Pomoc poškozeným pandemií nemoci COVID-19 | Dostupný advokát

Vyhodnocení pomoci poškozeným pandemií COVID-19

V půlce března jsme v Dostupném advokátovi spustili zvláštní službu zdarma pro všechny, na které dopadla krize vyvolaná pandemií COVID-19. Jednalo se o individuální konzultaci nejpalčivějších problémů. Naplno jsme tak využili náš jedinečný systém na bázi e-shopové platformy propojující osobu v tíživé situaci a advokáta, který je ochotný konzultaci poskytnout bez nároku na honorář. Službu využilo téměř 200 klientů a zapojilo se 7 externích advokátů, kterým tímto velmi děkujeme.
Pomoc poškozeným pandemií nemoci COVID-19
4 minut čtení
4. 5. 2020

Danou službu jsme operativně připravili v březnu po vyhlášení nouzového stavu v zásadě přes víkend, protože jsme nechtěli jen nečinně přihlížet a roušky šít neumíme. Naším záměrem bylo zejména dodat lidem sílu a povzbuzení. Záchrana životů je samozřejmě prioritou. Již v březnu však začal i boj o obnovení běžného fungování našeho světa, o naše práva a řešení navazujících hospodářských a společenských otřesů. Právní stát je hodnota sama o sobě a i tu jsme chtěli podpořit. Ostatně to se ukazuje i po prvních rozhodnutích soudů, které některé kroky výkonné moci vrací zpět do mantinelů zákonnosti.

Na co se nás lidé ptali?

Nejčastěji šlo o pracovněprávní otázky, podnikatelé se zajímali o podmínky programu ANTIVIRUS a zaměstnanci na svá práva a rizika spojená např. s dohodou o rozvázání pracovního poměru.

Provozovatel kavárny v centru Prahy se pak např. ptal, zda má smysl žalovat stát na náhradu škody. A samozřejmě nebyl sám.

V našem projektu Právní pomoc pro postižené COVID-19 šlo však primárně o překonání prvních otřesů. Svůj účel to dle našeho názoru splnilo, a proto teď přicházíme s navazujícím projektem, který má také pomoci lidem postiženým koronavirovou krizí. Jedná se o řešení na míru nejčastějších potřeb, které vyvstávají, za předem jasně danou cenu a podmínek, tak jak jsme na DostupnyAdvokat.cz zvyklí.

Za více než měsíc fungování služby jsme poradili téměř 200 klientům a strávili na tom společně s dalšími advokáty, kteří se do našeho projektu zapojili, téměř 100 hodin práce bez honoráře. Proto naší akci považujeme za povedenou a nyní chceme dál pomáhat novou formou.

Právní pomoc pro postižené COVID-19

Dostali jste se do těžkostí v důsledku současné krize vyvolané pandemií koronaviru — COVID-19? Pokusíme se vám pomoci s právním problémem. Váš případ posoudí advokát bez nároku na honorář a navrhne jeho řešení nebo kroky k odvrácení škody.

Padaly nicméně i další otázky na podporu od státu. V tomto ohledu byl frustrující pro nás i klienty určitý chaos v připravovaných opatřeních. To co platilo v pondělí již mohlo být v úterý úplně jinak.

Dále se hodně opakovaly problémy s nájemní smlouvou (např. bytové družstvo řešilo, jak pomoci drobnému obchodníkovi, který si od něj pronajímá prostor pro cukrárnu), nároky vůči cestovním kancelářím, ale i otázky spojené se svobodou pobytu a pohybu (např. konkrétně tzv. pendlerství). V neposlední řadě je potřeba zmínit i otázky z oblasti rodinného práva (např. na střídavou péči či vůbec možnosti vycestovat za manželem cizincem).

V některých případech byla pak rada až dobrodružná, když jsme radili i lidem přímo nemocným a okolnosti byly pro ně velmi frustrující.

Dostupnyadvokat.cz: bezplatné právní poradenství využilo více než 200 lidí postižených pandemií. Většina dotazů se týkala pracovněprávních vztahů

Jak budeme dál pomáhat?

Náš nový projekt pomoci všem postiženým současnou krizí vychází z naší dlouholeté zkušenosti poskytování on-line právních služeb. Chceme v prvé řadě vyslechnout našeho klienta a přesně analyzovat jeho potřebu. Na základě této úvodní konzultace pak připravíme řešení na míru každému případu, který se nám dostane na stůl. Půjde tak nejen o základní orientaci v problému, ale hlavně to, co v této fázi krize potřebují klienti nejvíce: Pevné zastání a dotažení řešení až do konce.

Věříme, že tak právníci mohou v současném světě pomoci k rychlému návratu prosperity, zejména pokud najdou konstruktivní řešení pro problémy svých klientů a pomohou jim proklestit se džunglí nejrůznějších překážek, které bohužel i teď připravuje úřední šiml.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Právní pomoc pro postižené COVID-19

Dostali jste se do těžkostí v důsledku současné krize vyvolané pandemií koronaviru — COVID-19? Pokusíme se vám pomoci s právním problémem. Váš případ posoudí advokát bez nároku na honorář a navrhne jeho řešení nebo kroky k odvrácení škody.

od 490 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Mohlo by vás také zajímat

Epidemie koronaviru COVID-19, vše, co je potřeba vědět o právních důsledcích

Epidemie koronaviru – kompletní přehled právních důsledků

Virová epidemie s sebou přinesla zásadní omezení cestování, podnikání i běžného života vůbec. Opatření státu ale přinášejí celou řadu právních problémů. Sledujeme pro Vás vývoj současné situace a průběžně aktualizujeme...

8. 3. 2020
Ondřej Preuss
berlínské panorama

Regulace nájemného v Berlíně

V Berlíně se rozhodli čelit neustále se zvyšujícím cenám nájmů jejich zmražením na pět let. Jedná se napříč Německem o unikátní způsob řešení bytové politiky, který má řadu podporovatelů i...

10. 12. 2019
Berenika Kuchynková
Dostupný advokát má nový web i služby

Dostupný advokát má nový web i služby

Dostupný advokát má nový web i nabídku služeb. Jak a proč jsme službu postupně měnili? Chceme zde představit největší inovace pro naše klienty, které nový web přinesl.

20. 11. 2019
Ondřej Preuss

Jsme členy

ČAK logo

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2019