ÚS: Posouzení limitace náhrady škody způsobené zaměstnancem

Ústavní soud se ve svém nálezu zabýval vztahem škody a  povinnosti hradit škodu zaměstnancem. Řešil přitom situaci, zda zpackanou organizační změnu na pracovišti a na jejím základě podaných několik neplatných výpovědí je třeba posuzovat jako jedno či několik pochybení. To má vliv na uplatnění limitu náhrady škody.

výpověď, odchod zaměstnance, náhrada škody
2 minuty čtení

V posuzovaném případu stěžovatelka po nástupu na vedoucí pozici v zaměstnání uskutečnila organizační změnu ve struktuře organizace, která měla vést k jejímu zeštíhlení a úspoře nákladů. Na základě této změny pak udělila několik výpovědí zaměstnancům, z nichž někteří se bránili proti takovému postupu žalobou. Následkem prohraných soudních řízení vznikly organizaci náklady, jejichž část ve výši 357 275 Kč požadovala po stěžovatelce.

Soudy nižšího stupně přitom poukazovaly primárně na to, že škodními událostmi byly jednotlivé výpovědi a nikoliv původní organizační změna. Každá situace se tedy posuzovala individuálně, stejně jako následná náhrada škody.

Řešíte právní problém související s odpovědností za škodu?

Popište nám, co vás trápí  váš případ posoudí náš advokát a navrhne vám do 48 hodin řešení.

Ústavní soud poukázal na nedostatky v předchozích soudních řízení, když na jedné straně byly výpovědi posuzovány jako samostatné škodní události, avšak současně se shledalo zavinění stěžovatelky v nesprávně provedené organizační změně, která byla z jejich pohledu účelová a nedbale připravená.

Podle Ústavního soudu je třeba důsledně prokázat, jak skutečně k pochybení a porušení povinností došlo a odlišit tak dvě možné situace:

  • Zavinění může spočívat v jednotlivých výpovědích, které mohly být hypoteticky sepsány či podány v rozporu se zákonem. Předchozí organizační změna už se pak neposuzuje a jednotlivé případy lze skutečně řešit zvlášť.
  • Pokud ale naopak skutečná podstata pochybení spočívala v uskutečněné organizační změně, a protiprávnost výpovědí už byla jen jejím důsledkem, pak je třeba nahlížet na pochybení stěžovatelky jako na jedno jediné, za který by také měla nést jeden jediný následek. V takovém případě by se tedy na ní uplatnila limitace náhrady škody, stanovená zákoníkem práce jako čtyřapůlnásobek průměrné mzdy.

Obecné soudy ovšem chybovaly, když zkombinovaly oba přístupy, kdy v podstatě shledaly jedno pochybení, ale spojily s ním více jednotlivých následků a “sankcí”. Kvůli tomu pak náhrady škody ve svém součtu převyšovaly zákonný limit.

Neodpověděl vám článek na váš problém? Zeptejte se umělé inteligence


Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Konzultace s advokátem

Hledáte odpověď na konkrétní právní otázku? Napište nám ji a do 48 hodin budete mít k dispozici odpověď od některého z našich advokátů. Máme specialisty na všechny oblasti práva a garantujeme tak vysokou odbornost našich advokátů.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

Zatím nehodnoceno

…nebo jej sdílejte

Autor článku

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání
  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Michal D.

před 6 měsíců

Rychla odpoved (telefonicky kontakt s pravnikem). Navrhli nekolik variant reseni, serazeno dle pomeru vykon / cena. Rozumne vysvetleno, nic netlacili.

Recenze služby

Tomáš Václavík

před 9 měsíců

Všem vřele doporučuji. Profesionalita, ochota.

Recenze služby

Tomáš Dastych

před 8 měsíců

Službu jsem opakovaně využil s maximální spokojeností. Mohu doporučit.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024