Stanovy SVJ nebo bytového družstva

Dohlédneme, aby byly vaše stanovy v souladu se zákonem. Založíme vám společenství vlastníků jednotek či bytové družstvo na klíč. Sepíšeme či zkontrolujeme stanovy vašeho společenství vlastníků (SVJ) nebo bytového družstva (BD). Zajistíme i navazující proces při vzniku SVJ či BD.

Zobrazit nabídku

Standard

11 900 Kčvčetně DPH
 • Sepíšeme nebo zkontrolujeme stanovy vašeho SVJ nebo bytového družstva
 • Zkoordinujeme s notářem řádné přijetí stanov
 • Připravíme podklady pro obchodní rejstřík
 • Připravíme všechny další potřebné dokumenty pro založení SVJ nebo bytového družstva
 • Sepíšeme domovní řád
 • Konzultace s advokátem 90 minut

Objednat

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ

Premium

14 900 Kčvčetně DPH
 • Sepíšeme nebo zkontrolujeme stanovy vašeho SVJ nebo bytového družstva
 • Zkoordinujeme s notářem řádné přijetí stanov
 • Připravíme podklady pro obchodní rejstřík
 • Připravíme všechny další potřebné dokumenty pro založení SVJ nebo bytového družstva
 • Sepíšeme domovní řád
 • Konzultace s advokátem 120 minut

Objednat

Garance vrácení peněz!

Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Odložená platba

Můžete platit až po dokončení služby.

Stanovy SVJ nebo bytového družstva

od 11 900 Kč řešení do 48 hodin Objednat
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše online
Vše zvládneme online Takže ušetříte čas i peníze.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Kdo se vám bude věnovat

Mgr. Marek Svobodný

13 let praxe

Mám rád, když převod nemovitosti odsýpá a podaří se domluvit oboustranně výhodná smlouva. Naopak nemám rád triky realitních kanceláří, které se někdy snaží využít své pozice.

Ondřej Preuss

Před pár lety vypadalo poskytování právních služeb on-line jako utopie. My ale věříme, že mít snadný přístup k právníkovi znamená otevřenou cestu ke spravedlnosti.

Zakládám si na srozumitelné a transparentní komunikaci. Klient tak vždy ví, jaký je stav věci, kam případ směřuje a jaké budou další právní kroky. Očekávání klientů je tak mnohem lepší.

Proč se tato služba vyplatí?

Nalézt vzorové stanovy, které nejsou v rozporu se zákonem, není v době internetu až takový problém. Nicméně platnost stanov ani zdaleka neznamená, že nepůjde fakticky o cár papíru. Dokument opsaný z internetového vzoru totiž nutně k řádné správě domu nepřispívá.

Každý dům i jeho obyvatelé (majitelé bytových jednotek či členové družstva) mají svá specifika, která je třeba zohlednit. Odlišné potřeby může vyvolat např. podoba společných prostor (ať už se jedná se o pavlače, půdu, terasu, protiatomový kryt či společnou prádelnu), dosavadní zkušenosti ze spolužití (například zcela odlišný přístup jednotlivých majitelů k opravám v domě), stáří domu a nutnost rozsáhlých investic a rekonstrukcí, počet bytových jednotek (dům o šesti bytových jednotkách obývaný širší rodinou vs. dvojdům o čtyřiceti partajích), dům obývaný takřka výhradně vlastníky bytových jednotek vs. dům s byty na investici a pronajímání apod. Správu domu mohou někdy značně znepříjemňovat kverulanti, kteří protestují proti všemu z principu, prostě proto, že můžou (vzpomeňte si na film Vlastníci).

U družstva je navíc podstatné zohlednit, že vlastníkem bytů je družstvo samotné, nikoliv jednotliví členové družstva. Těm jsou byty poskytovány do nájmu na základě smlouvy o nájmu družstevního bytu na dobu neurčitou.

Se vším výše uvedeným mají naši advokáti četné zkušenosti a mohou sepsat stanovy tak, aby přesně odpovídaly dané situaci a umožňovaly operativní fungování bytového družstva či SVJ.

