Jak se bránit výpovědi ve zkušební době | Dostupný advokát

Jak se bránit výpovědi ve zkušební době

Obrázek k článku Jak se bránit výpovědi ve zkušební době

14. 2. 2018 / autor: Ondřej Preuss

Zkušební doba slouží především k tomu, aby si jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec ověřili, že jim bude vzájemná spolupráce vyhovovat i v následujících měsících a letech. Zákoník práce z tohoto důvodu umožňuje oběma stranám pracovní poměr předčasně ve zkušební době ukončit, pokud by hned v počátku zjistily, že uzavření pracovní smlouvy nebylo tím nejlepším rozhodnutím. V jakém případě se ale může zaměstnanec proti výpovědi ve zkušební době bránit?

Sjednání a délka zkušební doby

Zkušební doba bude nejčastěji stanovena přímo v pracovní smlouvě. Je ale možné ji sjednat také po uzavření smlouvy, ale nejpozději v den nástupu do nového zaměstnání.

Zkušební dobu nelze sjednat při změně pracovní pozice u stejného zaměstnavatele. V tomto případě se očekává, že už obě strany ví, co od sebe navzájem můžou čekat.

Zákoník práce stanoví, že zkušební doba nesmí být delší než tři měsíce ode dne vzniku pracovního poměru. U vedoucích pracovníků může být zkušební doba až šest měsíců. Zkušební dobu je možné sjednat pouze u pracovního poměru, není proto možná o dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce.

Výpověď ve zkušební době

Pokud zaměstnavatel nebo zaměstnanec dospějí k závěru, že sjednaný pracovní poměr jim nevyhovuje, mohou pracovní poměr ve zkušební době velmi jednoduše ukončit. Skončení pracovního poměru ve zkušební době je možné z jakéhokoli důvodu, nebo také bez uvedení důvodu. Ukončení pracovního poměru je v tomto případě často označováno jako výpověď ve zkušební době.

Výpověď ze strany zaměstnance ve zkušební době není nijak limitována. Pro výpověď ve zkušební době ze strany zaměstnavatele stanoví zákoník práce pouze jediné omezení, a to v době prvních 14 kalendářních dnů pracovní neschopnosti. Pokud by zaměstnance vyhodil, aby se vyhnul povinnosti platit mu náhradu mzdy, byla by výpověď z pracovního poměru neplatná. Pokud nebude zaměstnanec v pracovní neschopnosti, může zaměstnavatel zrušit pracovní poměr kdykoli a z jakéhokoli důvodu.

Výpověď ve zkušební době musí být písemná a podepsaná. Musí z ní být zřejmé, kdo ji podává a komu je určená. Pokud nedodržíte písemnou formu, k výpovědi se nepřihlíží a pracovní poměr bude pokračovat dál. Pracovní poměr skončí dnem doručení výpovědi ve zkušební době, pokud neuvádí pozdější den. Může tak dojít k ukončení pracovního poměru ze dne na den.

I ve zkušební době je možné uzavřít dohodu o rozvázání pracovního poměru (tzv. výpověď dohodou). Ke skončení pracovního poměru pak dojde ke sjednanému dni, který může nastat i po skončení zkušební doby.

Lze se výpovědi bránit?

S ohledem na širokou možnost zrušení pracovního poměru ve zkušební době nebude časté, že by taková výpověď byla neplatná. I to je ale možné, pokud by výpověď nesplňovala formální požadavky, případně by byla doručena až po skončení zkušební doby. Neplatná bude také výpověď zaměstnavatele podaná v prvních 14 dnech pracovní neschopnosti zaměstnance.

Zrušil-li zaměstnavatel neplatně pracovní poměr ve zkušební době, musí zaměstnanec písemně oznámit, že trvá na pokračování zaměstnání. V tomto případě musí zaměstnavatel poskytnout zaměstnanci náhradu mzdy, i když by zaměstnanec žádnou práci nevykonával.

Pokud námitku zaměstnance o neplatnosti rozvázání pracovního poměru zaměstnavatel neuzná, bude se muset zaměstnanec obrátit na soud. Žalobu je nutné podat nejpozději do dvou měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit. Zmeškání této lhůty není možné prominout.

