Na co si dát pozor při zaměstnávání cizinců? | Dostupný advokát

Na co si dát pozor při zaměstnávání cizinců?

Na co si dát pozor při zaměstnávání cizinců?

19. 2. 2019 / autor: Ondřej Preuss

Zaměstnávání cizinců je v dnešní době stále více aktuální, neboť mnozí zaměstnavatelé tak řeší nedostatek tuzemské pracovní síly. Víte, jaké formality je potřeba při zaměstnání cizince dodržet a že na zaměstnavatele v tomto procesu číhají různé nástrahy?


Občané EU, cizinci s trvalým pobytem v ČR a cizinci z třetích zemí

Na začátku je potřeba si uvědomit, že není cizinec jako cizinec. Podle toho, odkud daný pracovník pochází a rovněž podle toho, na základě jakého povolení u nás pobývá, zákony rozlišují, za jakých podmínek u nás může dotyčný pracovat.

1) Občané EU a jejich rodinní příslušníci

V tomto případě je situace nejjednodušší. Občané EU a jejich rodinní příslušníci (tzn. rovněž rodinní příslušníci občanů ČR) mají v podstatě stejné postavení jako občané ČR. Tyto osoby nepotřebují pracovní povolení a mají volný přístup na trh práce. Pokud chcete tuto kategorii osob zaměstnat, budete muset jako zaměstnavatel splnit informační povinnost. Nejpozději v den nástupu tohoto cizince musíte o této skutečnosti písemně informovat příslušný úřad práce. Stejně tak při ukončení zaměstnání jste jako zaměstnavatel povinni uvědomit úřad práce, a to nejpozději do 10 dnů.

2) Cizinci s trvalým pobytem v ČR

U cizinců s trvalým pobytem v České republice je situace rovněž celkem jednoduchá. Podle zákona o zaměstnanosti totiž tito cizinci také nepotřebují pracovní povolení a zaměstnavatel tedy musí splnit jen informační povinnost na začátku i konci zaměstnání, stejně jako v případě zaměstnanců, kteří jsou občany EU či jejich rodinnými příslušníky.

3) Cizinci z třetích zemí, bez trvalého pobytu

Pokud chcete do své firmy vzít cizince, který není občan EU a ani zde nemá trvalý pobyt, je zapotřebí, aby tento cizinec získal jak povolení k práci, tak povolení k pobytu. Obě povolení spolu souvisí. Povolení k pobytu vydává cizinecká policie obvykle na základě vyjádření zaměstnavatele, že daného cizince u sebe zaměstná.

Volné pracovní místo musíte nejprve nahlásit úřadu práce

Jako zaměstnavatel musíte pamatovat ještě na to, že cizince z třetí země bez trvalého pobytu můžete zaměstnat jen na tzv. volné pracovní místo, které je již po určitou dobu evidováno u úřadu práce. Takto je chráněn český trh práce. Zákon o zaměstnanosti v zásadě stanoví, že cizince je možné přijmout jen na volné místo, které zaměstnavatel na úřadu práce nahlásil a které nebylo obsazeno do 30 dnů od jeho oznámení.

V hlášení pro úřad práce je potřeba uvést základní charakteristiku volného místa, zejména druh práce a místo výkonu práce, předpoklady a požadavky na toto místo, informace o mzdě apod.

Úřad práce vám však volné pracovní místo nezaregistruje, pokud jste se v nedávné době dopustili určitého prohřešku, například pokud vám byla v období posledních 4 měsíců pravomocně uložena pokuta za umožnění výkonu nelegální práce, nebo jste v posledních 3 měsících dostali pokutu vyšší než 50.000,- Kč za porušení pracovněprávních předpisů od inspektorátu práce.

Výjimky – kdo také nepotřebuje pracovní povolení?

