Zmínky v médiích

Napsali o nás jinde aneb jak Dostupný advokát pomáhá lidem.

iDNES: Jaké jsou výhody a nevýhody pracovní smlouvy na dobu určitou

Hrozí vám výpověď z práce, nebo váš zaměstnavatel už začal propouštět a nová pracovní příležitost se nabízí jen na smlouvu na dobu určitou?

Zobrazit celý článek na iDnes.cz

E15: Zaměstnavatel může ztlumit topení. Minimální teplota na pracovišti se změnila

Od října letošního roku platí nová pravidla pro určení minimální teploty na pracovišti. Ta mají zaměstnavatelům pomoci ušetřit energetickou spotřebu na vytápění.

Přečíst celý článek na E15

Praktické rady advokáta, které se hodí při podání výpovědi

Nezaměstnanost je stále nízká a hlad po odbornících poměrně velký. Najít si lépe placenou práci, může být i řešením, jak vylepšit domácí rozpočet. Jak postupovat při podání výpovědi ze stávajícího zaměstnání, aby vše proběhlo hladce a bez potíží, vysvětluje advokát Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na iDNES.cz

Soudy musí při rozhodování o péči o dítě zohlednit i pracovní směny rodiče

Při rozvodu manželství musí být jako první vyřešena otázka péče o nezletilé děti. Soud pak buď schválí dohodu obou rodičů, anebo sám ve věci rozhodne.

Zobrazit celý článek na E15.cz

České stavby: Jak si zajistit bydlení v darované nemovitosti?

Mnoho rodičů chce darovat svým dětem dům či byt již za svého života, ale často se jedná o jejich jedinou nemovitost, v níž chtějí důstojně žít i nadále. Tato situace se snadno vyřeší tím, že do samotné darovací smlouvy zakotví i tzv. služebnost dožití dárce, případně také reálné břemeno. Jak vše probíhá v praxi a jaký je rozdíl oproti běžnému nájmu? 

Zobrazit celý článek na Ceskesvatby.cz

Aktuálně.cz: Při teplotě kolem 30 stupňů lidem prudce klesá výkon. Víte, na co máte v práci nárok?

Pracovat ve vedru rozhodně není příjemné. Výkon a soustředění se snižuje a mohou se objevit i zdravotní problémy. Co musí zaměstnavatelé lidem v extrémním počasí zajistit a kdy je možné zkrátit pracovní dobu, vysvětluje Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na aktualne.cz

Aktuálně.cz: O třetinu menší než v reklamách. Burger King čelí žalobě kvůli velikosti porcí

Společnost Burger King v USA čelí od konce března hromadné žalobě. Podle ní se firma dopustila klamavé reklamy, když v reklamě vyobrazovala jídlo až o třetinu větší, než jaké je ve skutečnosti. Žalující  žádají finanční odškodnění a napravení klamavého chování. Podobné žaloby se objevují i v Česku, říká advokát Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na aktualne.cz

Lidovky.cz: Proč je rezervační smlouva při koupi nemovitosti nejdůležitější.

Zájem o nemovitosti v posledních letech roste, a není proto nikterak neobvyklé, že běžný smrtelník při jejich koupi chybuje. Potvrzuje to i Ondřej Preuss, zakladatel služby Dostupný advokát. Komplikace mnohdy nastávají již na počátku transakcí – zbrklým podpisem rezervační smlouvy.

Zobrazit celý článek na lidovky.cz

iRozhlas.cz: Otázky a odpovědi k čestnému prohlášení ke covidu

Momentálně stačí k návštěvě služeb, jako jsou kadeřnictví, restaurace nebo například fitness centra, buďto předložení oficiálního potvrzení o testování na covid 19, nebo čestného prohlášení o negativním výsledku antigenního testu, který jste si udělali doma sami. Co všechno musí takové prohlášení obsahovat?

Zobrazit celý článek na iRozhlas.cz

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024