Napsali o nás jinde aneb jak Dostupný advokát pomáhá lidem.
Napsali o nás jinde aneb jak Dostupný advokát pomáhá lidem.
Skrytím identity svědků se už v minulosti zabýval Ústavní soud. Jak připomíná zakladatel služby DostupnyAdvokat.cz Ondřej Preuss, justice tehdy poměřovala dvě hodnoty. "Na jedné straně byla ochrana svědka, ale na druhé straně je právo obviněného na spravedlivý proces," říká.
V pořadu „Káva o čtvrté“ byl hostem zakladatel Dostupného advokáta, JUDr. Ondřej Preuss, který si povídal s Terezou Stýblovu.
Argument ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), že vyhláška, podle které by operátoři měli povinnost uchovávat informace o tom, jaké kdo navštívil internetové stránky, byla diskutována jen odborně, pokulhává.
Podnájemníci jsou oproti nájemníkům právně v nevýhodě. „Hlavní rozdíl mezi nájemníkem a podnájemníkem spočívá v jejich právním postavení a vztahu k majiteli bytu,“ vysvětluje JUDr. Ondřej Preuss z dostupnyadvokat.cz.
„Když hodnota ukradeného zboží nepřesáhne 10 000 Kč, jde o přestupek proti majetku, který řeší obecní úřad nebo policie. Zloděj může dostat pokutu až 50 000 Kč,“ říká JUDr. Ondřej Preuss.
Možná už se vám to někdy stalo. Chtěli jste se registrovat u nového lékaře, přijetí do péče ale podmiňoval poplatkem. Nebo i ten, ke kterému chodíte už léta, si najednou účtuje za e-recept či objednání.
„Cena za sepsání závěti se tedy může lišit podle rozsahu a složitosti, ale jde o investici do jistoty, že majetek bude skutečně rozdělen podle vůle zůstavitele,“ vysvětluje JUDr. Ondřej Preuss.
Brigádníci si často neví rady, jestli je pro ně výhodnější DPP nebo DPČ. „Jednoznačná odpověď není, záleží na počtu hodin, trvání a očekávaném výdělku. Každá z dohod má své plusy i mínusy,“ říká JUDr. Preuss.
Podle advokáta Preusse jde o zásadní průlom v možném postihu takových případů. „Pro kvalifikaci podobného jednání jako trestného činu nebude nutné, aby docházelo kromě samotné výroby fotografií i k jejich zveřejňování, šíření na internetu či vydírání obětí. Bude stačit “jen” samotná výroba či zaslání fotky oběti na mobil“
Neplatiči alimentů by už neměli chodit do vězení, navrhuje ministerstvo spravedlnosti v novele trestního zákoníku. Dlužníkům by tak obvykle hrozila exekuce.