Kuriózní případy on-line advokáta | Dostupný advokát

Kuriózní případy on-line advokáta

Obrázek k článku Kuriózní případy on-line advokáta

30. 10. 2018 / autor: Ondřej Preuss

Když jsme v roce 2014 zakládali projekt DostupnyAdvokat.cz, nedokázali jsme si představit, jak těžká, ale zároveň i zajímavá práce advokacie on-line je, co všechno po nás klienti budou chtít.


Cílem bylo vybudovat právní službu, která řeší veškeré právní otázky kolem bydlení, nemovitostí, pracovního práva, podnikání živnostníků i společností a poradí s jakýmkoli právním problémem. Služby advokátů se přitom poskytují on-line, dokumenty si s klienty vyměníme přes zabezpečený účet a konzultace poskytneme telefonicky, přes Skype i e-mail.

Kdokoli poskytuje službu či něco prodává, určitě ocení hřejivý pocit, když dostává zpětnou vazbu typu “přesně to jsem potřeboval”, “přesně to jsem hledal”, “přesně to vyřešilo můj problém”. Někdy je však daný problém pořádně kuriózní.

Tím nemám na mysli třeba věcné břemeno na pozemku, kde majitel musel sousedovi umožnit hnát přes svůj pozemek stádo ovcí nebo dotazy klientky, která chtěla v Česku ve velkém prodávat exotický hmyz. To je více méně standardní. Nevybočuje ani případ našeho klienta, kterému ukradli „e-mail“, tedy odcizili mu schránku, do které najednou neměl přístup.

Někdy však člověk narazí na opravdové bizarnosti. Taková situace může nastat již při četbě spisu, cituji: Žalobu odůvodnil tím, že mu byl způsoben pracovní úraz při výrobě a montáži předizolovaného potrubního systému zaměstnancem P. Ž., který z nemístného žertu v době, kdy žalobce byl při výkonu práce ohnut a otočen k němu zády, přiložil mu ústí hadice vzduchového kompresoru, který byl v provozu, k análnímu otvoru, čímž došlo ke vniknutí stlačeného vzduchu přes konečník do střevních kliček a proděravění střevní stěny tlustého střeva o průměru 2 cm a k několika menším proděravěním střeva v důsledku působení stlačeného vzduchu.

Slavné je v tomto ohledu i rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uvedl, že korektním pokynem k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví na pracovišti může být i vulgární vyjádření či nadávky vedoucího zaměstnance. Doslova: “Kurva, nelezte tam na ty světlíky, můžete sletět”.

Samozřejmě se naši advokáti setkávají s kuriozitami i na samotném soudním jednání:

Vypovídal dnes svědek, vyprávěl, jak to bylo. Na to se ho soudce ptá: "Vysvětlete mi rozpor, že obžalovaný vypovídal, že jste tam byli spolu již v prosinci a vy říkáte, že až někdy v dubnu."

ON: "Já žádného obžalovaného neznám. S tím jsem nikde nebyl".

Soudce: "Tady toho pána, říkal jste, že to je váš kamarád." Ukazuje na sedícího muže.

ON: "Jo ano, to s Frantou ano. Ale žádného toho obžalovaného, jak o něm tady povídáte, toho já opravdu neznám. S tím jsem skutečně nikde nebyl."

Někdy pobaví i protistrana. Toto je autentický zážitek jedné naší kolegyně: Tři hodiny po vyhraném soudu žalovaného mi volá zástupce žalobce, že zítra máme ten soud a jestli se můj klient nechce dohodnout, že mu bude stačit 1/2 žalované částky, že žalobce to 100 % vyhraje. Ten chlapec má asi skutečný přehled o datech a termínech soudů a jaké bude jeho překvapení, že zítra nic není a on to 100 % nevyhrál.

Největší kuriozity ale člověk zažije přímo ve víru všedního dne. Například náhle volá pán a velmi šroubovitě uvádí svůj dotaz. Nakonec se ukáže, že nepotřebuje právní službu, jen teď překládá detektivku a nemůže přijít na to, jak správně označit soud někde uprostřed australské bushe.

