Jak správně podat výpověď ze zaměstnání? | Dostupný advokát

Jak správně podat výpověď ze zaměstnání?

Volných míst je v dnešní době čím dál víc. Jedním z prvních kroků, pokud chcete jít za lepším, je výpověď ze stávajícího zaměstnání.
Obrázek k článku Jak správně podat výpověď ze zaměstnání?
4 minut čtení
Ondřej Preuss
12. 2. 2018

Jak správně napsat a podat výpověď z pracovního poměru a na co si dát pozor? Připravili jsme pro vás podrobný přehled.

Písemná výpověď

Výpověď ze strany zaměstnance musí být vždy písemná s vlastnoručním podpisem. Nepostačí proto pouze přijít za svým současným zaměstnavatelem a ústně mu oznámit, že máte lepší nabídku, a proto končíte v práci. K takové výpovědi se nebude vůbec přihlížet a zaměstnanec bude povinen stále docházet do práce a práci vykonávat. Výpověď je vhodné podat zaměstnavateli osobně a na jedné kopii si nechat potvrdit převzetí. Pokud budete výpověď posílat poštou, nikdy ne jako obyčejný dopis, ke kterému nebudete mít doklad o odeslání. Vždy je tedy nutné zaslat výpověď doporučeně, nejlépe pak s dodejkou.

Výpověď i bez důvodu

Zákoník práce při podávání výpovědí poskytuje výhodnější postavení zaměstnancům. Na rozdíl od zaměstnavatele, který musí vždy přesně uvést důvod výpovědi, zaměstnanec může podat výpověď z jakéhokoliv důvodu, nebo i bez uvedení důvodu. Výpověď zaměstnanec může podat také kdykoli, v tomto ohledu jsou zákonem dané limity pouze pro zaměstnavatele.

Z výpovědi musí být zřejmé, kdy a kdo ji podává a komu je adresována. Bez uvedení alespoň těchto skutečností by výpověď ze strany zaměstnance byla neplatná.

Výpovědní doba

Při podání výpovědi musíme počítat s výpovědní dobou, která je většinou dvouměsíční. Pracovní smlouva může ovšem stanovit výpovědní dobu delší. Před sjednáváním nové práce je proto třeba pročíst pracovní smlouvu, jestli neobsahuje právě také dohodu o délce výpovědní doby. Ta začíná běžet první den kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi. Pokud byste výpověď podali 31. ledna, pak pracovní poměr při standardní dvouměsíční výpovědní době skončí 31. března. Pokud byste ale výpověď podali o den později, tedy první únorový den, pak skončí pracovní poměr až na konci dubna.

Zaměstnanec by měl výpovědní dobu dodržet. Často se stává, že podá výpověď a do práce už nedorazí. V novém zaměstnání mu totiž řekli, že ho potřebují okamžitě a že jim nevadí, že u současného zaměstnavatele poruší své povinnosti, dostane negativní hodnocení nebo bude na hodinu propuštěn. To ovšem nejsou jediná rizika, která při takovém postupu hrozí.

Nedodržením výpovědní doby zaměstnanec poruší své pracovní povinnosti a vystavuje se riziku, že po něm bude zaměstnavatel nárokovat náhradu škody. Tu může představovat například ušlý zisk za dny, kdy zaměstnavatel musel nechat zavřený obchod. Prodavač, který podal výpověď, totiž přestal chodit do práce.

Pokud zaměstnanec potřebuje skončit dřív než po uplynutí výpovědní doby, je jedinou možnou cestou dohoda se zaměstnavatelem. Také při ukončení pracovního poměru ve zkušební době není nutné čekat na uplynutí výpovědní doby. Tzv. výpověď ve zkušební době nemá stanovenou žádnou výpovědní dobu.

Chci dát v práci výpověď

Poradíme vám, jak postupovat při výpovědi z práce, zda rozvázání pracovního poměru raději neřešit dohodou, pohlídáme Vaše práva a pomůžeme získat od zaměstnavatele maximum. Jednáme rychle, účinně, v celé ČR. Cenu budete znát předem a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

Dohoda

Vedle výpovědi, kterou bude podávat vždy zaměstnanec jednostranně, je možné se na skončení pracovního poměru se zaměstnavatelem také dohodnout. Někdy se tento způsob označuje jako výpověď dohodou, ačkoliv zákoník práce tento termín vůbec nezná. Zde je možné se dohodnout na jakémkoli termínu skončení pracovního poměru, a to i v den, kdy dohodu podepíšete.

Neplatná výpověď

Pokud podá zaměstnanec neplatnou výpověď a zaměstnavatel mu oznámí, že trvá na tom, aby nadále vykonával svou práci, pracovní poměr neskončí. Kdyby zaměstnanec po výzvě zaměstnavatele přesto do práce nechodil, mohl by po něm požadovat náhradu vzniklé škody, která by mu vznikla. Z tohoto důvodu nedoporučujeme využívat vzory výpovědi ke stažení na internetu. Vzor výpovědi nemusí odpovídat aktuální právní úpravě a jeho využitím se vystavujete riziku neplatnosti podané výpovědi.

Aby došlo ke změně vašeho zaměstnání hladce a bez problémů, zaměstnavatel nemohl vaši výpověď napadnout jako neplatnou, připravíme vám výpověď šitou na míru vašim požadavkům.

Řešíte obdobný problém?

Tým online právníků Dostupný advokát vám jej vyřeší.

Chci dát v práci výpověď

Poradíme vám, jak postupovat při výpovědi z práce, zda rozvázání pracovního poměru raději neřešit dohodou, pohlídáme Vaše práva a pomůžeme získat od zaměstnavatele maximum. Jednáme rychle, účinně, v celé ČR. Cenu budete znát předem a zaplatit můžete až po poskytnutí služby.

od 1500 Kč
Chci pomoct
Předem dané ceny
Od začátku víte, kolik a za co platíte.
Vše zvládneme online
Takže ušetříte čas i peníze za dopravu.
Pracujeme rychle
90 % požadavků vyřešíme do druhého dne.
Zkušený tým
Pro každý právní obor máme specialistu.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Mohlo by vás také zajímat

Jak se bránit výpovědi ve zkušební době

Zkušební doba slouží především k tomu, aby si jak zaměstnavatel, tak zaměstnanec ověřili, že jim bude vzájemná spolupráce vyhovovat i v následujících měsících a letech....

14. 2. 2018
Ondřej Preuss

Česká televize (Události): Jak se bránit výpovědi

Výpovědi z práce se můžete bránit. Má to ale přesně dané kroky, které musí zaměstnanec dodržet.

13. 11. 2017
Ondřej Preuss

Neexistuje nic jako výpověď dohodou

Nedávno se na nás obrátila paní Radka, která přišla o práci při reorganizaci oddělení, kde pracovala. Pod tlakem podepsala tzv. „výpověď dohodou“....

9. 12. 2015
Ondřej Preuss

Jsme členy

ČAK logo

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2019