eva
Kupní smlouva na věci movité
Máme 2 varianty řešení vašeho problému
Zobrazit
ZDARMA
ke stažení
Kupní smlouva na věc movitou
Náhled knížky

Vzor kupní smlouvy na věc movitou

 • Zjistěte bez čeho se neobejde bezchybná kupní smlouva.
 • Detaily o předmětu smlouvy — podrobnější popis věci, včetně případných existujících vad.
 • Záruky a další podmínky.

Stáhnout zdarma

Aktualizováno: 13. 7. 2022

Jednoduchá kupní smlouva?

I dle slov občanského zákoníku vypadá vše jednoduše: „Kupní smlouvou se prodávající zavazuje, že kupujícímu odevzdá věc, která je předmětem koupě, a umožní mu nabýt vlastnické právo k ní, a kupující se zavazuje, že věc převezme a zaplatí prodávajícímu kupní cenu.“ 

Představte si ale situaci, kdy řešíte prodej či koupi drahé zvukové techniky, starožitností, zubařského křesla, zahrádkářského vybavení nebo například roje čmeláků. V řadě případů se mohou objevit komplikované situace, které lze minimalizovat i pomocí jednoduché kupní smlouvy.

Mohly by se vám hodit i následující vzory kupních slov ke stažení:

Týká se vás opravdu smlouva kupní?

Právo v problematice odlišení koupě od smluvních typů dokáže být mnohdy matoucí. Předtím, než si stáhnete vzor kupní smlouvy, mějte jistotu, že je vhodný pro vaši situaci a nepotřebujete namísto toho vzor smlouvy o dílo. Kdybychom to zjednodušili, jde o to, kdo poskytne převážnou část materiálu či jiných potřebných věcí ke zhotovení objednané věci:

 • Převážnou část materiálu poskytuje objednavatel? Pak se jedná o smlouvu o dílo. Například, když si u truhláře objednáte výrobu zakázkového jídelního stolu a dodáte mu i vybrané dřevo.
 • Převážnou část si obstarává ten, kdo smluvenou věc vyrábí? Pak si můžete bez obav stáhnout jednoduchou kupní smlouvu.

Bez čeho se neobejde bezchybný návrh kupní smlouvy?

 • Podrobná a pečlivá identifikace smluvních stran – do kupní smlouvy uveďte co největší množství konkrétních údajů.
 • Detaily o předmětu smlouvy – podrobnější popis věci, včetně případných existujících vad, může předejít pozdějším dohadům.
 • Dohoda o výši kupní ceny a způsobu jejího uhrazení – pokud nebude cena uhrazena spolu s podpisem smlouvy, je vhodné stanovit přesný termín splatnosti. Jeho nedodržení může být spojeno s povinností zaplatit penále či smluvní pokutu. Nezapomeňte vše do smlouvy výslovně sjednat.
 • Záruky a další podmínky – dokonalá smlouva by měla myslet na všechny možné situace

Do formuláře kupní smlouvy můžete zahrnout i vedlejší ustanovení

 • Výhrada vlastnického práva – hodí se v případě, kdy kupující nezaplatí celou kupní cenu při podpisu smlouvy. Výhrada vlastnictví ustanovuje, že se stane vlastníkem až v okamžiku úplného zaplacení a nemůže tak věc převést na jinou osobu. Pokud kupující nezaplatí, věc bude i nadále majetkem prodávajícího.
 • Výhrada zpětné koupě/zpětného prodeje – prodávající si může do kupní smlouvy přidat ustanovení, aby mu kupující na jeho požádání převedl movitou věc a vlastnické právo k ní zpět. V případě, že si strany nedohodnou lhůtu, má kupujícího právo toto uplatnit po dobu 3 let. U zpětného prodeje má kupující oprávnění věc vrátit zpět kupujícímu a požadovat proplacení kupní ceny.
 • Koupě na zkoušku – kupující si tak do návrhu kupní smlouvy přidá ustanovení, že může kupujícímu vrátit věc zpět po uplynutí zkušební doby. Pokud si strany nesjednají něco jiného, je zkušební doba u věcí movitých 3 dny. Tady ale platí důležitý fakt, že pokud kupující nemůže věc vrátit ve stavu, v jakém ji převzal, musí si ji ponechat.
 • Výhrada lepšího kupce  – u tohoto vedlejšího ustanovení kupní smlouvy si prodávající nechává oprávnění dát ve lhůtě 3 dnů přednost lepšímu kupci.
 • Cenová doložka – pokud řešíte kupní smlouvu pro zboží, které ještě nebylo vyrobeno, cenová doložka vám umožní stanovit kupní cenu dostatečně na základě výrobních nákladů.

Velmi důležitý je i nárok na ukončení kupní smlouvy v případě, že druhá strana poruší její podmínky. Řešením je v takovém případě odstoupení od kupní smlouvy. Pamatujte ale na to, že v samotném formuláři kupní smlouvy by měly rovnou zaznít důvody a situace, kdy je možné od ní odstoupit. Pokud je nebude obsahovat, je třeba vycházet z důvodů uvedených v občanském zákoníku.

Tip: Přečtěte si, jak správně ukončit smlouvu.

