Vzor kupní smlouvy motocyklu

 • Zjistěte bez čeho se neobejde bezchybná kupní smlouva na motorové vozidlo.
 • Nevynechejte detailní popis technického stavu motorky, ať už se jedná o stav tachometru, rámu, motoru, spojky atp.
 • A dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení.
Aktualizováno: 23. 2. 2022
Vzor kupní smlouvy motocyklu
Náhled knížky

Zákon nevylučuje ústní uzavření kupní smlouvy. Ovšem i v případech, kdy kupujete či prodáváte krosku nebo okruhovku, doporučujeme sepsat jednoduchou kupní smlouvu na motocykl. Neprozíravost vás může dostat do situace, kdy budete čelit odpovědnosti za škodu, nebo budete v garáži chodit kolem motorky, která není pojízdná.

Bez čeho se neobejde bezchybná kupní smlouva na motorové vozidlo?

 • Podrobná a pečlivá identifikaci smluvních stran – do kupní smlouvy motocyklu uveďte co největší množství konkrétních údajů. Pokud jste v roli kupujícího, vždy si zkontrolujte, že osoba, která vám motorku prodává je dle technického průkazu jejím majitelem.
 • Detaily o předmětu smlouvy – nevynechejte detailní popis technického stavu motorky, ať už se jedná o stav tachometru, rámu, motoru, spojky a dalších důležitých částí. Technický stav můžete dodat včetně fotografií. U motorek je specialitou vyplňování 17místného VIN (identifikační číslo vozidla). U starších motorek opište zvlášť číslo karoserie a číslo motoru.
 • Dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení.
 • Specifikace toho, kdy kupující nabývá vlastnické právo – pro prodávající je důležité stanovit si nabytí práva až po uhrazení kupní ceny a v případě nesplnění nastavit ujednání, že smlouva pozbývá účinnosti.
 • Postup, jak dojde k předání motocyklu.
 • Způsob změny v evidenci vozidel – na specifikaci se v anonymních vzorech kupní smlouvy o prodeji motocyklu často zapomíná, i přesto, že přináší nejčastější komplikace. Toto se opravdu nevyplatí podcenit.

Dostupný advokát radí: „Před finálním podpisem smlouvy si zkontrolujte, že všechny vyplněné údaje jsou totožné s tím, co je uvedeno na technickém průkazu.“

Tip: Vyvarujte se nejčastějších chyb v kupní smlouvě na auto či motorku. Sepsali jsme je do článku.

Nejdůležitější je, aby kupní smlouva motorky popsala stav co nejpravdivěji a do detailů.  Jen tak může zajistit kupujícímu lepší právní pozici v případném soudním sporu, pokud by se objevily skryté vady a chtěl od kupní smlouvy na motorku odstoupit, a stejně tak prodávajícímu, který by spoléhal na ústní dohodu v podobě nabídnutí slevy za horší stav.

Proto jsme sepsali jednoduchou kupní smlouvu na motocykl, která obsahuje všechny zákonem určené náležitosti a narozdíl od některých anonymních vzorů je zpracována v souladu s novým občanským zákoníkem.

Pamatuje však na to, že nedokáže pokrýt specifika vašeho prodeje, proto i tak doporučujeme kontrolu kupní smlouvy motorového vozidla od advokáta, který ji připraví na míru vaší situaci. Za rozumnou cenu.

Tip: Co by měla obsahovat kupní smlouva k movitým věcem? Základní informace naleznete v našem článku.

Postaráme se o podpis neprůstřelné kupní smlouvy na motorku

Vyhněte se při prodeji ojeté motorky komplikacím, ať už stojíte na straně prodávajícího či kupujícího. Investice do kupní smlouvy o prodeji do motocyklu sepsané právníkem je minimálně v porovnání se soudními náklady.

Proč si vzor kupní smlouvy na motorku nechat zkontrolovat advokáty?

 • Právník bude dbát na to, aby se motorka převedla i v registru vozidel. Toto se často podceňuje a způsobuje pak oheomné problémy a riziko platby cizích pokut.
 • Právník neprůstřelně vymezí předmět smlouvy a upozorní na detaily, které zohlednit.
 • Právník upraví vzor kupní smlouvy na motorové vozidlo tak, aby obsahoval všechny podmínky pro případné vady a nesrovnalosti.
 • Zároveň zanalyzuje možná rizika a sepíše smlouvu tak, aby jim předcházela.
 • Specifikuje práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího.

Tip: Přečtěte si, na jak postupovat a na co si dát pozor, pokud řešíte převod auta nebo motorky.

Proč použít placenou službu od Dostupného advokáta?

Neodpověděl vám článek na váš problém? Zeptejte se umělé inteligence


Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do 3 dnů a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

průměrné hodnocení: 4.8
hodnoceno: 4 krát

…nebo jej sdílejte

Reference služby Dostupný advokát

Recenze služby

Michal Kutil

před 3 roky

Se službami jsem dlouhodobě spokojen 🙂 (používám opakovaně). Nejvíce se mi líbí, že jsem neustále online v obraze, v jakém je, co stavu. Díky

Recenze služby

Monika Holcátová, Praha

před 3 roky

S darovací smlouvou od vás jsem neměla na katastru nejmenší problém. Pracovnice u okénka se podívala na logo a poznamenala, že vaše smlouvy jsou vždy v pořádku. Dostupný advokát mi navíc telefonicky vysvětlil věci kolem věcného břemene, které by mne jako laika vůbec nenapadly. Nevím, co na službě zlepšit, jsem naprosto spokojená.

Recenze služby

Tomáš Václavík

před 10 měsíců

Všem vřele doporučuji. Profesionalita, ochota.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
Logo Česká advokátní komora Apek Logo Advokátní kancelář roku 2023 a 2024
Sledujte novinky
Facebook Dostupný advokát Twitter / X Dostupný advokát
Dostupný advokát © 2013-2024