Už jsme si řekli, že povolení k zaměstnání nepotřebují cizinci s povoleným trvalým pobytem a občané EU a jejich rodinní příslušníci. Mezi další výjimky patří například cizinci, kterým byl udělen azyl, za určitých podmínek (pokud budou pracovat jen pár dní do roka) i umělci, vědci a výzkumní pracovníci, sportovci, nebo třeba studenti do 26 let.

Pozor na vysoké pokuty

Dříve, než u vás cizinec začne pracovat, pečlivě si zkontrolujte jeho pracovní povolení (nebo doklady, které prokáží, že povolení nepotřebuje) a ověřte, že má s vámi uzavřenou platnou pracovní smlouvu, nebo dohodu o pracovní činnosti. Pracovních povolení je celá řada, například zaměstnanecká karta (opravňuje k pobytu i k práci) nebo modrá karta (pro zvlášť kvalifikované pracovníky). Někdy není úplně snadné se ve všech typech povolení vyznat. Přesto není radno kontrolu dokladů podcenit, protože pokud zaměstnáte cizince bez potřebného povolení, můžete se dopustit přestupku, za který hrozí vysoké pokuty v řádech milionů korun. Navíc po vás může ministerstvo vnitra chtít ještě uhradit náklady za vyhoštění cizince.

Projekt Režim Ukrajina

Stát na jednu stranu tvrdě postihuje práci cizinců bez povolení, na druhou stranu se snaží aspoň trochu ulehčit zaměstnavatelům, kteří o pracovníky z ciziny stojí. Pokud máte zájem o kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny, můžete se přihlásit do Projektu Režim Ukrajina a získat zaměstnanecké karty pro své pracovníky rychleji.

Stále tápete v džungli právních předpisů upravujících zaměstnávání cizinců? Nejste si jisti, zda a jak cizince zaměstnat? Rádi vám poradíme, zkontrolujeme veškeré podklady a připravíme pracovní smlouvu, abyste měli vše v pořádku.


Rychlá konzultace s právníkem – specialistou na problém, který potřebujete vyřešit

Úvodní konzultace je nejúčinnější způsob řešení jakékoli právní záležitosti. Během 30-60 minut pro vás najdeme vhodný právní postup a navrhneme vám řešení. Podklady nám pošlete jednoduše elektronickou cestou, a do druhého dne se s vámi spojíme a celou věc probereme.

Rychlou úvodní konzultací vám dokážeme poradit s 90 % toho, s čím se jako běžný občan nebo firma setkáte. Nejčastěji to bývají tyto případy:

  • obrana práva z uzavřené smlouvy (včetně uplatnění smluvních pokut),
  • dohody a spory ohledně koupě nemovitostí a nájmů bytů (včetně zápisu do katastru nemovitostí),
  • rozvody a výživné,
  • spory ohledně náhrady škody,
  • neoprávněné exekuce a zastupování v insolvenčním řízení,
  • neoprávněná výpověď ze zaměstnání, včetně nároku na odstupné,
  • reklamace vad a záruky za provedené práce,
  • ochrana osobnosti,
  • pokuty uložené za provoz automobilu,
  • převody automobilů a motocyklů.

Vše s námi můžete vyřídit telefonicky, e-mailem nebo přes Skype, ať už bydlíte kdekoliv. Jednoduše a skutečně účinně. Bez zbytečného chození do advokátní kanceláře. Radíme běžně i přes 8 časových pásem klientům, kteří právě surfují na Bali.

Každý měsíc poradíme na dálku nejméně 200 lidem. Osobně nebo při soudním řízení pak další stovce.

Co pro vás uděláme:

Varianty naší nabídky Rychlá konzultace Prémiová konzultace
Délka konzultace s advokátem30 minut
Konzultace proběhnetelefonicky, Skypetelefonicky,
Skype, e-mail
Jak rychle konzultace proběhnedo 24 hodindle vaší potřeby
Konečná cena včetně DPH690570,22 Kč bez DPH13001074,32 Kč bez DPH

Jako advokáti samozřejmě zachováváme soukromí a mlčenlivost. Cokoli si řekneme nebo napíšeme, zůstane pouze mezi námi. I proto máme zabezpečený systém, přes který nám posíláte citlivé podklady. Vše je tak bezpečnější než přes e-mail.

