eva
Kupní smlouva na věci movité
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit

Vzor kupní smlouvy na auto

Už se vidíte, jak otáčíte klíčky ve svém novém automobilu? Nepodceňte zásadní krok, který vám může ušetřit nervy při častých komplikacích, se kterými se v praxi setkáváme velice často. Využijte vzor kupní smlouvy na auto sepsaný právníky.

Vzor kupní smlouvy na auto
3 minuty čtení
8. 7. 2021

U prodeje automobilu není výjimkou, že kupující a prodávající využijí možnost ústní uzavření kupní smlouvy na auto nebo uzavřou smlouvu vadnou. Neprozíravost je pak dostává do situací, kdy má například prodávající odpovědnost za přestupky spáchané jeho vozidlem a dostává se do důkazní nouze.

V každém případě vám tak doporučujeme sepsat písemnou kupní smlouvu, který bude neprůstřelným podkladem pro obě strany a nepodcenit ani registraci nového majitele.

Stáhnout vzor kupní smlouvy na auto sepsaný advokáty

Bez čeho se neobejde bezchybná smlouva o prodeji motorového vozidla?

 • Podrobná a pečlivá identifikaci smluvních stran – do kupní smlouvy uveďte co největší množství kontaktních údajů,
 • detaily o předmětu smlouvy – nezůstávejte jen u samotných údajů o vozidlu, podrobně popište jeho stav včetně upozornění na případné vady,
 • dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení,
 • specifikace toho, kdy kupující nabývá vlastnické právo – pro prodávající je důležité stanovit si nabytí práva až po uhrazení kupní ceny a v případě nesplnění nastavit ujednání, že smlouva není platná,
 • postup, jak dojde k předání vozu,
 • způsob změny v evidenci vozidel – na specifikaci se v anonymních vzorech kupní smlouvy na vozidlo dost často zapomíná, i přesto, že přináší nejčastější komplikace.

Nejdůležitější je, aby kupní smlouva popsala stav vozidla co nejpravdivěji a do detailů. Jen tak může zajistit kupujícímu lepší právní pozici v případném soudním sporu, pokud by se objevily skryté vady a chtěl odstoupit od kupní smlouvy auta, a stejně tak prodávajícímu, který by spoléhal na ústní dohodu v podobě nabídnutí slevy za horší stav.

Právníci z Dostupného advokáta vám pro lepší představu sepsali vzor kupní smlouvy na prodej auta. Všechny všechny zákonem určené náležitosti a narozdíl od některých anonymních vzorů je zpracován je zpracován v souladu s novým občanským zákoníkem. Ani tak ale nedokáže pokrýt vše, co váš konkrétní případ potřebuje.

Proto doporučujeme nechat smlouvu zkontrolovat naším právníkem – specialistou, který ji připraví na míru vaší situaci. Za rozumnou cenu.

Mějte jistotu, že podepíšete neprůstřelnou kupní smlouvu auta

Obzvlášť u ojetého auta s námi zrevidovanou smlouvou získáte garanci, že kdyby se náhodou objevil rozpor s tím, co jste si ujednali, ať už by šlo o neodpovídající stav vozu, stočený tachometr nebo zásadní vady, bude stát právo na vaší straně. Postaráme se o to a vy můžete kupní smlouvu podepisovat už za 3 dny.

Vyvaruju se komplikací a nechám si smlouvu připravit od právníků

Proč si vzor kupní smlouvy o prodeji motorového vozidla nechat zkontrolovat advokáty?

 • Právník zajistí, aby se vůz převedl i v registru vozidel. Toto se často podceňuje a způsobuje pak oheomné problémy a riziko platby cizích pokut.
 • Právník neprůstřelně vymezí předmět smlouvy a upozorní na detaily, které zohlednit, ať už kupujete či prodáváte osobní automobil, nákladní, motocykl či přívěsný vozík.
 • Právník pomůže jasně stanovit platební podmínky – nezřídka se strany dohodnout na zaplacení pomocí splátek a prodávající opomene výhradu vlastnictví, která mu v případě nesplacení všech částí ušetří „obíhačky“ na úřadech kvůli přepisu v registru vozidel.
 • Právník upraví vzor kupní smlouvy na automobil tak, aby obsahoval všechny podmínky pro případné vady a nesrovnalosti.
 • Zároveň zanalyzuje možná rizika a sepíše smlouvu tak, aby jim předcházela.
 • Specifikuje práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího.

Tip: Přečtěte si, proč nepodceňovat kupní smlouvu na auto. Do článku jsme přidali s případy, které jsme v praxi řešili.

Proč použít placenou službu od Dostupného advokáta?

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 490 Kč.

 • Vše zvládneme online
 • Požadavky řešíme do druhého dne
 • Předem víte, kolik zaplatíte
 • Zkušený tým 6 specialistů
Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do i do 48 hodin a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

od 5400 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

průměrné hodnocení: 5
hodnoceno: 1 krát

Autor článku

medailonek-preuss

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Vzdělání

 • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
 • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
 • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
 • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

4.8
29 referencí

Štěpán Mičunek

před 10 měsíci

Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Dostupný advokát mi poradil, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde mne Dostupný advokát...

MgA. Tomáš Klein

před 9 měsíci

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Filip Rufer

před 9 měsíci

Dostupný advokát aktualizoval smluvní podmínky našeho webového portálu studentino.cz, aby byly plně v souladu GDPR. Všechnu komunikaci jsme zvládli online a za rozumnou cenu.

Mohlo by vás také zajímat

Odtah auta při čištění ulice

Kupní smlouva na garáž

Garáž nebo garážové stání se v centrech měst stává vítaným příslušenstvím kupovaného bytu. Za vlastní parkování se dnes ovšem platí téměř zlatem. Proto je vhodné kupní smlouvu na garáž nepodceňovat…

17. 7. 2017
vrak.jpg

Nepodceňujte kupní smlouvu na auto

Chcete koupit auto nebo motorku? Bojíte se, že má protistrana postranní úmysly? V naší praxi jsme se bohužel setkali s mnoha případy nezdařených převodů, praskajících nervů a očí pro pláč.

30. 3. 2016
Odtah auta při čištění ulice

Převod auta podle „nového“ občanského zákoníku: Druhá část: Vadné auto

Jak jsme již uvedli v první části, v oblasti převodu vozidel přinesl nový občanský zákoník dvě základní linie změn. Ty se dotýkají základních rizik spojených s koupí ojetého auta.

1. 9. 2016

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021