Vzor kupní smlouvy na auto

 • Vzor smlouvy vás informuje především o tom, co má kupní smlouva na auto obsahovat za informace.
 • Nejdůležitější je, aby kupní smlouva popsala stav vozidla co nejpravdivěji a do detailů.
 • S placenou službou máte jistotu, že podepíšete neprůstřelnou kupní smlouvu na auto.
Aktualizováno: 23. 2. 2022
Vzor kupní smlouvy na auto
Náhled knížky

U prodeje automobilu není výjimkou, že kupující a prodávající využijí možnost ústní uzavření kupní smlouvy na auto nebo uzavřou smlouvu vadnou. Neprozíravost je pak dostává do situací, kdy má například prodávající odpovědnost za přestupky spáchané jeho vozidlem a dostává se do důkazní nouze.

V každém případě vám tak doporučujeme sepsat písemnou kupní smlouvu, který bude neprůstřelným podkladem pro obě strany a nepodcenit ani registraci nového majitele.

Stáhnout vzor kupní smlouvy na auto sepsaný advokáty

Bez čeho se neobejde bezchybná smlouva o prodeji motorového vozidla?

 • Podrobná a pečlivá identifikaci smluvních stran – do kupní smlouvy uveďte co největší množství kontaktních údajů,
 • detaily o předmětu smlouvy – nezůstávejte jen u samotných údajů o vozidlu, podrobně popište jeho stav včetně upozornění na případné vady,
 • dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení,
 • specifikace toho, kdy kupující nabývá vlastnické právo – pro prodávající je důležité stanovit si nabytí práva až po uhrazení kupní ceny a v případě nesplnění nastavit ujednání, že smlouva není platná,
 • postup, jak dojde k předání vozu,
 • způsob změny v evidenci vozidel – na specifikaci se v anonymních vzorech kupní smlouvy na vozidlo dost často zapomíná, i přesto, že přináší nejčastější komplikace.

Nejdůležitější je, aby kupní smlouva popsala stav vozidla co nejpravdivěji a do detailů. Jen tak může zajistit kupujícímu lepší právní pozici v případném soudním sporu, pokud by se objevily skryté vady a chtěl odstoupit od kupní smlouvy auta, a stejně tak prodávajícímu, který by spoléhal na ústní dohodu v podobě nabídnutí slevy za horší stav.

Právníci z Dostupného advokáta vám pro lepší představu sepsali vzor kupní smlouvy na prodej auta. Všechny všechny zákonem určené náležitosti a narozdíl od některých anonymních vzorů je zpracován je zpracován v souladu s novým občanským zákoníkem. Ani tak ale nedokáže pokrýt vše, co váš konkrétní případ potřebuje.

Proto doporučujeme nechat smlouvu zkontrolovat naším právníkem – specialistou, který ji připraví na míru vaší situaci. Za rozumnou cenu.

Mějte jistotu, že podepíšete neprůstřelnou kupní smlouvu auta

Obzvlášť u ojetého auta s námi zrevidovanou smlouvou získáte garanci, že kdyby se náhodou objevil rozpor s tím, co jste si ujednali, ať už by šlo o neodpovídající stav vozu, stočený tachometr nebo zásadní vady, bude stát právo na vaší straně. Postaráme se o to a vy můžete kupní smlouvu podepisovat už za 3 dny.

Proč si vzor kupní smlouvy o prodeji motorového vozidla nechat zkontrolovat advokáty?

 • Právník zajistí, aby se vůz převedl i v registru vozidel. Toto se často podceňuje a způsobuje pak oheomné problémy a riziko platby cizích pokut.
 • Právník neprůstřelně vymezí předmět smlouvy a upozorní na detaily, které zohlednit, ať už kupujete či prodáváte osobní automobil, nákladní, motocykl či přívěsný vozík.
 • Právník pomůže jasně stanovit platební podmínky – nezřídka se strany dohodnout na zaplacení pomocí splátek a prodávající opomene výhradu vlastnictví, která mu v případě nesplacení všech částí ušetří „obíhačky“ na úřadech kvůli přepisu v registru vozidel.
 • Právník upraví vzor kupní smlouvy na automobil tak, aby obsahoval všechny podmínky pro případné vady a nesrovnalosti.
 • Zároveň zanalyzuje možná rizika a sepíše smlouvu tak, aby jim předcházela.
 • Specifikuje práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího.

Tip: Přečtěte si, proč nepodceňovat kupní smlouvu na auto. Do článku jsme přidali s případy, které jsme v praxi řešili.

Proč použít placenou službu od Dostupného advokáta?

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do 3 dnů a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah? Přidejte mu hodnocení

průměrné hodnocení: 5
hodnoceno: 2 krát

…nebo jej sdílejte

Reference služby Dostupný advokát

Jana Hellichová

před 1 rokem

S právní službou u Dostupného advokáta jsem velice spokojená Oceňuji profesionalitu, spolehlivost a odborné rady. Všem vřele doporučuji !

Daniel Laposa

před 10 měsíců

Rychlost, odbornost a profesionalita. Konečně advokátní kancelář 21.století.

Anna Marková

před 3 roky

Já osobně jsem člověk, který neví o smlouvách a „právnických“ věcech zhola nic. Naštěstí pro mě je tu služba Dostupný advokát! Potřebovala jsem vypracovat darovací a podnájemní smlouvu na družstevní byt. V DA vše vyřídili bezproblémově, rychle a k tomu si za práci řekli rozumnou cenu. Pokud jste neznalec jako já a chcete mít smlouvy v pořádku, doporučuji Vám se na Dostupného advokáta (zobrazit více) obrátit.

Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

Znáte nás z médií
ct-inverse
hn-inverse
idnes-inverse
prima-inverse
ihned-inverse
cro-inverse
Logo Česká advokátní komora logo-apek-male Logo Advokátní kancelář roku 2023
Sledujte novinky
Dostupný advokát © 2013-2023