Co pro vás zajistíme?

Podle zvolené varianty služby pro vás buď sepíšeme stanovy vašeho SVJ či bytového družstva, zkoordinujeme následně s notářem jejich přijetí a připravíme vše potřebné pro zápis do obchodního rejstříku.

V případě, že zvolíte prémiovou variantu služby, zajistíme kompletně založení vašeho SVJ nebo BD, včetně všech zápisů ze shromáždění a výborů SVJ či členských schůzí BD. Vyhotovíme vám rovněž zápis do obchodního rejstříku včetně čestných prohlášení členů výboru SVJ nebo představenstva BD. Pomůžeme zde založit také řádnou i mimořádnou účetní závěrku. Rovněž vám pomůžeme se zápisem vlastnického práva k domu do katastru nemovitostí a vyjednáním úvěru pro pořízení či rekonstrukci domu.

Jaké varianty založení SVJ zákon zná?

Dříve mohlo vzniknout SVJ automaticky na základě zákona, ovšem takové možnosti již nyní právní předpisy neumožňují. Od 1. července 2020 není možné zakládat SVJ při soupisu prohlášení vlastníka nebo při uzavírání smlouvy o výstavbě. Zákon nyní stanoví následující možné varianty založení:

 • na ustavující schůzi vlastníků jednotek,
 • schválením stanov všemi vlastníky jednotek mimo schůzi,
 • jediným vlastníkem všech jednotek.

Zákon ukládá vlastníků bytových jednotek povinnost založit společenství vlastníků za situace, kdy je v domě alespoň pět jednotek a alespoň tři z nich jsou ve vlastnictví tří různých osob.

Jak spolupráce probíhá?

 1. Vámi vybranou variantu služby objednáte online, z pohodlí vašeho domova. Popíšete nám svou situaci a požadavek, který na nás v tomto kontextu máte. Poté se vám ozve jeden z našich advokátů a získá od vás další potřebné detaily.
 2. Advokát vás kontaktuje, aby s vámi probral detaily fungování vašeho domu a zajistil si všechny potřebné podklady.
 3. Jakmile má advokát všechny potřebné informace, navrhne a předloží vám požadovaný dokument (stanovy SVJ či BD), případně další dokumenty k připomínkám. Ty pak vypořádá.

S čím jsme už klientům pomohli?

Našim klientům v rámci jejich SVJ nebo BD jsme pomáhali nastavit pravidla pro:

 • výkon členských práv a povinností vlastníků bytových jednotek nebo družstevních bytů,
 • obsazení, počet členů a pravidla pro rozhodování orgánů včetně hlasování,
 • tvorbu a hospodaření s rozpočtem, tzv. fondem oprav, rozúčtování energií (typicky tepla) nebo vedení účetnictví,
 • správu domu, úklid společných prostor,
 • převody družstevních bytů do osobního vlastnictví,
 • život v domě včetně nočního klidu (domovní řád) nebo fungování kamerového systému,
 • pronájmy bytů včetně pronájmů ke sdílenému bydlení (např. Airbnb),

Pravidelně radíme desítkám bytových družstev a společenství vlastníků jednotek se všemi právními otázkami. Neváhejte se na nás obrátit i vy, ať už jste předseda SVJ, člen představenstva nebo kontrolní komise BD či řadový člen.

Před čím vás dovedeme ochránit?

Zajistíme, aby vaše stanovy obsahovaly detailní postup pro při vymáhání nedoplatků od majitelů bytů a velmi užitečnou možnost a postup pro speciální způsob hlasování per rollam tak, aby bylo vše v souladu se zákonem. Vymahatelnost stanov pojistíme systémem stanovování pokut.

Obáváte-li se narušování klidu či pořádku v domě, můžeme vám pomoci také se sepsáním  domovního řádu, který vždy doporučujeme v domě mít. Jednak proto, že zákon řeší pouze zásadnější prohřešky a nikoliv běžná pravidla fungování domu a také proto, že tak lépe vyplyne shoda na tom, jaká pravidla považují vlastníci bytů za zásadní a na čem trvají. Můžete zde vymezit pravidla týkající se nočního klidu, bezpečnosti v domě či chovu zvířat.

