Jak je to s pracovní dobou u mladistvých? | Dostupný advokát

Jak je to s pracovní dobou u mladistvých?

Jak je to s pracovní dobou u mladistvých?

11. 12. 2018 / autor: Ondřej Preuss

Když přijmete do své firmy mladistvého brigádníka, nebudou se na něj vztahovat stejná pravidla jako pro dospělého. Co všechno takovému zaměstnanci můžete svěřit a co vám zákon výslovně zakazuje?


Kdo spadá do skupiny "mladistvých"

Mladistvý zaměstnanec je dle zákoníku práce člověk od 15 do 18 let věku. Tyto osoby můžou být psychicky i biologicky nezralé. Na to reaguje zákon tím, že pro ně stanoví určitá speciální pravidla.

Jakou práci nesmíte mladistvému zaměstnanci svěřit?

Z důvodu právě psychické či fyzické nezralosti této skupiny jsou zde jistá omezení. Zaměstnavatelé smějí zaměstnávat mladistvé zaměstnance pouze pracemi, které jsou přiměřené jejich fyzickému a rozumovému rozvoji, a poskytují jim při práci zvýšenou péči. Což ve stručnosti znamená to, že je zakázáno jim přidělovat práci, která by v jejich věku byla pro ně nepřiměřená, nebezpečná nebo škodlivá.

Některé práce jsou zakázány výslovně, například práce pod zemí, při těžbě nerostů, ražení štol atd… Nesmí pracovat na pozicích, kde hrozí zvýšené nebezpečí úrazu jim, nebo, kde by mohli ohrozit zdraví jiných osob nebo zaměstnanců.

Ministerstvo zdravotnictví stanoví vyhláškou další konkrétní práce a pracoviště, kde nemůže pracovat mladiství (např. při výrobě výbušnin, na zařízeních vysokého elektrického napětí, ve výškách nad 1,5 m, tam, kde se pracuje s ionizujícím zářením, a další) Tato vyhláška také stanoví, že tyto zákazy se nevztahují na práce, při nichž se mladiství připravuje na své budoucí povolání, pod soustavným odborným dozorem a stanoví tak i další podmínky, kdy je možné tyto práce vykonávat. Pokud se tedy jedná o praxi pod vedením staršího a zkušeného kolegy, není v tom problém.

Pracovní doba u mladistvých

Zaměstnavatel nesmí mladistvému ukládat práci přesčas a práci v noci. Výjimečně lze uložit mladistvému staršímu 16 let 1 hodinu práce v noci, pokud je to nezbytné pro jeho výchovu k povolání, ale také pod dohledem zaměstnance staršího 18 let. Tato noční hodina musí bezprostředně navazovat na jeho dení směnu.

Práce o víkendu není zakázána, protože pracovní dobu určuje zaměstnavatel a ten může určit tzv. dny pracovního klidu mimo víkend, měl by se snažit je ale stanovit tak aby dny pracovního klidu zahrnovaly neděli. Všem zaměstnancům (nejen mladistvým) pak náleží za práci v sobotu a neděli příplatek ve výši minimálně 10% průměrného výdělku, za noční práci pak 20%.

Mladistvý zaměstnanci mají také nárok na přestávku na jídlo a oddech, která trvá minimálně 30 minut, již po 4,5 hodinách práce.

Nepřetržitý odpočinek v týdnu nesmí činit u mladistvého zaměstnance méně než 48 hodin, ostatní zaměstnanci mají právo jen na 35 hodin.

Zaměstnavatel musí nezletilému zaměstnanci zajistit na své náklady pracovnělékařskou prohlídku před vznikem pracovního poměru, před převedením na jinou práci a pak pravidelně alespoň 1x za rok. Mladistvý zaměstnanec se takovým prohlídkám musí podrobit. Zaměstnavatel pak k posudkům lékaře musí přihlížet při zadávání pracovních úkolů mladistvému.


Rychlá konzultace s právníkem – specialistou na problém, který potřebujete vyřešit

Úvodní konzultace je nejúčinnější způsob řešení jakékoli právní záležitosti. Během 30-60 minut pro vás najdeme vhodný právní postup a navrhneme vám řešení. Podklady nám pošlete jednoduše elektronickou cestou, a do druhého dne se s vámi spojíme a celou věc probereme.

Rychlou úvodní konzultací vám dokážeme poradit s 90 % toho, s čím se jako běžný občan nebo firma setkáte. Nejčastěji to bývají tyto případy:

  • obrana práva z uzavřené smlouvy (včetně uplatnění smluvních pokut),
  • dohody a spory ohledně koupě nemovitostí a nájmů bytů (včetně zápisu do katastru nemovitostí),
  • rozvody a výživné,
  • spory ohledně náhrady škody,
  • neoprávněné exekuce a zastupování v insolvenčním řízení,
  • neoprávněná výpověď ze zaměstnání, včetně nároku na odstupné,
  • reklamace vad a záruky za provedené práce,
  • ochrana osobnosti,
  • pokuty uložené za provoz automobilu,
  • převody automobilů a motocyklů.

Vše s námi můžete vyřídit telefonicky, e-mailem nebo přes Skype, ať už bydlíte kdekoliv. Jednoduše a skutečně účinně. Bez zbytečného chození do advokátní kanceláře. Radíme běžně i přes 8 časových pásem klientům, kteří právě surfují na Bali.

Každý měsíc poradíme na dálku nejméně 200 lidem. Osobně nebo při soudním řízení pak další stovce.

Co pro vás uděláme:

Varianty naší nabídky Rychlá konzultace Prémiová konzultace
Délka konzultace s advokátem30 minut
Konzultace proběhnetelefonicky, Skypetelefonicky,
Skype, e-mail
Jak rychle konzultace proběhnedo 24 hodindle vaší potřeby
Konečná cena včetně DPH690570,22 Kč bez DPH13001074,32 Kč bez DPH

Jako advokáti samozřejmě zachováváme soukromí a mlčenlivost. Cokoli si řekneme nebo napíšeme, zůstane pouze mezi námi. I proto máme zabezpečený systém, přes který nám posíláte citlivé podklady. Vše je tak bezpečnější než přes e-mail.

Rychlé představení služby

Děkujeme klientům, kteří nám dovolili sepsat své příběhy, a sdílet tak s dalšími z vás své zkušenosti:

Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Napsali o naší službě:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: