Komentář: Starosta Novotný s dobrým úmyslem obchází zákony

Téměř každý asi zaznamenal bývalého „dělníka bulváru“ dnes enfant terrible české politiky – Pavla Novotného. Prostořeký, ale činorodý starosta společnost nebývale rozděluje. Jedni mu spílají do rozmazlených a vulgárních fracků, jiní však oceňují jeho tah na branku a velký „úklid“, který coby řeporyjský patriot zahájil svým bojem proti znečišťovatelům potoku, nelegálním ubytovnám i vrakům na ulicích.

3 minuty čtení

Novotnému nelze upřít jeho mediální zručnost. Přesně podle příručky dokáže skvěle zaujmout, pak naslouchat svým „haterům“ i obdivovatelům a vytvořit příběh, nebo spíše zdání o své osobě, který mediální dosah ještě posílí a získá mu tolik kýženou pozornost. Jakoby pro něj bylo přirozené to, o čem píší autorky skvělé publikace „Na síti“. Ostatně vstup Řeporyjí do velmocenského konfliktu s Ruskou federací byl z tohoto pohledu jasný majstrštyk a vlastní pořad na Mall.tv ho jistě utvrzuje v pocitu dobře odvedené práce.

Ať už jsou nám však hodnoty a metody Pavla Novotného blízké, či nikoliv, měli bychom si položit otázku. Chceme, aby takto vypadal politik budoucnosti? Co vlastně od zástupce lidí (či lidu?) očekáváme?

Pavel Novotný napsal na svůj Twitter:

Tywe co je zase tohle. No nic, jak jsem šel kolem, samo se to odemklo, tak jsem to otevřel, snad to někdo začne ničit a třeba zapálí, já to pak uklidím jako nepořádek. Bude to vrak č. 23.

a dodal

Místní sociálně slabá žena. Bourala, nepojištěno pořádně, papíry nemá, nikdy to neodtáhne, vím to. Budeme instalovat kamery, nemám moc času, proto to všechno. Někdo to zavřel, tož jsem to zase otevřel. Musím z toho udělat nepořádek, nesmí to být jen vrak

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Jde o pokračovaní jeho úklidu řeporyjských silnic. Ostatně před časem jsme mohli najít na jeho Facebooku:

V noci na sobotu došlo k nevysvětlené sérii paranormálních jevů, během kterých se čtyři vraky vydaly na pouť vzduchem a ucpaly komunikace tak, že jen díky akceschopnosti Městské policie a Policie České republiky jsem se nemusel uchýlit ke krizovému řízení.

V pražských Řeporyjích tak našli způsob, jak obejít zákon a vypořádat se s překážejícími nepojízdnými vozy. To je na první pohled skvělé. Vrak, který bezohledný majitel nechá stát na ulici, je prakticky zákonným způsobem neodstranitelný. Nikomu chybět nebude. Má však při správě věcí veřejných platit, že účel světí prostředky? Podle mě ne. Naopak. Politik má iniciovat změnu hloupého pravidla, ne se spojovat s marťany či s ufony.

Co když bude příště dobrý úmysl jiný druh očisty. Nebudeme v noci přemisťovat auta, ale třeba je rovnou zapalovat? Soudy jsou pomalé, zato soudce lynč je rychlý jak gilotina. Rozhodně netvrdím, že k něčemu takovému sklouzne bavič Novotný, ale udává trend. Není samozřejmě sám. Prezidenta Trumpa ponechme stranou, ale bavičem je i britský premiér Johnson a mnozí další.

Možná je vzestup Novotného stylu nevyhnutelný a za deset let budeme běžně sledovat nahé zadnice našich vrcholných představitelů, kteří se budou přebíjet stále větší extravagantností v zoufalé snaze na síti alespoň na okamžik zaujmout. Možná to však půjde i bez toho a hlavně bez okázalého porušování či ohýbání práva. Musíme si konečně uvědomit, že politik je povolání. Důstojné o odpovědné povolání. Měli by ho vykonávat profesionálové a ne šašci.

Neodpověděl vám článek na váš problém? Zeptejte se umělé inteligence


Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

Zatím nehodnoceno

…nebo jej sdílejte

Autor článku

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání
  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Luboš Zeman

před 4 měsíce

Obrátil jsem se o právní poradu – moje žádost byla vyřízena velmi rychle, kvalitně a hlavně kvalifikovaně. Všichni byli milí a ochotní. Mohu jen doporučit!

Recenze služby

Jakub Jedlinský

před 4 měsíce

Spokojenost s přístupem advokátů, s jejich trpělivostí i naceněním.

Recenze služby

Michal D.

před 4 měsíce

Rychla odpoved (telefonicky kontakt s pravnikem). Navrhli nekolik variant reseni, serazeno dle pomeru vykon / cena. Rozumne vysvetleno, nic netlacili.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024