Vzor jednoduché kupní smlouvy ke stažení

Po výčtu vedlejších ustanovení se kupní smlouva nejeví jako triviální záležitost. Proto jsme sepsali vzor kupní smlouvy ke stažení, který obsahuje všechny zákonem určené náležitosti a narozdíl od některých anonymních vzorů jde o kupní smlouvu sepsanou podle občanského zákoníku.

Pamatuje však na to, že nedokáže pokrýt specifika vašeho prodeje, proto i tak doporučujeme kontrolu od advokáta, který ji připraví na míru vaší situaci. Za rozumnou cenu.

Postaráme se o podpis neprůstřelné kupní smlouvy

Ať už řešíte prodej či koupi hodnotnější movité věci nebo potřebujete vyřešit například odloženou kupní cenu, obraťte se na nás. Vše vyřešíme online, za předem stanovenou cenu a do 48 hodin.

Chci mít jistotu, že podepíšu bezchybnou kupní smlouvu

Proč si i tak nechat zkontrolovat vzor kupní smlouvy ke stažení advokátem?

 • Právník zanalyzuje všechny situace, ke kterým by mohlo dojít a zahrne jejich plnění do smlouvy. Tím se vyhnete problémům s neuhrazenou kupní cenou, převodem vlastnického práva a ve finále i řešení složitých situací soudní cestou.
 • Právník neprůstřelně vymezí předmět smlouvy a upozorní na detaily, které zohlednit.
 • Právník upraví vzor kupní smlouvy tak, aby obsahoval všechny podmínky pro případné vady a nesrovnalosti.
 • Zároveň zanalyzuje možná rizika a sepíše smlouvu tak, aby jim předcházela.
 • Specifikuje práva a povinnosti kupujícího i prodávajícího.
 • Zohlední a stanoví vedlejší ustanovení kupní smlouvy, díky kterým můžete upravit svá práva a povinnosti tak, aby chránily vaše zájmy.

Proč použít placenou službu od Dostupného advokáta?

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

 • Vše zvládneme on-line
 • Požadavky řešíme do druhého dne
 • Předem víte, kolik zaplatíte
 • Zkušený tým 6 specialistů

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 390 Kč.

Zbývá 500 znaků

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Kupní smlouva na věci movité

Sepíšeme za vás kupní smlouvu na věci movité, případně zkontrolujeme tu existující. Všechno vyřídíme rychle a bezchybně, za předem stanovenou cenu. Zvládneme to do i do 48 hodin a v rámci celé ČR. Vy se o nic nestaráte a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli…

…nebo mu přidejte hodnocení

průměrné hodnocení: 3.7
hodnoceno: 3 krát

Recenze služby Dostupný advokát

Kateřina Petrašová

před 2 roky

Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou (zobrazit více) Dobrý den, dnes jsem obdržela kladné „Vyrozumění o provedeném vkladu do KN“. Chtěla bych tímto velice poděkovat za neskutečně výbornou službu absolutnímu laikovi, který má pouze jasnou představu co chce. Jednalo se o převod vlastnického práva nemovitosti z otce na dceru a syna, vč. věcného břemene – bezúplatné doživotní užívání. S takto dobře postavenou službou jsem se opravdu dlouho nesetkala, neskutečně jasné a rychlé jednání za přesně stanovených podmínek. Průběh celého řízení proběhl bez jediného zaváhání, ač jsme měli obavy ohledně opakovaného podáním návrhu na vklad do KN s tím, že „něco“ není v pořádku. Opravdu chválím – za 1!!! Moc děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašem podnikání!

Cyd onie

před 2 roky

Při koupi bytu jsme chtěli mít jistotu, že po právní stránce vše proběhne hladce, proto jsme využili služeb této firmy. Rozhodně je mohu doporučit, rychlé zpracování požadavku, vstřícné jednání a cena rozumná.

Monika Holcátová, Praha

před 2 roky

S darovací smlouvou od vás jsem neměla na katastru nejmenší problém. Pracovnice u okénka se podívala na logo a poznamenala, že vaše smlouvy jsou vždy v pořádku. Dostupný advokát mi navíc telefonicky vysvětlil věci kolem věcného břemene, které by mne jako laika vůbec nenapadly. Nevím, co na službě zlepšit, jsem naprosto spokojená.


Zobrazit všechny reference

Mohlo by vás také zajímat

ženy nakupuji na internetuu

Nákupy na internetu: jak na odstoupení od smlouvy?

Covidová pandemie a dlouhý lockdown dramaticky změnily nákupní chování Čechů, kteří nyní stále více nakupují online. Za poslední rok zabrousila do e-shopů i většina zatvrzelých, kteří to doposud odmítali. Je…

17. 9. 2021
Žena, která si neví rady s neuznanou reklamací

Neuznaná reklamace – jak se bránit?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a nejdůležitějším spotřebním právům. Co po vás prodejce nemůže požadovat, jak musí postupovat a co dělat v případě neuznané reklamace? Na všechny tyto otázky naleznete…

26. 11. 2020
vrak.jpg

Co by měla obsahovat kupní smlouva k movitým věcem

Kupní smlouvu uzavíráme téměř každý den. Pokud se však nejedná o běžnou záležitost, např. při prodeji automobilu či jiných cennější věcí, pak je vhodné kupní smlouvu uzavřít v písemné podobě…

1. 2. 2018

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2022