Z právního pohledu je ale situace poměrně jasná. Podle českého občanského zákoníku (§ 583) je smlouva neplatná, pokud byla uzavřena v omylu o podstatné okolnosti, kterou v tomto případě představuje nesprávně uvedená cena. Pokud zákazník věděl, nebo s ohledem na okolnosti měl vědět, že jde o zjevně chybnou nabídku, nemůže se domáhat dodání zboží za takovou cenu.
Tento právní princip se vztahuje nejen na české, ale i na zahraniční e-shopy, pokud prodávají své zboží spotřebitelům v rámci EU. To znamená, že i globální značky, jako je Reebok, se při prodeji českým zákazníkům musí řídit pravidly českého spotřebitelského práva. A právě podle těchto pravidel mohou prodejci od smlouvy odstoupit, pokud byla uzavřena v omylu.
Reebok navíc ve svých obchodních podmínkách uvádí, že potvrzení objednávky ještě neznamená, že byla uzavřena závazná kupní smlouva. Firma si tak předem vyhrazuje možnost objednávky stornovat v případě chybných cen. Přesně k tomu nakonec došlo — společnost objednávky zrušila, zákazníkům vrací peníze a jako omluvu nabízí 10% slevový kupon na další nákup.
Přestože zákazníci často doufají, že chybnou cenu „uhádají“, zákon při těchto typech omylů většinou stojí na straně prodejce. Přesvědčit se o tom mohli čeští spotřebitelé již v několika podobných kauzách v minulosti.