Pokud by skončil pracovní poměr ve zkušební době neplatně a zaměstnanec by neoznámil zaměstnavateli, že na pokračování zaměstnání trvá, pak má právo na náhradu mzdy pouze za dobu výpovědní doby, tj. za dva měsíce.

Nedoporučujeme využívat vzorové výpovědi a dohody o skončení pracovního poměru. Vzor výpovědi dostupný volně ke stažení nemusí odpovídat vašim potřebám a především nemusí odpovídat aktuálnímu znění zákonů. Taková výpověď může být neplatná, s čímž může být spojena nejedna komplikace a především odpovědnost vůči druhé straně.


Zajistíme, že v případě výpovědi obdržíte vše, na co máte nárok. Pomůžeme vám bránit se proti zaměstnavateli. Už do dvou dnů, v celém Česku!

Ochráníme vaše práva při jakémkoli způsobu ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele. S námi máte jistotu, že nepřijedete zkrátka. Vše vám pomůžeme vyřešit už do dvou dnů, pohodlně a on-line.

Ochráníme vaše práva, zjistíme, na co máte nárok

Ať už jste dostali výpověď z pracovního poměru (laicky výpověď dohodou), výpověď ve zkušební době nebo výpověď na hodinu (okamžité zrušení pracovního poměru), pečlivě zanalyzujeme vaši právní pozici ve vztahu k zaměstnavateli, prostudujeme veškerou dokumentaci a ověříme, zda skončení pracovního poměru proběhlo v souladu s právem. Pokud si přejete na pracovišti zůstat, poradíme vám, jak se výpovědi úspěšně bránit.

Až 60 % klientů zajistíme odstupné

Pokud vám něco zaměstnavatel po právu dluží, dohlédneme, aby vše zaplatil. Až 60 % našich klientů získá od zaměstnavatele díky naší právní pomoci odstupné. Řada z nich i poté, co byli nuceni podepsat dohodu o rozvázání pracovního poměru. To vše v maximální rychlosti, aby neutrpěla vaše práva. Pomůžeme vám stejně jako panu Méďovi z našeho známého videa.

Co pro vás uděláme:

Naše nabídka Výpověď z práce
Prověříme oprávněnost výpovědi, kterou jste obdrželi od zaměstnavatele
Prověříme oprávněnost (návrhu) dohody o rozvázání pracovního poměru, kterou jste obdrželi od zaměstnavatele
Poskytneme konzultaci s advokátem pro posouzení vašich nároků, doporučení dalšího postupu a obrany proti zaměstnavateli30 minut
Jak rychle vše zpracujeme a najdeme pro vás řešení?do 48 hodin
Konečná cena včetně DPH18001487,52 Kč bez DPH

Rychlé představení služby

Nespoléhejte na rady ani vzory zdarma

Anonymní vzory a rady z bezplatné právní poradny vám mohou zkomplikovat život a v důsledku nemusí ochránit vaše práva. Jedině rada poskytnutá advokátem, který se specializuje na pracovní právo, vás opravdu účinně ochrání. Garantujeme správnost všech rad podle zákoníku práce a zákona o zaměstnanosti.

S čím jsme už klientům pomohli?

Radíme klientům při všech způsobech skončení pracovního poměru včetně ukončení dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce. Zejména jsme radili při výpovědích ze strany zaměstnavatele:

  • klientce, kterou propustili ze zaměstnání v pracovní neschopnosti,
  • klientovi, který utrpěl pracovní úraz a byla mu dána protiprávně výpověď ze zdravotních důvodů,
  • klientce při neoprávněném ukončení pracovního poměru ve zkušební době z důvodu těhotenství,
  • klientovi při neoprávněném okamžitém zrušení pracovního poměru.
Pomůžeme i vám, ať už je váš pracovní problém jakýkoli.

Co říkají lidé, kteří využili našich služeb?

Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za advokátem mně přišlo dost nepříjemné. S Dostupným advokátem jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s kýmkoli vůbec musel setkat. Koupil jsem u něj konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu do dost exotické země, aniž by mi cokoli vysvětlil a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. Advokát přes skype příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Radíme vám i v médiích:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: