Ondřej Preuss
Předžalobní výzva
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit

Spletli byste si Staropramen a Staroraven?

Řemeslný pivovar Raven aktuálně přejmenoval svou limitovanou edici piva Staroraven na “Novoraven”. Reagoval tak na předžalobní výzvu pivovaru Staropramen, kterému se nelíbil název z důvodů možné záměny s jejich vlastním pivem.

pivo, záměna pivovarů
2 minuty čtení
21. 4. 2022

Pivovarským pozdravem “Dej Bůh štěstí” zakončil svou reakci na předžalobní výzvu Staropramenu jednatel a spolumajitel pivovaru Raven, Ladislav Vrtiš. S notnou dávkou ironie v ní reaguje na výtky Staropramenu ohledně možné záměny piv “Staropramen” a “Staroraven”. O právním sporu informoval pivovar na svých sociálních sítích, kde zveřejnil i celý text své reakce.

Podle Vrtiše je celá záležitost spíše absurdní, protože jejich řemeslné pivo se Staropramenem dosud nikdo nesrovnával a osobně nezná ani podnik, kde by tato dvě piva současně nabízeli. Co se názvu týče, slovo raven (v angličtině “krkavec”) se vyslovuje [ˈreɪvən] a při správné výslovnosti tedy slovo Staropramen a “Staroreivn” nikdo nezamění.

Ani vizuální stránka k záměně podle něj vést nemůže. “V případě inkriminovaného piva jsme se navíc fakt snažili, aby se ta kýčovitá etiketa nikomu nepodobala, a schválně použili fakt hnusnou modrou barvu. Prodává se to v sedmičkách za kilo, mimo řetězce, a všude je jasně uveden výrobce a velký pták, takže si to nikdo nesplete. Fakt!“, uvedl ve své reakci.

I přes pivovarem Raven vnímanou nesmyslnost celého sporu nabídli Staropramenu vstřícné gesto, když své zbylé zásoby piva přejmenovali na Novoraven. Své zákazníky pak vyzvali k nalepení nové etikety, kterou jim poskytli i s grafickým manuálem.

Pivovaru Staropramen i jejich advokátní kanceláři poslali basu inkriminovaného piva spolu s pozváním na “usednutí na zahrádku a vzájemné okoštování svých vzorků” , což považují za lepší variantu než usednutí do soudních lavic.

Dluží vám někdo peníze nebo porušil vaše práva?

Pomocí předžalobní výzvy vám pomůžeme získat to, co vám patří. A nebojte se, v případě, kdy byste právním řešením sporu jen ztráceli čas, vám ušetříme peníze a raději doporučíme pozvat protistranu na pivo.

Chci pomoci

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

  • Vše zvládneme on-line
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 390 Kč.

Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Předžalobní výzva

Zastaneme se vás, když někdo poruší vaše práva. Zpracujeme pro vás kompletní předžalobní výzvu a postaráme se, abyste dostali zpět to, co vám patří. Záležitost odbavíme rychle, bezchybně a profesionálně. Zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

Zatím nehodnoceno

Autor článku

medailonek-preuss

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let. Rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s pracovními problémy, řeší za ně převod nemovitosti nebo poradí s autorskou licencí.

Vzdělání

  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

PhDr. Helena Hoffmanová, Praha

před 2 roky

Pronajímám a podnajímám řadu nemovitostí a s Dostupným advokátem spolupracuji pravidelně a dlouhodobě. Oceňuji zejména spolehlivost. Také obdivuji flexibilní a odborné služby i obratný systém advokátních služeb na dálku. Nejvíc si cením toho, že DostupnyAdvokat.cz mi radí s mladým duchem, tzn. zná i novoty. S touto právní službou mohu být klidná.

Ing. Jan Sekanina, Praha

před 2 roky

Když mi prarodiče chtěli darovat byt, nechtěl jsem se z důvodu vysokého pracovního vytížení zabývat tím, co všechno musím zařídit a jak docílit přepisu vlastnictví v katastru nemovitostí. Dostupný advokát vše zařídil za mě, žádný problém na katastru nebyl a vše bylo celkem rychle zapsáno a vyřízeno. Díky a palec nahoru!

Peter Von Freiburg

před 2 roky

Naším poradcem a obhájcem u soudu s neplatičem nájemného byl pan magistr Marek Svobodný. S jeho pomocí jsme byli stoprocentně spokojeni a dáváme VELKOU /1/ jedničku. Byl naprosto profesionální a vždy navrhl výbornou právní strategií, která nám pomohla u soudu vyhrát. Bez jeho pomoci by se tak nestalo. Vaši advokátní kancelář jsme již doporučili všem (zobrazit více) známým a budeme dále doporučovat každému kdo potřebuje právní pomoc. Máte štěstí, že máte mezi sebou tak dokonalého profesionála, a navíc i milého člověka, jakým je pan Marek Svobodný. Velké díky.


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Servírka markuje zboží zákazníkovi za pultem

Aktualne.cz: Vedro v práci: Kdy se musí krátit pracovní doba a kdo dostane od šéfa povinné pivo

Firmy musí ze zákona práci v náročnějších podmínkách zaměstnancům kompenzovat. Na řadu opatření, na která mají lidé nárok, však zaměstnavatelé s oblibou zapomínají.

25. 7. 2019
stoh papírů s razítkem

Jak na ochrannou známku

Vytvořili jste zajímavý produkt nebo se vaše firma rozjíždí a stává se známou? Vyvarujte se situace, kterou jsme se svými klienty mnohokrát řešili, kdy jejich konkurence začala nabízet na trhu…

28. 5. 2021
Podepisování pojistky domu

Video: Ochrana brandu na internetu

Obchodní značka, brand, název a další atributy vaší značky, ztělesňují hodnotu buisnessu, jeho dobrou pověst, ale i filozofii, produkty či know-how.

10. 2. 2017

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2022