy, jehož deklarace na obalu nevyhovovala právním normám.
 • Pomohli jsme paní Zdeně formulovat oznámení o přestupku ublížení na zdraví, k němuž docházelo ze strany jejího manžela. Přestupkové řízení lze v tomto případě zahájit pouze se souhlasem osoby postižené spácháním přestupku. Jedná se o psychicky náročnou situaci, v níž oběti ocení nejen právní podporu.
 • Pomohli jsme občanům v jedné moravské obci upozornit na znečišťovatele řeky, který se tak dopouštěl přestupku na úseku ochrany vod.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

Po důkladné analýze vašeho případu a navržení dalšího postupu vám pomůžeme s přípravou potřebných dokumentů či v zastoupení. Poradíme vám, na co ve vašem řízení poukazovat a jaké důkazy si případně opatřit. To se vám může hodit, pokud jste sami z přestupku obviněni, ale také, pokud hodláte upozornit na přestupek někoho jiného.

Záruky služby pro klienta

Našim klientům nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své podání zpět, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Reviews of the Dostupný advokát service

Recenze služby

Michal Kutil

před 2 roky

Se službami jsem dlouhodobě spokojen 🙂 (používám opakovaně). Nejvíce se mi líbí, že jsem neustále online v obraze, v jakém je, co stavu. Díky

Recenze služby

MgA. Tomáš Klein, Zlín

před 3 roky

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Recenze služby

Paní Kouzelná

před 3 roky

Rychlá a profesionální právní řešení za předem jasné ceny. Může být snad něco lepšího? I když to možná bude znít „až příliš dobře, aby to byla pravda,“ ráda se s vámi podělím o moji zkušenost. Zaměstnanci společnosti DostupyAdvokat.cz jsou naprostí profesionálové. Upřímně a s velkým nasazením se věnují svému poslání, kterým je zpřístupnění kvalitních právních služeb pro (zobrazit více) Rychlá a profesionální právní řešení za předem jasné ceny. Může být snad něco lepšího? I když to možná bude znít „až příliš dobře, aby to byla pravda,“ ráda se s vámi podělím o moji zkušenost. Zaměstnanci společnosti DostupyAdvokat.cz jsou naprostí profesionálové. Upřímně a s velkým nasazením se věnují svému poslání, kterým je zpřístupnění kvalitních právních služeb pro běžného člověka. Jejich ceny považuji za velmi spravedlivé ve srovnání s tím, co jsem obvykle platila za podobné služby. Díky tomu jsem já, moje rodina i přátelé získali potřebnou právní pomoc, aniž bych se obávala nekonečných poplatků. Podle mých zkušeností s DostupyAdvokat.cz byly veškeré moje e-maily a hovory zodpovězeny včas a k mojí spokojenosti. Jejich zkušení právníci mi dali jistotu, že veškeré právní potřeby, které mám, mohou být řešeny rychle a profesionálně. Vždy byl k dispozici někdo, kdo měl zkušenosti právě s mým problémem. Jejich hlavní právník také píše pravidelně blog a drží krok se všemi nejnovějšími právními trendy, což znamená, že je velmi dobře informovaný. Během let jsem utratila jmění za právní pomoc, nebo ztrácela nervy při pokusech „řešit problémy sama“, když jsem si právní pomoc nemohla dovolit. Přála bych si službu DostupyAdvokat.cz poznat už dříve. Velmi je doporučuji každému, kdo potřebuje právní pomoc, VYZKOUŠEJTE JE HNED!

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Když tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2023