Jednou zase klient potřeboval výpis z trestního rejstříku, kvůli podání na obchodní rejstřík. Bohužel nestačil ten český, protože dlouhodobě pobýval v USA. V daném státě však klasický rejstřík neznali, a tak nakonec dostal potvrzení od místního šerifa: Nikdy jsem ho nezavřel pro potulku ani pro opilství. To stačilo na zápis do představenstva.

Korunu vtipným dotazům nasadila paní, která požadovala, aby sousedka hradila poplatky v domě i za svého psa. Přeci také používá výtah.


Poradíme, jak váš problém nejvhodněji vyřešit

Pokud vaši právní záležitosti neřeší žádná služba z naší nabídky, pak vaši právní záležitost individuálně posoudíme a navrhneme nejvhodnější řešení. Tuto službu vám poskytneme zdarma, pokud si nás najmete na vyřešení vašeho problému, které vám v rámci této službu navrhneme.

V rámci této služby zjistíme, v čem je váš právní problém, jaká z něj pro vás vyplývají právní rizika a navrhneme konkrétní možná řešení. Žádný právní problém pro nás není dost velký. Zároveň se ale rádi zabýváme i standardizovanými případy za předem danou a pro vás výhodnou cenu, jejichž nabídku naleznete na hlavní stránce.

Jak vám službu poskytneme

  • Po krátké registraci uhradíte naše služby platební kartou nebo převodem na účet, je to jednoduché jako v jakémkoli jiném eshopu,
  • Do jednoho pracovního dne po úhradě služby vás kontaktuje náš advokát s posouzením vašeho problému a návrhem právního řešení,
  • v některých případech se s vámi náš advokát ještě telefonicky spojí, aby si ujasnil rozsah problému (počítejte cca 5-15 min),
  • poté, co budete znát rozsah vašeho právního problému, můžete investovat do jeho vyřešení.
Co pro vás uděláme Řešení na míru
Zjistíme v čem vězí váš právní problém a rizika
Navrhneme další postup za účelem vyřešení problému a pevnou cenu za toto řešení
Do kdy tak učiníme?do 24 hodin
Cena služby při následném objednání navrhovaného řešenízdarma
Konečná cena včetně DPH390322,30 Kč bez DPH

Co obvykle řešíme

Každý den řeší naši právníci (přesněji advokáti) ty nejkomplikovanější právní potíže našich klientů, například:

  • komplexní majetková vypořádání,
  • žaloby na jednotlivce i stát,
  • problémy v podnikání nebo v práci,
  • odpovědnost za škodu či ublížení na zdraví,
  • všechny způsoby zastupování u soudu včetně rozvodů a sporu o výživné a mnohé další.

Kdo vám službu poskytne

Služby poskytují advokáti zapsáni na seznamu advokátů České advokátní komory (ČAK) nebo pod jejich zkušeným vedením advokátní koncipienti. Všichni naši právníci jsou pojištěni proti škodě, kterou by mohli klientovi způsobit nesprávnou právní radou. Podívejte se na medailonky našich advokátů.

Všichni naši advokáti a koncipienti jsou navíc specializovaní na určitou právní oblast, před vaší věcí již řešili řadu obdobných problémů. Proto jsou naše služby vysoce efektivní, odborné a v konečném důsledku i levnější než u právníků bez specializace.

Služby poskytujeme v celé ČR, zpravidla online! Nejsme jen advokáti z Prahy, ale naše služby vám poskytneme i v té poslední vísce. Online, efektivně, rychle, finančně výhodně.

Garance vrácení peněz!

Pokud se službou našeho advokáta nebude z jakéhokoliv důvodu spokojeni, vrátíme vám u nás utracené peníze bez diskuzí! Této garance se nebojíme, protože 99% našich klientů říká, že by naše služby doporučili svým rodinám a přátelům. Také se tak i děje.

Ačkoliv naše právní poradenství poskytujeme zpravidla online, budete v porovnání s klasickou advokátní kanceláří příjemně překvapeni. Požadujte pro sebe garanci kvality a nespoléhejte na bezplatnou právní poradnu ani bezplatné právníky.

Co říkají lidé, kteří využili našich služeb?

Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Napsali o naší službě:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: