V nejslavnější soutěži současnosti nemusí vyhrát nikdo

Vědí o ní i ti, které jinak influencer a bavič Kamil Bartošek, známý spíše jako Kazma, nijak nezajímá. Řeč je o nejslavnější soutěži dneška, která pobláznila celé Česko. Jak jsme zjistili po prozkoumání obchodních podmínek soutěže, zisk výhry jednoho milionu dolarů ale vůbec není jistý. A ani zákon se případného výherce nezastane. Je tedy možné, že se Kazma zcela legálně vyhne nutnosti výhru vůbec vyplatit.

OMS_Predprodej_3324x1261
2 minuty čtení

Celá soutěž je navázaná na film ONEMANSHOW: The Movie, který právě běží v kinech a jehož návštěvníci dostávají ke vstupenkám kartičky, jejichž prostřednictvím se mohou zapojit do navazující soutěže o jeden milion dolarů. Jde o nejúspěšnější český film historie, takže i soutěž je masovou záležitostí.

Podstatou soutěže je otevření trezoru, který hlídá ozbrojená ochranka v pražských Holešovicích. Toho se dá docílit dvěma způsoby: buď ziskem speciální výherní kartičky, kterou může obdržet jeden ze šťastných návštěvníků kina spolu se vstupenkou, nebo zadáním unikátního desetimístného kódu, jehož jednotlivé pozice lze získat pozorným sledováním filmu a návazným pátráním mimo prostory kina. Celá hra je pro větší napínavost navíc omezena časovým odpočtem.

Z konceptu soutěže je zjevné, že má diváky motivovat opakovaně navštěvovat film a hledat v něm další indicie. Patrně tedy nebude v silách žádného návštěvníka rozluštit kód během několika málo dní. Tím by hlavní motivace k návštěvě filmu pro ostatní totiž zanikla.

Finální rozluštění kódu tedy vůbec není jisté. S tím se počítá. Překvapivé však pro právní laiky může být, že i když se někomu desetimístnou šifru skutečně podaří rozluštit, ani poté není zisk jeho výhry zaručený. Pořadatel si totiž v článku 5.9 svých soutěžních podmínek vyhrazuje, že na vyplacení výhry není právní nárok a ani jej nelze vymáhat soudně.

To ostatně odpovídá i zákonu, který říká, že nebyla-li výhra dána, nemůže ji vyhrávající strana vymáhat. Otázkou tedy je, zda se nyní celý národ nehoní pouze za chimérou.

Obchodní podmínky

Sepíšeme pro vás nové obchodní podmínky, případně zkontrolujeme ty stávající. Zaručujeme přitom správnost dokumentu podle nového občanského zákoníku. Jednáme rychle, na celém území ČR. Cenu budete znát předem a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Obchodní podmínky

Sepíšeme pro vás nové obchodní podmínky, případně zkontrolujeme ty stávající. Zaručujeme přitom správnost dokumentu podle nového občanského zákoníku. Jednáme rychle, na celém území ČR. Cenu budete znát předem a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

průměrné hodnocení: 5
hodnoceno: 5 krát

…nebo jej sdílejte

Témata článku:

Autor článku

JUDr. Ondřej Preuss, Ph.D.

Ondřej je ten člověk, v jehož hlavě uzrál nápad poskytovat advokátní služby online. Právním službám se věnuje již déle než 10 let a rád klientům pomáhá, když si nevědí rady s právními problémy.

Vzdělání
  • Právo, doktorské studium (Ph.D), Pf UK v Praze
  • Právo, L’université Nancy-II, Nancy
  • Právo, magisterské studium (Mgr.), Pf UK v Praze
  • Mezinárodní teritoriální studia (Bc.), FSV UK v Praze

Reference služby Dostupný advokát

Adéla Bobková Humlová

před 1 rokem

S Dostupným advokátem jsem řešila několik otázek. Zařídili mé firmě ochrannou známku, poradili mi v oblasti pracovního práva a v neposlední řadě jsem s nimi konzultovala otázky zakládání nové společnosti. Jsem maximálně spokojená, protože vždy jsem dostala rychlou a komplexní službu se skvělým poměrem cena/výkon.

Ing. Peter Čunderlík

před 2 měsíce

Není to poprvé, co spolupracuji s touto právní kanceláří. Má zadání jsou od jednoduchých výpovědí ke složitějším uzavíráním smluv, zejména ve skutečnostech, na které zákon nepamatuje. Ani toto není problémem pro tuto právní kancelář. Pokud klient akceptuje to, že i záporná odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – je vlastně řešením. A tady jako klient pociťuji (zobrazit více) Není to poprvé, co spolupracuji s touto právní kanceláří. Má zadání jsou od jednoduchých výpovědí ke složitějším uzavíráním smluv, zejména ve skutečnostech, na které zákon nepamatuje. Ani toto není problémem pro tuto právní kancelář. Pokud klient akceptuje to, že i záporná odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – je vlastně řešením. A tady jako klient pociťuji sílu právní kanceláře, že je věc konzultována z různých úhlů a pozor, peníze zde nejsou na prvním místě. Zastupitelnost kvality kvalitou doplněním z jiné oblasti- já říkám za rohem, co se přirozeně hned nevidí – může být rada od právníka pro klienta nesrozumitelnou, ale pokud klient věnuje maximální péči konzultaci a skutečně odevzdává pravdivé a snaží se i úplné informace, nemůže být negativní odpověď – ve smyslu dál do toho nepůjdeme – negativní, ale konstruktivní. A proto souhlasím s názorem že pravdivé informování kanceláře již od počátku (člověk sám bez vzdělání a právnické praxe není neomylný) zjednodušuje další postup a řešení vznikají takříkajíc současně, ve spolupráci. Zastupitelnost, ochota pomoci, rychlost, dozeptání se bez obavy z navýšení ceny vytváří prostor 50% na 50%. Obě strany jsou stejně zainteresované na výsledku. Proto si i příště vyberu toto právní kancelář.

Из KZ в CZ ЧЕХИЯ.МИГРАЦИЯ.

před 2 měsíce

Díky za pomoc v řešení problému. Skupina profesionálních advokátů.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023