Ondřej Preuss
Řešení právního problému na míru
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Komentář: Starosta Novotný s dobrým úmyslem obchází zákony

Téměř každý asi zaznamenal bývalého „dělníka bulváru“ dnes enfant terrible české politiky – Pavla Novotného. Prostořeký, ale činorodý starosta společnost nebývale rozděluje. Jedni mu spílají do rozmazlených a vulgárních fracků, jiní však oceňují jeho tah na branku a velký „úklid“, který coby řeporyjský patriot zahájil svým bojem proti znečišťovatelům potoku, nelegálním ubytovnám i vrakům na ulicích.

novotny.jpg
3 minuty čtení
9. 1. 2020

Novotnému nelze upřít jeho mediální zručnost. Přesně podle příručky dokáže skvěle zaujmout, pak naslouchat svým „haterům“ i obdivovatelům a vytvořit příběh, nebo spíše zdání o své osobě, který mediální dosah ještě posílí a získá mu tolik kýženou pozornost. Jakoby pro něj bylo přirozené to, o čem píší autorky skvělé publikace „Na síti“. Ostatně vstup Řeporyjí do velmocenského konfliktu s Ruskou federací byl z tohoto pohledu jasný majstrštyk a vlastní pořad na Mall.tv ho jistě utvrzuje v pocitu dobře odvedené práce.

Ať už jsou nám však hodnoty a metody Pavla Novotného blízké, či nikoliv, měli bychom si položit otázku. Chceme, aby takto vypadal politik budoucnosti? Co vlastně od zástupce lidí (či lidu?) očekáváme?

Pavel Novotný napsal na svůj Twitter:

Tywe co je zase tohle. No nic, jak jsem šel kolem, samo se to odemklo, tak jsem to otevřel, snad to někdo začne ničit a třeba zapálí, já to pak uklidím jako nepořádek. Bude to vrak č. 23.

a dodal

Místní sociálně slabá žena. Bourala, nepojištěno pořádně, papíry nemá, nikdy to neodtáhne, vím to. Budeme instalovat kamery, nemám moc času, proto to všechno. Někdo to zavřel, tož jsem to zase otevřel. Musím z toho udělat nepořádek, nesmí to být jen vrak

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Jde o pokračovaní jeho úklidu řeporyjských silnic. Ostatně před časem jsme mohli najít na jeho Facebooku:

V noci na sobotu došlo k nevysvětlené sérii paranormálních jevů, během kterých se čtyři vraky vydaly na pouť vzduchem a ucpaly komunikace tak, že jen díky akceschopnosti Městské policie a Policie České republiky jsem se nemusel uchýlit ke krizovému řízení.

V pražských Řeporyjích tak našli způsob, jak obejít zákon a vypořádat se s překážejícími nepojízdnými vozy. To je na první pohled skvělé. Vrak, který bezohledný majitel nechá stát na ulici, je prakticky zákonným způsobem neodstranitelný. Nikomu chybět nebude. Má však při správě věcí veřejných platit, že účel světí prostředky? Podle mě ne. Naopak. Politik má iniciovat změnu hloupého pravidla, ne se spojovat s marťany či s ufony.

Co když bude příště dobrý úmysl jiný druh očisty. Nebudeme v noci přemisťovat auta, ale třeba je rovnou zapalovat? Soudy jsou pomalé, zato soudce lynč je rychlý jak gilotina. Rozhodně netvrdím, že k něčemu takovému sklouzne bavič Novotný, ale udává trend. Není samozřejmě sám. Prezidenta Trumpa ponechme stranou, ale bavičem je i britský premiér Johnson a mnozí další.

Možná je vzestup Novotného stylu nevyhnutelný a za deset let budeme běžně sledovat nahé zadnice našich vrcholných představitelů, kteří se budou přebíjet stále větší extravagantností v zoufalé snaze na síti alespoň na okamžik zaujmout. Možná to však půjde i bez toho a hlavně bez okázalého porušování či ohýbání práva. Musíme si konečně uvědomit, že politik je povolání. Důstojné o odpovědné povolání. Měli by ho vykonávat profesionálové a ne šašci.

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 490 Kč.

  • Vše zvládneme online
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů
Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

490 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

Zatím nehodnoceno

Autor článku

medailonek-preuss

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Vzdělání

  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

Michal Kutil

před 4 týdny

Se službami jsem dlouhodobě spokojen 🙂 (používám opakovaně). Nejvíce se mi líbí, že jsem neustále online v obraze, v jakém je, co stavu. Díky

MgA. Tomáš Klein, Zlín

před 11 měsíci

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Luboš Kulhánek, Praha

před 10 měsíci

Fantastická zkušenost. Chtěli jsme jen revidovat smlouvu, ale sami přišli s mnoha důležitými podněty. Nadmíru splnili očekávání. Vše online. Dobrá cena. Takto si představuji služby v 21. století!


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Bezplatný právník dávající rychlou radu slečně

Jak drahá je bezplatná právní poradna

V době internetu máme pocit, že nám jsou všechny odpovědi na dosah v našem prohlížeči a že je vlastně zbytečné si platit odbornou pomoc. Taková zdánlivě nevinná rada se vám…

13. 12. 2020
vesnice.jpg

Darovací smlouva na pozemky

Správně vytvořenou darovací smlouvou na pozemky předejdete mnoha problémům. V tomto blogu Vám představíme návod, jak takovou smlouvu sestavit.

11. 7. 2017
Olon.jpg

Budoucnost advokacie (nejen) v Čechách….

Nahlédněte do budoucnosti poskytování právních služeb a práce advokátů. „Všude kolem nás probíhá přesun z off–line světa na internet,“říká zakladatel projektu Dostupný advokát Ondřej Preuss v rozhovoru pro významný český…

25. 10. 2015

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021