Ondřej Preuss
Řešení právního problému na míru
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Komentář: Starosta Novotný s dobrým úmyslem obchází zákony

Téměř každý asi zaznamenal bývalého „dělníka bulváru“ dnes enfant terrible české politiky – Pavla Novotného. Prostořeký, ale činorodý starosta společnost nebývale rozděluje. Jedni mu spílají do rozmazlených a vulgárních fracků, jiní však oceňují jeho tah na branku a velký „úklid“, který coby řeporyjský patriot zahájil svým bojem proti znečišťovatelům potoku, nelegálním ubytovnám i vrakům na ulicích.

novotny.jpg
3 minuty čtení
9. 1. 2020

Novotnému nelze upřít jeho mediální zručnost. Přesně podle příručky dokáže skvěle zaujmout, pak naslouchat svým „haterům“ i obdivovatelům a vytvořit příběh, nebo spíše zdání o své osobě, který mediální dosah ještě posílí a získá mu tolik kýženou pozornost. Jakoby pro něj bylo přirozené to, o čem píší autorky skvělé publikace „Na síti“. Ostatně vstup Řeporyjí do velmocenského konfliktu s Ruskou federací byl z tohoto pohledu jasný majstrštyk a vlastní pořad na Mall.tv ho jistě utvrzuje v pocitu dobře odvedené práce.

Ať už jsou nám však hodnoty a metody Pavla Novotného blízké, či nikoliv, měli bychom si položit otázku. Chceme, aby takto vypadal politik budoucnosti? Co vlastně od zástupce lidí (či lidu?) očekáváme?

Pavel Novotný napsal na svůj Twitter:

Tywe co je zase tohle. No nic, jak jsem šel kolem, samo se to odemklo, tak jsem to otevřel, snad to někdo začne ničit a třeba zapálí, já to pak uklidím jako nepořádek. Bude to vrak č. 23.

a dodal

Místní sociálně slabá žena. Bourala, nepojištěno pořádně, papíry nemá, nikdy to neodtáhne, vím to. Budeme instalovat kamery, nemám moc času, proto to všechno. Někdo to zavřel, tož jsem to zase otevřel. Musím z toho udělat nepořádek, nesmí to být jen vrak

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Jde o pokračovaní jeho úklidu řeporyjských silnic. Ostatně před časem jsme mohli najít na jeho Facebooku:

V noci na sobotu došlo k nevysvětlené sérii paranormálních jevů, během kterých se čtyři vraky vydaly na pouť vzduchem a ucpaly komunikace tak, že jen díky akceschopnosti Městské policie a Policie České republiky jsem se nemusel uchýlit ke krizovému řízení.

V pražských Řeporyjích tak našli způsob, jak obejít zákon a vypořádat se s překážejícími nepojízdnými vozy. To je na první pohled skvělé. Vrak, který bezohledný majitel nechá stát na ulici, je prakticky zákonným způsobem neodstranitelný. Nikomu chybět nebude. Má však při správě věcí veřejných platit, že účel světí prostředky? Podle mě ne. Naopak. Politik má iniciovat změnu hloupého pravidla, ne se spojovat s marťany či s ufony.

Co když bude příště dobrý úmysl jiný druh očisty. Nebudeme v noci přemisťovat auta, ale třeba je rovnou zapalovat? Soudy jsou pomalé, zato soudce lynč je rychlý jak gilotina. Rozhodně netvrdím, že k něčemu takovému sklouzne bavič Novotný, ale udává trend. Není samozřejmě sám. Prezidenta Trumpa ponechme stranou, ale bavičem je i britský premiér Johnson a mnozí další.

Možná je vzestup Novotného stylu nevyhnutelný a za deset let budeme běžně sledovat nahé zadnice našich vrcholných představitelů, kteří se budou přebíjet stále větší extravagantností v zoufalé snaze na síti alespoň na okamžik zaujmout. Možná to však půjde i bez toho a hlavně bez okázalého porušování či ohýbání práva. Musíme si konečně uvědomit, že politik je povolání. Důstojné o odpovědné povolání. Měli by ho vykonávat profesionálové a ne šašci.

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

  • Vše zvládneme on-line
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 390 Kč.

Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

Zatím nehodnoceno

Autor článku

medailonek-preuss

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Vzdělání

  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

Jana Baierová

před 2 roky

Dostupny advokat me mile prekvapil. Rychlost, vstricnost, profesionalita a dobra cena. Doporucuji!

Jitka Salačová, Praha 6 – Řepy

před 2 roky

Naše Společenství vlastníků zhruba na začátku roku 2016 muselo nepředvídaně řešit mimořádné záležitosti, u nichž posléze vznikla potřeba právní porady. Výbor poptal tým „Dostupný advokát“ – právní služby online, v čele s JUDr. Ondřejem Preussem, který byl nakonec vybrán pro stálou spolupráci s naším Společenstvím vlastníků. V jeho prospěch hovoří garance dostupnosti v podstatě v (zobrazit více) kteroukoli dobu bez navýšení odměny za kontakt mimo pracovní dobu, dostupnost na telefonu či mailu i na Skypu a velmi seriózní vystupování. Jednoznačně můžeme potvrdit kvalitu služeb, serióznost i dostupnost online.

Jan Kresteš

před 2 roky

Dostupného advokáta mohu jedině doporučit! Nabízel jsem místnost k podnájmu a potřeboval jsem dobře vypracovanou podnájemní smlouvu. Nejdříve jsem si stáhl z nejmenovaných webových stránek vzor podnájemní smlouvy. Vzor podnájemní smlouvy vypadal dobře, mně tam nic nechybělo. Ovšem nejsem právník a vždy se může objevit nějaký důležitý detail, který by tam mohl chybět. Obrátil jsem (zobrazit více) se tedy na Dostupného advokáta, aby mi poradil a pomohl v této věci. Stačil jeden telefonát a reakce byla rychlá. Vše za rozumnou cenu vyřízeno do tří dnů. Neměl jsem s tím tedy práci a podnájemní smlouva od dostupného advokáta byla více detailnější. Pokud tedy potřebujete právní pomoc, právní služby a nemáte tolik peněz, abyste si mohli dovolit platit drahého advokáta, Dostupný advokát je nejlepší volbou pro vás. Vřele doporučuji!


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Bezplatný právník dávající rychlou radu slečně

Jak drahá je bezplatná právní poradna

V době internetu máme pocit, že nám jsou všechny odpovědi na dosah v našem prohlížeči a že je vlastně zbytečné si platit odbornou pomoc. Taková zdánlivě nevinná rada se vám…

13. 12. 2020
vesnice.jpg

Darovací smlouva na pozemky

Správně vytvořenou darovací smlouvou na pozemky předejdete mnoha problémům. V tomto blogu Vám představíme návod, jak takovou smlouvu sestavit.

11. 7. 2017
Olon.jpg

Budoucnost advokacie (nejen) v Čechách….

Nahlédněte do budoucnosti poskytování právních služeb a práce advokátů. „Všude kolem nás probíhá přesun z off–line světa na internet,“říká zakladatel projektu Dostupný advokát Ondřej Preuss v rozhovoru pro významný český…

25. 10. 2015

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2022