Proč využít služby Dostupného advokáta?

 • Služba je poskytována licencovanými advokáty – budete tak mít jistotu, že odpovídá nejlepším standardům a změna či zápis proběhnou bez problémů..
 • Kvalita, za kterou si stojíme – bude se vám vždy věnovat právník specialista, který dané oblasti rozumí a zpracoval už stovky právních zadání.
 • Vyloučíme všechna právní rizika – upozorníme vás na všechny možné komplikace.
 • Zpracujeme připomínky dle konkrétních požadavků klienta.

Záruky služby pro klienta

Zaručujeme detailní znalost právních norem a judikatury související s fungováním SVJ. Sledujeme aktuální změny právních předpisů, které je třeba promítnout do dokumentů.

Každý advokát je přitom ze zákona pojištěný, takže součástí ceny služby je rovněž odpovědnost advokáta za správnost veškerých zpracovaných dokumentů.

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Petr Čapek

před 2 roky

Opakovaně jsem potřeboval konzultovat záležitost související s povinnostmi statutárního orgánu SV. Oceňuji rychlé, konkrétní a vstřícné jednání i přijatelnou cenu.

Recenze služby

Jitka Salačová, Praha 6 – Řepy

před 3 roky

Naše Společenství vlastníků zhruba na začátku roku 2016 muselo nepředvídaně řešit mimořádné záležitosti, u nichž posléze vznikla potřeba právní porady. Výbor poptal tým „Dostupný advokát“ – právní služby online, v čele s JUDr. Ondřejem Preussem, který byl nakonec vybrán pro stálou spolupráci s naším Společenstvím vlastníků. V jeho prospěch hovoří garance dostupnosti v podstatě v (zobrazit více) kteroukoli dobu bez navýšení odměny za kontakt mimo pracovní dobu, dostupnost na telefonu či mailu i na Skypu a velmi seriózní vystupování. Jednoznačně můžeme potvrdit kvalitu služeb, serióznost i dostupnost online.

Recenze služby

Štěpán Mičunek, okres Vsetín

před 3 roky

Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Dostupný advokát mi poradil, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde mne Dostupný advokát zastupoval. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.

Zobrazit všechny reference

Jak Dostupný advokát funguje?

Řešení vašeho právního problému získáte na pár kliknutí.

1:07

Jak Dostupný advokát funguje?

1. Objednáte právní službu

Vyberete službu a zaplatíte. Můžete platit až po poskytnutí služby nebo rovnou online.

2. Pošlete podklady k problému

Popíšete nám detailně váš problém. Připojíte případné přílohy a další dokumenty.

3. Telefonicky vše probereme

Specializovaný advokát z našeho týmu se seznámí s vašimi podklady a telefonicky/Skype s vámi probere možná řešení.

4. Řešení problému v e-mailu

Následně vypracujeme potřebné dokumenty, popíšeme postup, co dál. Vyřešíme váš případ. Online.

Kdy tato služba není vhodná?

Zeptejte se umělé inteligence a ujistěte se, že jste vybrali správnou službu.

Řešení problému na míru
Pomůžeme vyřešit jakýkoli právní problém.

Stojíte před právním problémem, se kterým si nevíte rady a který neodpovídá žádnému z našich služeb? Popište nám svou situaci a vám navrhneme nejlepší způsob řešení.

390 Kč

Zobrazit více

Konzultace s advokátem
Zodpovíme libovolný právní dotaz.

Řešíte konkrétní právní záležitost a chcete radu od zkušeného právníka? Pošlete nám svůj dotaz i s podklady a my jej do dvou dnů zodpovíme. Pomůžeme i s dalším řešením vaší situace, pokud si to budete přát.

3 700 Kč

Zobrazit více

Články z blogu

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024