avatar-01@2x
Předžalobní výzva
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit

Spletli byste si Staropramen a Staroraven?

Řemeslný pivovar Raven aktuálně přejmenoval svou limitovanou edici piva Staroraven na “Novoraven”. Reagoval tak na předžalobní výzvu pivovaru Staropramen, kterému se nelíbil název z důvodů možné záměny s jejich vlastním pivem.

pivo, záměna pivovarů
2 minuty čtení
21. 4. 2022

Pivovarským pozdravem “Dej Bůh štěstí” zakončil svou reakci na předžalobní výzvu Staropramenu jednatel a spolumajitel pivovaru Raven, Ladislav Vrtiš. S notnou dávkou ironie v ní reaguje na výtky Staropramenu ohledně možné záměny piv “Staropramen” a “Staroraven”. O právním sporu informoval pivovar na svých sociálních sítích, kde zveřejnil i celý text své reakce.

Podle Vrtiše je celá záležitost spíše absurdní, protože jejich řemeslné pivo se Staropramenem dosud nikdo nesrovnával a osobně nezná ani podnik, kde by tato dvě piva současně nabízeli. Co se názvu týče, slovo raven (v angličtině “krkavec”) se vyslovuje [ˈreɪvən] a při správné výslovnosti tedy slovo Staropramen a “Staroreivn” nikdo nezamění.

Ani vizuální stránka k záměně podle něj vést nemůže. “V případě inkriminovaného piva jsme se navíc fakt snažili, aby se ta kýčovitá etiketa nikomu nepodobala, a schválně použili fakt hnusnou modrou barvu. Prodává se to v sedmičkách za kilo, mimo řetězce, a všude je jasně uveden výrobce a velký pták, takže si to nikdo nesplete. Fakt!“, uvedl ve své reakci.

I přes pivovarem Raven vnímanou nesmyslnost celého sporu nabídli Staropramenu vstřícné gesto, když své zbylé zásoby piva přejmenovali na Novoraven. Své zákazníky pak vyzvali k nalepení nové etikety, kterou jim poskytli i s grafickým manuálem.

Pivovaru Staropramen i jejich advokátní kanceláři poslali basu inkriminovaného piva spolu s pozváním na “usednutí na zahrádku a vzájemné okoštování svých vzorků” , což považují za lepší variantu než usednutí do soudních lavic.

Dluží vám někdo peníze nebo porušil vaše práva?

Pomocí předžalobní výzvy vám pomůžeme získat to, co vám patří. A nebojte se, v případě, kdy byste právním řešením sporu jen ztráceli čas, vám ušetříme peníze a raději doporučíme pozvat protistranu na pivo.

Chci pomoci

img-hero-hp

Nechte si poradit od právníků online

  • Vše zvládneme on-line
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 390 Kč.

Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Předžalobní výzva

Zastaneme se vás, když někdo poruší vaše práva. Zpracujeme pro vás kompletní předžalobní výzvu a postaráme se, abyste dostali zpět to, co vám patří. Záležitost odbavíme rychle, bezchybně a profesionálně. Zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

Zatím nehodnoceno

Autor článku

221103_dostupny-advokat_087

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání

  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

MgA. Tomáš Klein, Zlín

před 2 roky

Nechal jsem si tu několikrát zkontrolovat smlouvu od dodavatele a sepsali mi rovněž smlouvu o dílo. Služby dobré, nemusím nikam za advokátem chodit, vše se vyřídí online, značka ideál.

Veronika Dolinská

před 2 roky

Bezproblémové jednání, byla jsem s jejich přístupem maximálně spokojena. Doporučuji tuto právní kancelář.

Michaela P.

před 2 roky

Vzhledem k tomu, že pro nás bylo rozhodnutí koupit nemovitost krokem do neznáma, obrátili jsme se na Dostupného advokáta. Byla to ta naprosto nejlepší volba. Provedl nás celým procesem, od rezervace nemovitosti až po poskytnutí úschovy finančních prostředků. Všechny dokumenty ke koupi byly překontrolány, přepracovány a doplněny tak, že jsme je mohli bez obav podepsat. (zobrazit více) Právník Mgr. Svobodný, který se nás ujal, byl vždy připraven obratem zodpovědět všechny naše dotazy, poskytnout rady jak dále postupovat a hlavně vnesl do celé záležitosti pocit jistoty, že bojuje za nás. Až se opět dostaneme do situace, ve které budeme potřebovat právní radu, tak pro nás není jiná volba než Dostupný advokát. Děkujeme.


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Servírka markuje zboží zákazníkovi za pultem

Aktualne.cz: Vedro v práci: Kdy se musí krátit pracovní doba a kdo dostane od šéfa povinné pivo

Firmy musí ze zákona práci v náročnějších podmínkách zaměstnancům kompenzovat. Na řadu opatření, na která mají lidé nárok, však zaměstnavatelé s oblibou zapomínají.

25. 7. 2019
stoh papírů s razítkem

Jak na ochrannou známku

Vytvořili jste zajímavý produkt nebo se vaše firma rozjíždí a stává se známou? Vyvarujte se situace, kterou jsme se svými klienty mnohokrát řešili, kdy jejich konkurence začala nabízet na trhu…

28. 5. 2021
Seznámení s obchodními podmínkami

Video: Ochrana brandu na internetu

Obchodní značka, brand, název a další atributy vaší značky, ztělesňují hodnotu buisnessu, jeho dobrou pověst, ale i filozofii, produkty či know-how.

10. 2. 2017

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2023