avatar-01@2x
Konzultace s advokátem
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Jak drahá je bezplatná právní poradna

V době internetu máme pocit, že nám jsou všechny odpovědi na dosah v našem prohlížeči a že je vlastně zbytečné si platit odbornou pomoc. Taková zdánlivě nevinná rada se vám však může pěkně prodražit a vy se pak nemáte na koho odvolat.

Potřesení rukou nad správně sepsanou smlouvou o spolupráci OSVČ
3 minuty čtení

Chci radu advokáta zdarma!

Již nesčetněkrát se nám stalo, že za námi někdo přišel „pouze“ s žádostí o radu. Že nepotřebuje právníka, ale jen odbornou radu – pokud možno zadarmo. Problém je, že takové rady zadarmo nebývají k užitku a při našem nejlepším vědomí a svědomí takové rady poskytnout nemůžeme. Není to snad z neochoty nebo ze snahy za každou cenu vydělat všude, kde se dá. Jedná se především o ochranu takového tazatele.

Tip: Nesetkáváme se jen s prosbou o právní radu zdarma. Pobavte se nad našimi kuriózními případy.

Vždyť existují právní poradny zdarma

Prvním kamenem úrazu u takových poraden je v odpovědnosti. V případě, že si zaplatíte za advokáta, v ceně máte zahrnutou i jeho odpovědnost za každou radu, což u žádné poradny zdarma nikdy nezískáte. Kdežto advokát dokonce musí klientovi poskytnout garanci za svou radu a přenáší tak na sebe riziko špatného postupu, za který ručí svým soukromým majetkem. Tato povinnost advokátů je nejen upravena etickým kodexem, ale rovněž zákonem o advokacii.

Často se navíc setkáváme s tím, že bezplatné právní poradny online fungují ve formě diskuzních fór, do kterých může přispívat každý. U nabyté informace si tak nemůžete být vůbec jistí tím, že je pravdivá nebo jestli vám opravdu radí kvalifikovaný člověk.

Tip: O tom, proč se vyplatí za advokátní služby platit, jsme se rozepsali v samostatném článku.

Knihy využívané pro právní poradnu zdarma
Knihy využívané pro právní poradnu zdarma

Jakou zvolit alternativu místo právníka zdarma?

Přesně pro podobné účely, když potřebujete „pouze“ rychle odpovědět, jsme pro vás navíc vytvořili službu Konzultace s advokátem, kde vám naši advokáti poradí a vyhnete se tím všem komplikacím, které mohou nastat v případě bezplatné právní poradny.

Získat odpověď advokáta do 48 hodin

Pokud využijete právní poradnu zdarma

  • Riskujete neověřenost informací a nedostatečnou kvalifikovanost člověka, který vám radí,
  • neaktuálnost právní rady,
  • nezohlednění specifik vašeho konkrétního případu.

„Typickým příkladem, kdy se bezplatné právní rady nevyplácí, jsou rezervační smlouvy na nemovitost. Klient si myslí, že mu rada či vzor zdarma stačí a zaváže se tak k vysoké pokutě, která na něj dopadne, když třeba nesežene hypotéku.“

Ondřej Preuss

Bezplatného právníka radícího online tlačí čas

Dalším rozdílem je čas, který do vás bezplatný právník či poradna investuje. Zaručí vám někdo, pokud budete chtít „jenom poradit“, že si na vás dotyčný opravdu udělá čas? Představte si, že si přijdete pro radu a dozvíte se, že ať už je to jakkoliv, má na vás právník, který radí online zdarma, jen 5 minut a poté si budete muset poradit sami. Však vy už to nějak zvládnete!

Tento problém je obzvláště v právním světě velmi důležitý. Spousta smluv, pokut a jiných záležitostí je vázaných zákonnými či jinými lhůtami, které vám mohou velmi jednoduše utéct a vy tak ztratíte nárok na případné odškodnění či odvolání. Všechny problémy je v ideálním případě nutné řešit neprodleně, a nic takového vám žádná právní poradna zdarma zaručit nemůže.

Nehledě na to, že rada nalezená bůhvíkde na internetu nemusí být ničím podložená a často vede klienta do větší šlamastyky než rada žádná. „Bezplatný“ právník v právní poradně může být nezkušený a postrádat patřičnou motivaci se klientovi věnovat na rozdíl od řádného advokáta.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Konzultace s advokátem

Hledáte odpověď na konkrétní právní otázku? Napište nám ji a do 48 hodin budete mít k dispozici odpověď od některého z našich advokátů. Máme specialisty na všechny oblasti práva a garantujeme tak vysokou odbornost našich advokátů.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

průměrné hodnocení: 1
hodnoceno: 2 krát

…nebo jej sdílejte

Autor článku

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání
  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

Michal Kutil

před 1 rokem

Se službami jsem dlouhodobě spokojen 🙂 (používám opakovaně). Nejvíce se mi líbí, že jsem neustále online v obraze, v jakém je, co stavu. Díky

Jitka Salačová, Praha 6 – Řepy

před 2 roky

Naše Společenství vlastníků zhruba na začátku roku 2016 muselo nepředvídaně řešit mimořádné záležitosti, u nichž posléze vznikla potřeba právní porady. Výbor poptal tým „Dostupný advokát“ – právní služby online, v čele s JUDr. Ondřejem Preussem, který byl nakonec vybrán pro stálou spolupráci s naším Společenstvím vlastníků. V jeho prospěch hovoří garance dostupnosti v podstatě v kteroukoli dobu bez navýšení odměny za kontakt (zobrazit více) mimo pracovní dobu, dostupnost na telefonu či mailu i na Skypu a velmi seriózní vystupování. Jednoznačně můžeme potvrdit kvalitu služeb, serióznost i dostupnost online.

Filip Zufan, Praha

před 3 roky

Rychlé a smysluplné jednání! Dokumenty byly připraveny v profesionální kvalitě a během krátké doby, služby Dostupného advokáta mohu jen doporučit, cena adekvátní.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023