avatar-01@2x
Řešení právního problému na míru
Máme 1 variantu řešení vašeho problému
Zobrazit

Jak je to s pracovní dobou u mladistvých?

Když přijmete do své firmy mladistvého brigádníka, nebudou se na něj vztahovat stejná pravidla jako pro dospělého. Co všechno takovému zaměstnanci můžete svěřit a co vám zákon výslovně zakazuje?

otec se synem montují skříňku
2 minuty čtení

Kdo spadá do skupiny „mladistvých“

Mladistvý zaměstnanec je dle zákoníku práce člověk od 15 do 18 let věku. Tyto osoby můžou být psychicky i biologicky nezralé. Na to reaguje zákon tím, že pro ně stanoví určitá speciální pravidla.

Jakou práci nesmíte mladistvému zaměstnanci svěřit?

Z důvodu právě psychické či fyzické nezralosti této skupiny jsou zde jistá omezení. Zaměstnavatelé smějí zaměstnávat mladistvé zaměstnance pouze pracemi, které jsou přiměřené jejich fyzickému a rozumovému rozvoji, a poskytují jim při práci zvýšenou péči. Což ve stručnosti znamená to, že je zakázáno jim přidělovat práci, která by v jejich věku byla pro ně nepřiměřená, nebezpečná nebo škodlivá.

Některé práce jsou zakázány výslovně, například práce pod zemí, při těžbě nerostů, ražení štol atd… Nesmí pracovat na pozicích, kde hrozí zvýšené nebezpečí úrazu jim, nebo, kde by mohli ohrozit zdraví jiných osob nebo zaměstnanců.

Ministerstvo zdravotnictví stanoví vyhláškou další konkrétní práce a pracoviště, kde nemůže pracovat mladiství (např. při výrobě výbušnin, na zařízeních vysokého elektrického napětí, ve výškách nad 1,5 m, tam, kde se pracuje s ionizujícím zářením, a další) Tato vyhláška také stanoví, že tyto zákazy se nevztahují na práce, při nichž se mladiství připravuje na své budoucí povolání, pod soustavným odborným dozorem a stanoví tak i další podmínky, kdy je možné tyto práce vykonávat. Pokud se tedy jedná o praxi pod vedením staršího a zkušeného kolegy, není v tom problém.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Pracovní doba u mladistvých

Zaměstnavatel nesmí mladistvému ukládat práci přesčaspráci v noci. Výjimečně lze uložit mladistvému staršímu 16 let 1 hodinu práce v noci, pokud je to nezbytné pro jeho výchovu k povolání, ale také pod dohledem zaměstnance staršího 18 let. Tato noční hodina musí bezprostředně navazovat na jeho dení směnu.

Práce o víkendu není zakázána, protože pracovní dobu určuje zaměstnavatel a ten může určit tzv. dny pracovního klidu mimo víkend, měl by se snažit je ale stanovit tak aby dny pracovního klidu zahrnovaly neděli. Všem zaměstnancům (nejen mladistvým) pak náleží za práci v sobotu a neděli příplatek ve výši minimálně 10% průměrného výdělku, za noční práci pak 20%.

Mladistvý zaměstnanci mají také nárok na přestávku na jídlo a oddech, která trvá minimálně 30 minut, již po 4,5 hodinách práce.

Nepřetržitý odpočinek v týdnu nesmí činit u mladistvého zaměstnance méně než 48 hodin, ostatní zaměstnanci mají právo jen na 35 hodin.

Zaměstnavatel musí nezletilému zaměstnanci zajistit na své náklady pracovnělékařskou prohlídku před vznikem pracovního poměru, před převedením na jinou práci a pak pravidelně alespoň 1x za rok. Mladistvý zaměstnanec se takovým prohlídkám musí podrobit. Zaměstnavatel pak k posudkům lékaře musí přihlížet při zadávání pracovních úkolů mladistvému.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Řešení právního problému na míru

Vyřešte libovolný právní problém s týmem Dostupného advokáta! Do 24 hodin vám navrhneme řešení vaší situace a spočítáme, kolik vás to bude stát. Cena za vypracování návrhu je 390 Kč. Když si u nás navržené služby objednáte, máte vypracování návrhu zdarma.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

Zatím nehodnoceno

…nebo jej sdílejte

Autor článku

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání
  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Recenze služby Dostupný advokát

Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí

před 2 roky

Jít osobně za advokátem mně přišlo dost nepříjemné. S Dostupným advokátem jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s kýmkoli vůbec musel setkat. Koupil jsem u něj konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu do dost exotické země, aniž by mi cokoli vysvětlil a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. Advokát přes skype příjemný, (zobrazit více) služba rychlá, můžu jen doporučit.

Martin Dědina

před 2 roky

Rychlost i kvalita za rozumnou cenu, určitě dostupnou pro každého. Doporučuji služby Dostupného advokáta a schopných svěřenců pana Preusse.

Lucia Tóthová, Praha

před 2 roky

V životě každého z nás nastane chvíle, kdy potřebujeme využít služeb právníků nebo advokátů. Pro všechny, kteří hledají právní radu (je jedno, jestli kupují nemovitost, soudí se se zaměstnavatelem anebo potřebují jakoukoli jinou pomoc od profesionála na legislativu) a zároveň chtějí řešit věci digitálně, vzdáleně, bez nutnosti osobních návštěv, je Dostupný advokát jednoznačně zajímavou alternativou.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023