Kuriózní případy on-line advokáta | Dostupný advokát

Kuriózní případy on-line advokáta

Obrázek k článku Kuriózní případy on-line advokáta

30. 10. 2018 / autor: Ondřej Preuss

Když jsme v roce 2014 zakládali projekt DostupnyAdvokat.cz, nedokázali jsme si představit, jak těžká, ale zároveň i zajímavá práce advokacie on-line je, co všechno po nás klienti budou chtít.


Cílem bylo vybudovat právní službu, která řeší veškeré právní otázky kolem bydlení, nemovitostí, pracovního práva, podnikání živnostníků i společností a poradí s jakýmkoli právním problémem. Služby advokátů se přitom poskytují on-line, dokumenty si s klienty vyměníme přes zabezpečený účet a konzultace poskytneme telefonicky, přes Skype i e-mail.

Kdokoli poskytuje službu či něco prodává, určitě ocení hřejivý pocit, když dostává zpětnou vazbu typu “přesně to jsem potřeboval”, “přesně to jsem hledal”, “přesně to vyřešilo můj problém”. Někdy je však daný problém pořádně kuriózní.

Tím nemám na mysli třeba věcné břemeno na pozemku, kde majitel musel sousedovi umožnit hnát přes svůj pozemek stádo ovcí nebo dotazy klientky, která chtěla v Česku ve velkém prodávat exotický hmyz. To je více méně standardní. Nevybočuje ani případ našeho klienta, kterému ukradli „e-mail“, tedy odcizili mu schránku, do které najednou neměl přístup.

Někdy však člověk narazí na opravdové bizarnosti. Taková situace může nastat již při četbě spisu, cituji: Žalobu odůvodnil tím, že mu byl způsoben pracovní úraz při výrobě a montáži předizolovaného potrubního systému zaměstnancem P. Ž., který z nemístného žertu v době, kdy žalobce byl při výkonu práce ohnut a otočen k němu zády, přiložil mu ústí hadice vzduchového kompresoru, který byl v provozu, k análnímu otvoru, čímž došlo ke vniknutí stlačeného vzduchu přes konečník do střevních kliček a proděravění střevní stěny tlustého střeva o průměru 2 cm a k několika menším proděravěním střeva v důsledku působení stlačeného vzduchu.

Slavné je v tomto ohledu i rozhodnutí Nejvyššího soudu, který uvedl, že korektním pokynem k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví na pracovišti může být i vulgární vyjádření či nadávky vedoucího zaměstnance. Doslova: “Kurva, nelezte tam na ty světlíky, můžete sletět”.

Samozřejmě se naši advokáti setkávají s kuriozitami i na samotném soudním jednání:

Vypovídal dnes svědek, vyprávěl, jak to bylo. Na to se ho soudce ptá: "Vysvětlete mi rozpor, že obžalovaný vypovídal, že jste tam byli spolu již v prosinci a vy říkáte, že až někdy v dubnu."

ON: "Já žádného obžalovaného neznám. S tím jsem nikde nebyl".

Soudce: "Tady toho pána, říkal jste, že to je váš kamarád." Ukazuje na sedícího muže.

ON: "Jo ano, to s Frantou ano. Ale žádného toho obžalovaného, jak o něm tady povídáte, toho já opravdu neznám. S tím jsem skutečně nikde nebyl."

Někdy pobaví i protistrana. Toto je autentický zážitek jedné naší kolegyně: Tři hodiny po vyhraném soudu žalovaného mi volá zástupce žalobce, že zítra máme ten soud a jestli se můj klient nechce dohodnout, že mu bude stačit 1/2 žalované částky, že žalobce to 100 % vyhraje. Ten chlapec má asi skutečný přehled o datech a termínech soudů a jaké bude jeho překvapení, že zítra nic není a on to 100 % nevyhrál.

Největší kuriozity ale člověk zažije přímo ve víru všedního dne. Například náhle volá pán a velmi šroubovitě uvádí svůj dotaz. Nakonec se ukáže, že nepotřebuje právní službu, jen teď překládá detektivku a nemůže přijít na to, jak správně označit soud někde uprostřed australské bushe.

Jednou zase klient potřeboval výpis z trestního rejstříku, kvůli podání na obchodní rejstřík. Bohužel nestačil ten český, protože dlouhodobě pobýval v USA. V daném státě však klasický rejstřík neznali, a tak nakonec dostal potvrzení od místního šerifa: Nikdy jsem ho nezavřel pro potulku ani pro opilství. To stačilo na zápis do představenstva.

Korunu vtipným dotazům nasadila paní, která požadovala, aby sousedka hradila poplatky v domě i za svého psa. Přeci také používá výtah.


Rychlá konzultace s právníkem – specialistou na problém, který potřebujete vyřešit

Úvodní konzultace je nejúčinnější způsob řešení jakékoli právní záležitosti. Během 30-60 minut pro vás najdeme vhodný právní postup a navrhneme vám řešení. Podklady nám pošlete jednoduše elektronickou cestou, a do druhého dne se s vámi spojíme a celou věc probereme.

Rychlou úvodní konzultací vám dokážeme poradit s 90 % toho, s čím se jako běžný občan nebo firma setkáte. Nejčastěji to bývají tyto případy:

  • obrana práva z uzavřené smlouvy (včetně uplatnění smluvních pokut),
  • dohody a spory ohledně koupě nemovitostí a nájmů bytů (včetně zápisu do katastru nemovitostí),
  • rozvody a výživné,
  • spory ohledně náhrady škody,
  • neoprávněné exekuce a zastupování v insolvenčním řízení,
  • neoprávněná výpověď ze zaměstnání, včetně nároku na odstupné,
  • reklamace vad a záruky za provedené práce,
  • ochrana osobnosti,
  • pokuty uložené za provoz automobilu,
  • převody automobilů a motocyklů.

Vše s námi můžete vyřídit telefonicky, e-mailem nebo přes Skype, ať už bydlíte kdekoliv. Jednoduše a skutečně účinně. Bez zbytečného chození do advokátní kanceláře. Radíme běžně i přes 8 časových pásem klientům, kteří právě surfují na Bali.

Každý měsíc poradíme na dálku nejméně 200 lidem. Osobně nebo při soudním řízení pak další stovce.

Co pro vás uděláme:

Varianty naší nabídky Rychlá konzultace Prémiová konzultace
Délka konzultace s advokátem30 minut
Konzultace proběhnetelefonicky, Skypetelefonicky,
Skype, e-mail
Jak rychle konzultace proběhnedo 24 hodindle vaší potřeby
Konečná cena včetně DPH690570,22 Kč bez DPH13001074,32 Kč bez DPH

Jako advokáti samozřejmě zachováváme soukromí a mlčenlivost. Cokoli si řekneme nebo napíšeme, zůstane pouze mezi námi. I proto máme zabezpečený systém, přes který nám posíláte citlivé podklady. Vše je tak bezpečnější než přes e-mail.

Rychlé představení služby

Děkujeme klientům, kteří nám dovolili sepsat své příběhy, a sdílet tak s dalšími z vás své zkušenosti:

Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Napsali o naší službě:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: