Rozmary přírody a pozdní příchod do práce | Dostupný advokát

Rozmary přírody a pozdní příchod do práce

Zima jako obvykle přináší nejen radosti ale i strasti. Strasti se často pojí s povětrnostními podmínkami a ztíženou cestou např. do práce.
Obrázek k článku Rozmary přírody a pozdní příchod do práce
2 minut čtení
Ondřej Preuss
7. 1. 2017

Množí se tedy dotazy, zda může zaměstnavatel „vyhodit“ zaměstnance (dát mu výpověď z pracovního poměru) za to, že nepřijde do práce, protože byla přerušena vlaková či tramvajová doprava?

Zaměstnavatelé se často takovou situaci, kdy se někdo z výše uvedených důvodů dostaví např. pozdě nebo vůbec na ranní směnu snaží řešit nařízením dovolené. Zaměstnavatel však nemůže ze dne na den nařídit dovolenou. Obecně je sice nařízení dovolené v „moci“ zaměstnavatele, ale zaměstnance musí informovat nejméně 14 dní předem.

Na situaci dopravní kalamity pamatuje úprava překážek v práci v zákoníku práce a prováděcí legislativě. Pokud se tedy zaměstnanec nemůže do práce dostavit včas či vůbec z důvodu nepředvídaného přerušení dopravního provozu nebo zpoždění hromadných dopravních prostředků a nemohl-li zaměstnanec zároveň dosáhnout místa pracoviště jiným přiměřeným způsobem (náhradním dopravním prostředkem příp. pěšky), poskytne se mu pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu na nezbytně nutnou dobu. V praxi však zejména ve zkušební době doporučujeme jít spíše cestou dohody se zaměstnavatelem a dovolenou akceptovat, pokud je nabízena.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Nelze však takovou absenci využít jako důvod pro okamžité zrušení pracovního poměru či výpověď pracovního poměru. Dodejme ještě, že pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne zaměstnanci těžce zdravotně postiženému na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den pro znemožnění cesty do zaměstnání z povětrnostních důvodů nehromadným dopravním prostředkem, který tento zaměstnanec používá. Jde o případy, kdy invalidní zaměstnanec používá k cestě do zaměstnání osobního automobilu, kterého však z různých povětrnostních důvodů nemůže použít - nesjízdnost silnic kvůli námraze apod. Tito zaměstnanci mají tedy výhodu placeného volna.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 490 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

od 490 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Mohlo by vás také zajímat

Odstupné v roce 2016

Na jaké mám nárok odstupné, když dostanu výpověď nebo uzavřu tzv. „výpověď dohodou”? To je jeden z častých dotazů našich klientů....

11. 3. 2016
Ondřej Preuss

Kdy má zaměstnanec nárok na placené volno?

Zákoník práce (a jeho prováděcí předpisy) garantuje zaměstnancům kromě klasické dovolené i další dny volna za zcela konkrétním účelem. Jedná se o takzvané důležité osobní překážky v práci....

2. 10. 2015
Ondřej Preuss

Jak se bránit výpovědi po 1.1.2014?

Nový občanský zákoník přinesl mnoho změn zejména do občanského a obchodního práva. Původně měl být jeho podkapitolou i úplně nový zákoník práce....

1. 1. 2015
Ondřej Preuss

Jsme členy

ČAK logo

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2019