Logo Advokátní kancelář roku 2023

Zastupování při přestupkovém řízení

Přišla vám pokuta nebo předvolání k řešení přestupku? Sankce za něj mohou být vysoké a nevyplatí se absolvovat řízení bez porady s advokátem. Pečlivá argumentace se vyplatí také tehdy, pokud chcete na cizí přestupek upozornit.

 • Analýza šancí ve sporu
 • Návrh strategie vedení sporu, včetně návrhu ceny právního řešení
 • Příprava nabídky právního zastoupení
 • Zpracování řešení do 48 hodin
 • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

V některých řízeních hrozí masivní sankce. Například u dopravních přestupků hrozí nejenom pokuty, ale také zapisování bodů do bodového hodnocení či dokonce zákaz řízení. Za přestupky na úseku podnikání lze ukládat pokuty až 100 000 korun.

Advokát vám může pomoci se správnou argumentací, stejně jako se získáním důkazů. V některých případech se docílí toho, že vaše jednání nemusí být vůbec považováno za přestupek. Ve většině případů se pak podaří dosáhnout snížení sankcí.

Chcete-li sami na určitý přestupek (například znečišťování vod či ovzduší) poukázat, vyplatí se tak učinit tak, aby byl pachatel skutečně potrestán.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Zastupování při přestupkovém řízení

990 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_074 221103_dostupny-advokat_074

JUDr. Marek Chlebik

10 let praxe

Stále zvyšuji úroveň svých znalostí, abych mohl klientům poskytnout co nejefektivnější právní řešení. Mám rád přátelskou atmosféru a snažím se spory nehrotit, pokud je to možné.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

221103_dostupny-advokat_071 221103_dostupny-advokat_071

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád různé triky, kteří se někdy snaží využít nevědomosti kupujících.

Jaké jsou výhody této služby?

Řízení může být úspěšné, pokud vaše podání bude po právní stránce pečlivě vyargumentované a lidově řečeno neprůstřelné. K tomu je třeba mít nejenom právní předpisy v malíčku, ale také znát postupy správních orgánů a způsoby jejich rozhodování.

Z přestupku nemusíte být vždy jen sami obviněni. Pokud je ve vašem okolí někdo, kdo sám přestupky páchá (například se dopouští rušení nočního klidu nebo páchá přestupky v oblasti znečistění ovzduší), pomůžeme vám na jeho chování upozornit.  Díky tomu přispějete k tomu, aby od podobného jednání pro příště upustil.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

 1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
 2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na přestupkové právo vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu a navrhl další postup. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
 3. Pokud se rozhodnete ve sporu pokračovat, advokát připraví potřebné dokumenty a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tip: Dopravními přestupky jsme se zabývali v našem článku na blogu. Najdete zde rady, jak postupovat, pokud s nařčením z dopravního přestupku nesouhlasíte nebo je sankce zjevně nepřiměřená.

Tuto službu oceníte, pokud:

 • Víte, že jste z přestupku neprávem nařčeni.
 • Jste v probíhajícím přestupkovém řízení.
 • Nejste spokojeni s výsledkem přestupkového řízení a rádi byste se proti rozhodnutí odvolali.
 • Chcete se domoci svého práva a hledáte pomoc odborníka.
 • Víte, že byl ve vašem okolí spáchán přestupek a chcete na něj upozornit.
 • Hledáte spolehlivého advokáta, který se v oblasti přestupků vyzná a dovede se postavit za vaše práva.
 • Hledáte právního zástupce, který se postaví za vaše práva a pomůže vám snížit či odvrátit nespravedlivou sankci.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jiné podíleli na následujících případech:

 • Zamezili jsme odebrání řidičského průkazu hrozícímu panu Karlovi za dopravní přestupek, neboť jsme si poukázali na nesprávně umístěnou dopravní značku. Jiným klientům jsme v podobné věci pomohli snížit sankci.
 • Pomohli jsme sousedům v rámci jednoho vnitrobloku poukázat na opakované rušení nočního klidu. Pachatel po opakovaném uložení sankce se svým jednáním přestal.
 • Upozornili jsme spolu s naším klientem na přestupek podle zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Dopustila se ho společnost uvádějící na trh doplněk stravy, jehož deklarace na obalu nevyhovovala právním normám.
 • Pomohli jsme paní Zdeně formulovat oznámení o přestupku ublížení na zdraví, k němuž docházelo ze strany jejího manžela. Přestupkové řízení lze v tomto případě zahájit pouze se souhlasem osoby postižené spácháním přestupku. Jedná se o psychicky náročnou situaci, v níž oběti ocení nejen právní podporu.
 • Pomohli jsme občanům v jedné moravské obci upozornit na znečišťovatele řeky, který se tak dopouštěl přestupku na úseku ochrany vod.

Co můžete očekávat od Dostupného advokáta?

Po důkladné analýze vašeho případu a navržení dalšího postupu vám pomůžeme s přípravou potřebných dokumentů či v zastoupení. Poradíme vám, na co ve vašem řízení poukazovat a jaké důkazy si případně opatřit. To se vám může hodit, pokud jste sami z přestupku obviněni, ale také, pokud hodláte upozornit na přestupek někoho jiného.

Záruky služby pro klienta

Našim klientům nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy v jejich plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své podání zpět, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem.

Reference služby Dostupný advokát

Jiří Dušil

před 1 rokem

Potřeboval jsem poradit s odstoupením od již podepsané smlouvy. Zadal jsem poptávku, druhý den se mi ozval advokát, který se mnou vše probral a doporučil postup. Na základě doporučeného postupu firma odstoupila od smlouvy a já dostal svoje peníze zpět. Mockrát děkuji a přeji firmě Dostupný advokát ať se Vám daří.

Lucie Berankova, Praha

před 5 roky

Rádi bychom doporučili právní službu Dostupný advokát všem ostatním. Veškerá komunikace probíhala velmi profesionálně, rychle a za nízké náklady. Děkujeme!

Jarka BL

před 2 roky

Potřebovala jsem podat co nejrychleji trestní oznámení a společnost „Dostupný advokát“ jsem našla náhodou na webových stránkách. Komunikace proběhla v pořádku. Trvalo asi týden a oznámení jsme odeslali. Mohu doporučit, byla jsem spokojená.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Když tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023