Zmínky v médiích

Napsali o nás jinde aneb jak Dostupný advokát pomáhá lidem.

Praktické rady advokáta, které se hodí při podání výpovědi

Nezaměstnanost je stále nízká a hlad po odbornících poměrně velký. Najít si lépe placenou práci, může být i řešením, jak vylepšit domácí rozpočet. Jak postupovat při podání výpovědi ze stávajícího zaměstnání, aby vše proběhlo hladce a bez potíží, vysvětluje advokát Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na iDNES.cz

Soudy musí při rozhodování o péči o dítě zohlednit i pracovní směny rodiče

Při rozvodu manželství musí být jako první vyřešena otázka péče o nezletilé děti. Soud pak buď schválí dohodu obou rodičů, anebo sám ve věci rozhodne.

Zobrazit celý článek na E15.cz

České stavby: Jak si zajistit bydlení v darované nemovitosti?

Mnoho rodičů chce darovat svým dětem dům či byt již za svého života, ale často se jedná o jejich jedinou nemovitost, v níž chtějí důstojně žít i nadále. Tato situace se snadno vyřeší tím, že do samotné darovací smlouvy zakotví i tzv. služebnost dožití dárce, případně také reálné břemeno. Jak vše probíhá v praxi a jaký je rozdíl oproti běžnému nájmu? 

Zobrazit celý článek na Ceskesvatby.cz

Aktuálně.cz: Při teplotě kolem 30 stupňů lidem prudce klesá výkon. Víte, na co máte v práci nárok?

Pracovat ve vedru rozhodně není příjemné. Výkon a soustředění se snižuje a mohou se objevit i zdravotní problémy. Co musí zaměstnavatelé lidem v extrémním počasí zajistit a kdy je možné zkrátit pracovní dobu, vysvětluje Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na aktualne.cz

Aktuálně.cz: O třetinu menší než v reklamách. Burger King čelí žalobě kvůli velikosti porcí

Společnost Burger King v USA čelí od konce března hromadné žalobě. Podle ní se firma dopustila klamavé reklamy, když v reklamě vyobrazovala jídlo až o třetinu větší, než jaké je ve skutečnosti. Žalující  žádají finanční odškodnění a napravení klamavého chování. Podobné žaloby se objevují i v Česku, říká advokát Ondřej Preuss.

Zobrazit celý článek na aktualne.cz

Lidovky.cz: Proč je rezervační smlouva při koupi nemovitosti nejdůležitější.

Zájem o nemovitosti v posledních letech roste, a není proto nikterak neobvyklé, že běžný smrtelník při jejich koupi chybuje. Potvrzuje to i Ondřej Preuss, zakladatel služby Dostupný advokát. Komplikace mnohdy nastávají již na počátku transakcí – zbrklým podpisem rezervační smlouvy.

Zobrazit celý článek na lidovky.cz

iRozhlas.cz: Otázky a odpovědi k čestnému prohlášení ke covidu

Momentálně stačí k návštěvě služeb, jako jsou kadeřnictví, restaurace nebo například fitness centra, buďto předložení oficiálního potvrzení o testování na covid 19, nebo čestného prohlášení o negativním výsledku antigenního testu, který jste si udělali doma sami. Co všechno musí takové prohlášení obsahovat?

Zobrazit celý článek na iRozhlas.cz

Ekonom.cz: Smlouvy na nové byty píší developeři ve svůj prospěch

Smlouvy, které uzavírají zájemci o nové byty s developerskými společnostmi, jsou plné nástrah. Zákazníci kvůli nim mohou přijít o statisíce korun anebo po několikaletém čekání na vytoužený byt může z koupě sejít úplně, a to bez jakékoliv náhrady.

Zobrazit celý článek na Ekonom.cz

Aktuálně.cz: Česko bude bez vína, zeleniny i vepřového. Sny agrobaronů u řady položek splnit nejde

Poslanci schválili návrh SPD na povinný podíl prodeje vybraných základních potravin českého původu v prodejnách nad 400 m2. Od roku 2022 by měl tento povinný podíl činit nejméně 55 procent. Je to však vymahatelná právní úprava?

Zobrazit celý článek na Aktuálně.cz

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024