Zmínky v médiích

Napsali o nás jinde aneb jak Dostupný advokát pomáhá lidem.

Ekonom: Předkupní právo je zpátky. Komplikuje ale prodej bytů s parkovacím stáním

Po čtyřech letech se do právního řádu vrátilo předkupní právo. Pokud prodáváte třeba nemovitost, která má několik spoluvlastníků, musíte přednostně nabídnout svoji část nemovitosti jim.

Zobrazit celý článek na Právní rádce

Novinky.cz: Šéf musel platit za zrušenou dovolenou celé rodině

Zaplacená dovolená a sbalené kufry ještě neznamenají, že skutečně nasednete do letadla a odletíte. Zaměstnavatel může vaši řádně nahlášenou a schválenou dovolenou zrušit. Za jakých podmínek a na co pak máte nárok?

Přečíst článek na Novinky.cz

info.cz: Svého právníka nemusíte nikdy vidět

Zpravodajský server info.cz představuje projekt Dostupný advokát. Vyzdvihuje především dostupnost - jak cenovou, tak možnost řešení veškerých záležitostí on-line z domova nebo třeba kanceláře.

Zobrazit celý článek na Info.cz

iDNES: Udělal ze mě na internetu blázna, jak se mám bránit?

Na internetu o vás někdo napíše, že jste zloděj, zneužíváte děti nebo máte třeba syfilis. Jde o pomluvu? Jak se v podobných situacích bránit?

Přečíst celý článek na Finance.idnes.cz

Česká televize: Převod bytu do osobního vlastnictví

Převod družstevního bytu do osobního vlastnictví může být problém. Některá družstva se takovému postupu brání a převod bytu nepřipustí. V obou formách vlastnictví nemovitosti je přitom podstatný rozdíl.

Přehrát reportáž České televize

Okolobytu: Jak mám svolat shromáždění či členskou schůzi?

Shromáždění nebo členskou schůzi je potřeba svolat formální pozvánkou přesně podle stanov. Kromě místa, času a programu v ní musí být i podklady k jednotlivým návrhům, případně alespoň informace, kde jsou dané podklady k nahlédnutí.

Zobrazit celý článek na Okolobytu.cz

Česká televize (Události): Hromadné žaloby

Hromadné žaloby - v současné době v českém právním řádu takový institut není, to by se ale mohlo změnit. V čem by to lidem pomohlo?

Přehrát zpravodajský pořad Události

TV Barrandov: Darování nemovitosti příbuzným

Řada lidí daruje svou nemovitost dětem nebo vnoučatům s tím, že v domě nebo bytě dožijí. Není ale málo případů, kdy se jim tenhle postup vymstil. Příbuzní o ně rázem ztratili zájem a snažili se je vystěhovat, třeba do domova důchodců.

Přehrát reportáž TV Barrandov

Okolobytu: Osobní odpovědnost statutárního orgánu, aneb jednejte jako dobrý hospodář!

V naší právní praxi se často setkáváme s hrubým podceňováním povinností člena výboru společenství vlastníků jednotek či např. předsedy bytového družstva. Klientům vždy říkáme: „Počítejte s tím, že pokud přijmete funkci statutárního orgánu v SVJ či družstvu, tak se z vás musí stát řádný hospodář."

Číst článek na webu Okolobytu.cz

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024