avatar-01@2x
Zastupování na schůzi SVJ či BD
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Zastupování na schůzi SVJ či BD

Jste členem výboru SVJ či představenstva bytového družstva? Řešíte s majiteli či členy družstva složité právní situace, s nimiž si nevíte rady? Nebo se domníváte, že někdo zvolil nesprávný právní postup vůči vám? Domluvte se s námi na zastupování na shromáždění vlastníků či členů bytového družstva.

  • Analýza problému
  • Návrh strategie právního řešení
  • Příprava nabídky právního zastoupení
  • Konzultace s advokátem
  • Zpracování řešení do 48 hodin, včetně návrhu finální ceny
  • Využijte-li k řešení svého problému našich služeb, vrátíme vám poplatek 990 Kč
990 Kčvčetně DPH

Vztahy mezi vlastníky bytových jednotek či členy družstva nemusejí být vždy ideální. Někdy jde o osobnostní nastavení některých členů, jindy ovšem někomu nemusí být třeba pouze zřejmé, jaká práva a povinnosti v danou chvíli má.

V obou situacích může externí právník dobře zafungovat. Ať už je třeba být v roli nezaujatého odborníka, který stranám vysvětlí jejich zákonné možnosti a dovede je ke konsenzu, případně ale i v roli „zlého policisty,“ který jasně popíše důsledky určitého chování (nesplácení pohledávek atd.).

Můžeme vám pomoci s konzultací a přípravou na jednání, případně se schůze přímo účastnit, zastupovat vaše zájmy a chránit vaše práva. Dohlédneme, aby vše probíhalo v souladu se zákonem.

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

221103_dostupny-advokat_071 221103_dostupny-advokat_071

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád různé triky, kteří se někdy snaží využít nevědomosti kupujících.

221103_dostupny-advokat_087 221103_dostupny-advokat_087

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

221103_dostupny-advokat_047 221103_dostupny-advokat_047

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Jak proběhne naše spolupráce a co v rámci služby získáte?

  1. Návrh řešení objednáte online, z pohodlí vašeho domova.
  2. Jeden z našich advokátů, který je odborníkem na bytovou problematiku vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily vašeho případu, provede analýzu případu a navrhne další postup, ohledně kterého se s vámi spojí. Součástí je i stanovení ceny právních služeb, které by vedly ke zdárnému vyřešení případu.
  3. Pokud se rozhodnete ve věci pokračovat, advokát připraví potřebné podklady a nastíní strategii případného zastupování. Využijete-li služby Dostupného advokáta, pak máte vypracování návrhu zdarma. Pustíme se do vyřešení a poplatek uhrazený za tuto službu vám jednoduše vrátíme.

Tip: Odpovědi na řadu problémů, které sužují předsedy SVJ a bytových družstev, ale rovněž samotné členy těchto organizací, jsme sepsali do e-booku, který je volně ke stažení. Po dočtení budete mít přehled o svých právech a povinnostech a zároveň se vyhnete rizikům a <nástrahám.

Tuto službu oceníte, pokud:

Proč využít služby Dostupného advokáta?

Co od nás můžete očekávat a jaké jsou záruky?

Důkladně zanalyzujeme váš případ a společně probereme další postup tak, aby vám vyhovoval (pomoc s přípravou shromáždění, účast na jednání výboru či shromáždění, příprava potřebných dokumentů apod.).

Nastíníme možnosti postupu, ale konečné rozhodnutí necháváme vždy ve vaší plné režii. Kdykoliv tak můžete vzít své návrhy zpět, případně jakýmkoliv jiným způsobem (daným rámcem zákona) můžete navržený postup změnit. Každý advokát je přitom ze zákona pojištěný, takže součástí ceny služby je rovněž odpovědnost advokáta za správnost veškerých zpracovaných dokumentů.

S Dostupným advokátem máte vždy jistotu, že bude vždy vše probíhat dle vašich představ, a to s naší podporou a plným právním servisem. Naši advokáti mají četné zkušenosti se zastupováním a řešením sporů v rámci SVJ. Známe tedy typické problémy a umíme jim předcházet.

S čím jsme už klientům pomohli?

Během naší dlouholeté praxe jsme se mimo jiné podíleli na následujících případech:

Recenze služby Dostupný advokát

Pavel Kasal

před 2 roky

Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za podstatně nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi samozřejmě nezdálo, a tak jsem se obrátil na Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, (zobrazit více) jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.

Štěpán Mičunek, okres Vsetín

před 2 roky

Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Dostupný advokát mi poradil, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde mne Dostupný advokát zastupoval. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.

Anna Marková

před 2 roky

Já osobně jsem člověk, který neví o smlouvách a „právnických“ věcech zhola nic. Naštěstí pro mě je tu služba Dostupný advokát! Potřebovala jsem vypracovat darovací a podnájemní smlouvu na družstevní byt. V DA vše vyřídili bezproblémově, rychle a k tomu si za práci řekli rozumnou cenu. Pokud jste neznalec jako já a chcete mít smlouvy (zobrazit více) v pořádku, doporučuji Vám se na Dostupného advokáta obrátit.


Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci, my ji posoudíme, vyhodnotíme všechna rizika a navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace.

3 500 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

dav lidí hlásící se na schůzi

Jak svolat shromáždění či členskou schůzi?

Při svolávání schůze je třeba dbát na pořádek. Jaký je nejlepší způsob a čemu se vyvarovat při svolávání shromáždění či členské schůze?

16. 8. 2018
pohled na lidi sedící na schůzi

Jak správně sepsat zápis ze schůze SVJ a BD

Máte na starosti důležitou funkci ve vašem společenství vlastníků jednotek nebo bytovém družstvu? Nebo potřebujete z nějakého důvodu nahlédnout do zápisu ze schůzí, či jednání orgánu?

22. 8. 2018
shromáždění vlastníků jednotek

Jaké orgány může (či musí) zřizovat SVJ?

Společenství vlastníků jednotek funguje díky jednotlivým orgánům, jejichž existenci zčásti předepisuje zákon, ale mohou vzniknou i dobrovolně. O jaké orgány se jedná, jaké jsou mezi nimi vztahy a jaká jsou…

6. 10. 2022

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023