Podepisování pracovní smlouvy | Dostupný advokát

Podepisování pracovní smlouvy

Od zvolené profese vás dělí už jeden krok - podepsání pracovní smlouvy. Nepodceňte to však a smlouvu si pořádně pročtěte, Dostupný Advokát vám poradí, na co si dát pozor.
Podepisování pracovní smlouvy
4 minut čtení
Ondřej Preuss
24. 10. 2018

Zákoník práce vyžaduje pracovní smlouvu písemnou, která musí mít povinně pouze tyto náležitosti:

  • druh práce
  • místo jejího výkonu
  • datum nástupu do zaměstnání

Druh práce

Ten by měl být sjednán co nejpodrobněji, aby nevznikly v budoucnu spory o to, jakou práci může zaměstnavatel zaměstnanci přidělit a co už není v jeho „popisu práce“. Zaměstnavatel pak nesmí zaměstnanci přidělit práci, kterou s ním nemá sjednánu v pracovní smlouvě. Z tohoto pravidla však existuje výjimka, kdy zákon stanoví, že zaměstnavatel může (nebo musí) zaměstnance převést na jinou práci, ale pouze z taxativně stanovených důvodů, jsou to zejména zdravotní důvody

Místo výkonu práce

Je třeba také věnovat pozornost sjednání místa výkonu práce, to může být sjednáno na konkrétní adresu, ale také velmi široce, například na celý kraj, nebo celou ČR. Je to důležité zejména u zaměstnavatele, který má například více poboček, ten pak může zaměstnance v případě široce sjednaného místa výkonu vlastně libovolně přesouvat. Při podpisu smlouvy byste se tedy měli dotázat, proč je místo výkonu sjednáno tak široce, abyste pak nebyli překvapeni.

Př. Hlídač měl sjednáno místo výkonu na konkrétní ulici ve městě. Jenže, kolem budovy se shromažďovali výtržníci a sprejeři, zaměstnavatel mu tedy přikázal, aby obešel budovu dokola každé dvě hodiny. To hlídač odmítl, protože jiné ulice neměl sjednané jako místo výkonu práce. Nakonec však došlo k dohodě a za mírně zvýšenou odměnu hlídač souhlasil se změnou místa výkonu práce, takže zdi historické budovy byly střeženy ze všech stran.

Ostatní záležitosti a podrobnosti pracovního vztahu mohou být sjednány v jiné dohodě, či dány vnitřním předpisem zaměstnavatele. Každého zaměstnance asi nejvíce zajímá mzda, ta musí být sjednána nebo určena před začátkem výkonu práce.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Zkušební doba

Je potřeba věnovat pozornost také sjednání zkušební doby, ta zde existuje proto, aby se zaměstnavatel i zaměstnanec lépe poznali, než se pracovní vztah rozběhne „naplno“. Během této doby můžou oba dát výpověď bez uvedení důvodu. Zkušební doba může trvat maximálně 3 měsíce a u vedoucích pracovníků 6 měsíců. Nikdy však nesmí přesáhnout polovinu sjednané doby trvání pracovního poměru, byl-li sjednán na dobu určitou.

Svolení s vysíláním na pracovní cesty

Pokud nastupujete na pozici, kde je pravděpodobné, že budete cestovat a řešit pracovní záležitosti na různých místech, zpravidla po vás bude zaměstnavatel chtít podepsat svolení s vysíláním na pracovní cesty, jinak by totiž potřeboval vaše svolení s každou konkrétní pracovní cestou. Za pracovní cestu náleží zaměstnanci pochopitelně náhrady, které stanoví zákon, jsou to zejména: stravné, náhrady výdajů za ubytování, náhrada jízdních výdajů, atd..

Pokud máte sjednáno v pracovní smlouvě místo výkonu práce šířeji, než obec, považuje se za počátek cesty tzv. pravidelné pracoviště, to může být buď sjednáno ve smlouvě, nebo je to místo odkud zaměstnanec nejčastěji začíná pracovní cesty. konkurenční doložka

Pozor je třeba dát také na konkurenční doložky, ta v podstatě omezuje zaměstnance po skončení pracovního poměru, zaměstnanec nesmí po dobu maximálně 1 roku po skončení pracovního poměru vykonávat výdělečnou činnost, kterou vykonává zaměstnavatel, nebo která by mu konkurovala. Zaměstnavatel však musí zaměstnanci poskytnou peněžité vyrovnání, nejméně ale polovinu průměrného měsíčního výdělku zaměstnance. Konkurenční doložka může obsahovat i přiměřenou smluvní pokutu, zaplacením smluvní pokuty zaměstnancem jeho závazek nevykonávat podobnou činnost zaniká.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

od 490 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Mohlo by vás také zajímat

Nedodržení výpovědní lhůty

Našli jste si jinou práci, kde po vás chtějí nastoupit ihned. Vy ale máte ve svém současném zaměstnání ještě výpovědní lhůtu a zaměstnavatel vám ji nezkrátí?...

24. 8. 2018
Ondřej Preuss

Léto a brigády: Jak je to se smlouvou

Během léta je k dispozici spoustu letních brigád a zajímavých přivýdělků. Lze na takový poměr sjednat dohodu o provedení práce (DPP)? Jak to probíhá a jaká jsou úskalí?

23. 8. 2018
Ondřej Preuss

Dohoda o mlčenlivosti uzavřená se zaměstnancem

Při výkonu práce mají zaměstnanci často přístup k informacím, které zaměstnavatel považuje za důvěrné či dokonce za své obchodní tajemství. Chrání je proto před zveřejňováním....

16. 1. 2018
Ondřej Preuss

Jsme členy

ČAK logo

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2019