Právo nemovitostí

Kupujete nebo prodáváte byt, dům nebo zahradu? Nevíte jak na nájemní smlouvu? Žádáte o hypotéku? Jak v praxi funguje předkupní právo? Poradíme vám a vždy se postavíme za vás. Dobrá rada teď vám ušetří potíže i peněženku v budoucnu.

Rekonstrukce bytu, která byla reklamována
8 minut čtení

Jak reklamovat vady při rekonstrukci či stavbě nemovitosti

Ondřej Preuss
28. 12. 2020

Vystřídalo nadšení z rekonstrukce nebo stavby zklamání z výsledku, který rozhodně nesplnil vaše očekávání? Poradíme vám, na co máte právo, jak správně v reklamaci postupovat a zároveň na co si dát příště pozor. Číst dále

Pár radující se z pronájmu bytu
9 minut čtení

Na co si dát pozor při pronájmu bytu z pohledu nájemníka

Ondřej Preuss
23. 11. 2020

Rádi byste si pronajali byt, ale nevíte jak na to? Bydlíte v pronajatém bytě a nevíte, co přesně si vůči vám pronajímatel může dovolit? V následujícím článku najdete odpověď na všechny otázky.
Číst dále

Starší dům k prodeji
7 minut čtení

Prodej staršího domu – 9 věcí, které si pohlídejte

Ondřej Preuss
20. 10. 2020

Každá nemovitost má svá specifika, s nimiž je třeba počítat i při jejím prodeji. U staršího domu bude nutné ošetřit jiné detaily než u novostavby. Jak přesně při prodeji takového domu postupovat a na co ve smlouvě nezapomenout? Právě tomu se budeme věnovat v následujícím článku.
Číst dále

Abolition of real estate acquisition tax - what is changing in practice?
6 minut čtení

Zrušení daně z nabytí nemovitosti – co se v praxi mění?

Ondřej Preuss
1. 10. 2020

Rozpohybovat realitní trh, zlepšit dostupnost vlastního bydlení. To jsou hlavní motivy vedoucí k zrušení daně z nabytí nemovitosti. Co všechno se s novelou zákona mění, vám přehledně shrnujeme v následujícím článku.
Číst dále

Byt v exekuci k prodeji
6 minut čtení

Koupě bytu v exekuci – jak postupovat a co si ohlídat?

Ondřej Preuss
29. 9. 2020

Kupujete byt a už se svého nového bydlení nemůžete dočkat, jenže radost najednou kazí zmínka o exekuci… Je lepší dát od takové koupě ruce pryč, nebo to nemusí být tak hrozné, jak se na první pohled zdá? V dnešním článku si povíme, jak postupovat a na co si dát pozor.
Číst dále

Družstevní byt a převod družstevního podílu
7 minut čtení

Převod družstevního bytu – jak to udělat správně

Ondřej Preuss
25. 8. 2020

S prodejem družstevního bytu bývá spojena řada otázek. Jaké jsou hlavní odlišnosti od prodeje bytu v tzv. osobním vlastnictví? A s jakými zvláštnostmi se při prodeji můžeme setkat? Odpověď najdete v tomto článku.
Číst dále

New apartment building
9 minut čtení

Jak probíhá vymáhání pohledávky krok za krokem

Ondřej Preuss
4. 8. 2020

Máte na stole neproplacené faktury? Dle společnosti IPSOS řešilo podobný problém přes 89 % podnikatelů. A každý pátý dokonce zažil situaci, kdy jeho faktura nebyla proplacena vůbec. Dostali jste se do podobné situace? Poradíme vám, jak postupovat při vymáhání pohledávky po splatnosti, abyste své peníze měli co nejdříve zpět. Jaký je postup a na co si dát pozor? Na to se zaměříme v dnešním článku.
Číst dále

Převod nemovitosti bez předkupního práva
7 minut čtení

Zrušení předkupního práva — co to přináší?

Ondřej Preuss
22. 7. 2020

Novela občanského zákoníku přináší zásadní změnu v situacích, kdy řešíte převod nemovité věci. Od 1. července 2020 již nemusíte svůj spoluvlastnický podíl nabídnout před prodejem dalším spoluvlastníkům. Předkupní právo je tak opět zrušeno, patrně již definitivně. Co to znamená? Existují nějaké výjimky? A mají vůbec spoluvlastníci ještě nějaká práva?
Číst dále

Successfully completed property donation
9 minut čtení

Darování nemovitosti – jak probíhá a na co se připravit?

Eva Braunová
16. 6. 2020

Darování nemovitosti s sebou přináší celou řadu otázek. Jak vše provést správně právně? Kdy přidat do smlouvy věcné břemeno a co se děje v případě, že darování neproběhlo podle představ? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v následujícím článku.
Číst dále

Manželský pár si prohlíží dokumenty ohledně darování nemovitosti
10 minut čtení

Darování nemovitosti mezi manželi

Eva Braunová
1. 6. 2020

Co mám dělat, když chci manželce věnovat nemovitost, ale máme společné jmění manželů (SJM)? Dá se převod nemovitosti rozdělit mezi manžela a děti? A co když mi chtějí rodiče darovat byt tak, aby patřil jen mně? V tomto článku odpovídáme na nejčastější dotazy, které v Dostupném advokátovi řešíme při darování nemovitosti v manželství. Zároveň v něm najdete chyby, které spousta našich klientů už udělala. Čtěte dál, ať víte, jak se jim vyhnout. Číst dále

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 490 Kč.

  • Vše zvládneme online
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů
Zbývá 500 znaků

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021