JUDr. Marek Chlebik

Marek (JUDr. Chlebik) je advokát s desetiletou praxí v oblasti práva. Je-li přesvědčen o správnosti svého pohledu a nejlepším možném postupu pro klienta, nebojí se jít (a zpravidla úspěšně) proti většinovému názoru a svůj postoj si obhájit.

221103_dostupny-advokat_074

Životopis

Marek pochází z Karviné. Po maturitě na místním gymnáziu odešel do Prahy studovat Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a od té doby se usadil v Praze.

Už v průběhu studia na právech toužil získat co nejvíc praxe. Pracoval proto v několika advokátních kancelářích a zkoušel poznat různé oblasti práva. Po ukončení vysoké školy pracoval pro nevládní organizaci Svaz měst a obcí, kde přibližoval jednotlivým městům a obcím komplikovanou evropskou legislativu. Poté již zakotvil v advokacii.

Logický systém práva jej fascinoval už od mládí. Nyní má v této oblasti více než desetiletou praxi. Nejvíce případů má z oblasti soukromého a obchodního práva, věnuje se ale rovněž trestnímu právu.
Zajímá se o hudbu, koncerty a nade vše rád cestuje. Je věrný svému jménu, a proto je velkým milovníkem gastronomie. Rád probádává taje vegetariánské kuchyně, ale necouvne ani před půlkilovým steakem.

Vzdělání

  • 2017: Advokátní zkouška
  • 2016: Právnická fakulta Univerzity Karlovy, rigorózní zkouška (JUDr.)
  • 2013: Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Právo, magisterské studium (Mgr.)

Získaná praxe

  • 2022-současnost: samostatný či spolupracující advokát
  • 2014-2017: koncipient v advokátní kanceláři
  • 2013-14: Právní referent, Svaz měst a obcí ČR

Zápis u České advokátní komory

Evidenční číslo: 17 645

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023