Rychlé představení služby

Děkujeme klientům, kteří nám dovolili sepsat své příběhy, a sdílet tak s dalšími z vás své zkušenosti:

Ing. Lucie Proroková, Ostrava (překladatelka): „S jednorázovou konzultací jsem byla velice spokojena. Získala jsem zpětnou vazbu ke smlouvě a navíc jsem z celé konzultace získala zápis. A to vše v krátkém termínu - do druhého dne od objednání.“
Michal Vrátný, Praha (podnikatel): „Děkuji za rychlou a precizní radu. Musím se přiznat, že jsem byl původně k přínosu advokáta skeptický. Nakonec jsem však rád, že jsem do toho šel. Navíc mám jasno v tom, kam se příště ohledně právního poradenství pohodlně obrátit.“
MDDr. Pavla Kramolišová, Nový Jičín (zubařka): „Oceňuji, jak rychle a pro mě jako laika srozumitelně pracujete. Ušetřilo mi to čas, nervy a obavy s neznámého. Už nikdy do bezplatné právní poradny.“
Lukáš Řezníček, Praha (řízení letového provozu): „Web i odvedenou službu hodnotím rozhodně pozitivně. Advokátní kancelář Dostupný advokát odhalila v mé smlouvě o převodu bytu „nenápadné“ riziko, které by mě stálo hodně peněz.“
Štěpán Mičunek, Rožnov p. R. (podnikatel): „Na Dostupného advokáta jsem se obrátil s prosbou o pomoc s neplatičem. Advokáti mi poradili, jak dále postupovat. Náš spor se dostal až před soudy, kde byl Dostupný advokát můj právní zástupce. Soudy jsem vyhrál, služby tohoto webu mohu vřele doporučit.“
Tomáš Hrdlička, Nové Strašecí (servisní technik): „Jít osobně za právníkem mně přišlo dost nepříjemné. Zde jsem ale všechno vyřídil bez toho, abych se s ním musel setkat a hledat ho v seznamu advokátů. Koupil jsem u něj právní konzultaci, protože mě zaměstnavatel vyslal na dlouhodobou pracovní cestu a já jsem ani nevěděl, na co mám nárok. S právníkem jsem mluvil online přes skype, byl příjemný, služba rychlá, můžu jen doporučit.“
Pavel Kasal, Praha (provozovatel webu): „Při předčasném odstoupení od operativního leasingu mi byla vyúčtována nesmyslně vysoká částka za to, že se vůz údajně prodal za nižší cenu, než byla jeho tržní hodnota. To se mi nezdálo, a tak jsem se obrátil na online právní poradnu Dostupného advokáta, který se velice rychle seznámil s celým případem a následně mi doporučil možné varianty, jak se bránit. Samozřejmě mi pomohli připravit potřebné podklady. Díky nim jsem musel uhradit pouze zlomek původní částky a tím ušetřil desetitisíce korun.“
Mgr. Vojtěška Kupcová, Otrokovice: „Chci poděkovat za výborné služby, které jste mi poskytli. Jsem důchodkyně a nesplacená směnka ve výši 100.000 Kč pro mne představovala ztrátu finanční rezervy, kterou v mém věku považuji za důležitou. Ztrácela jsem naději. "Dostupný advokát" kvalifikovaně záležitost vyřešil bez toho, abych někam musela chodit či se dokonce účastnit soudních jednání! Mnohokrát děkuji, vaší práce si velice vážím a přeji hodně úspěšných řízení.“
Další reference našich zákazníků naleznete v záložce Reference.

Napsali o naší službě:


Ohodnoťte tento článek:

Mohlo by vás také zajímat: