Živnostníci a společnosti

Ať již začínáte podnikat nebo vedete úspěšný byznys, budeme vaším spolehlivým partnerem ve všech právních otázkách spojených s podnikáním. Pomůžeme s ochrannými známkami nebo dohodou o mlčenlivosti, daňovými povinnostmi či založením společnosti.

Vzor dohody o mlčenlivosti (NDA)
2 minuty čtení

Vzor dohody o mlčenlivosti (NDA)

Ondřej Preuss
1. 3. 2021

Chystáte se uzavřít dohodu o mlčenlivosti tzv. NDA (non disclosure agreement), abyste ochránili vaše know-how? V jednodušších případech můžete použít náš vzor, který vám zde nabízíme ke stažení, a v těch složitějších vám dohodu připravíme na míru. Číst dále

Pár rukou sepisující důležité náležitosti smlouvy o dílo
7 minut čtení

12 bodů, které by měla obsahovat každá smlouva o dílo

Ondřej Preuss
6. 1. 2021

Smlouva o dílo chrání objednatele i zhotovitele díla. Ošetřuje rizika spojená s pozdním nebo neúplným dodáním díla, jeho vadami, problémy při úhradě peněz nebo autorskými právy. Číst dále

Žena hledající informace o tom, jak si založit e-shop
9 minut čtení

Jak správně právně založit e-shop?

Ondřej Preuss
2. 12. 2020

Při založení e-shopu je nutné splnit podmínky nejednoho právního předpisu. Pokud se chystáte začít podnikat na internetu, je právě pro vás určen tento článek.
Číst dále

Muž řešící u notebooku autorská práva a licenci
8 minut čtení

Jak si ochránit autorská práva v licenční smlouvě

Ondřej Preuss
30. 11. 2020

S autorskými právy se řada z nás setkává dnes a denně – ať už sami vytváříme vlastní autorská díla, nebo pracujeme s cizími díly. Na co máte právo jako autor, nebo naopak nabyvatel? A co nesmí chybět v licenční smlouvě? Odpovědi na nejzásadnější otázky týkající se autorských práv naleznete v tomto článku.
Číst dále

Všeobecné obchodní podmínky pro e-shop
9 minut čtení

9 nejčastějších chyb v obchodních podmínkách e-shopů. Nemáte je tam též?

Ondřej Preuss
3. 11. 2020

Statistiky ČOI uvádějí, že u 80 % kontrolovaných subjektů byla zjištěna nějaká závada a nejčastější zdroj problémů představovaly obchodní a záruční podmínky. Na jaké chyby v obchodních podmínkách e-shopů téměř denně narážíme a co byste si měli pohlídat?
Číst dále

Podepsaná smlouva o spolupráci mezi OSVČ
8 minut čtení

Na co nezapomenout ve smlouvě o spolupráci mezi OSVČ, abyste se nedostali do problémů?

Ondřej Preuss
13. 10. 2020

Nadšení ze zisku prvních klientů záhy střídá komplikované řešení kvůli nedostatečné, nebo dokonce neexistující smlouvě o spolupráci mezi OSVČ. Vztahy s klienty ovšem nemají mnohdy správně ošetřeny ani podnikatelé – matadoři. Jak jste na tom vy? Zkontrolujte si dle našeho článku, zda jste ve své smlouvě o externí spolupráci na nic nezapomněli. Ne nadarmo se říká, že dobrá smlouva se pozná, až když nastane problém. Číst dále

New apartment building
9 minut čtení

Jak probíhá vymáhání pohledávky krok za krokem

Ondřej Preuss
4. 8. 2020

Máte na stole neproplacené faktury? Dle společnosti IPSOS řešilo podobný problém přes 89 % podnikatelů. A každý pátý dokonce zažil situaci, kdy jeho faktura nebyla proplacena vůbec. Dostali jste se do podobné situace? Poradíme vám, jak postupovat při vymáhání pohledávky po splatnosti, abyste své peníze měli co nejdříve zpět. Jaký je postup a na co si dát pozor? Na to se zaměříme v dnešním článku.
Číst dále

Pracující matka u počítače drží své dítě v šátku
3 minuty čtení

Práce při mateřské a rodičovské dovolené

Ondřej Preuss
29. 1. 2020

Příchod nového člena do rodiny dokáže pěkně zamíchat s životem všech jejích členů. Někdy je pro maminku šok najednou opustit své pracovní místo a ráda by si ještě při mateřské dovolené přivydělala. A nebo z jiného soudku, co když jste zaměstnavatel a zjistíte, že náhrada za pracovníka na rodičovské dovolené funguje lépe?
Číst dále

Zaměstnanec uprostřed práce sedí na zemi se zraněním nohy
3 minuty čtení

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci

Ondřej Preuss
6. 1. 2020

Pod pojmem „Bezpečnost a ochrana zdraví při práci“ (BOZP) se skrývá celá řada problematik a pravidel. Mnozí zaměstnavatelé i zaměstnanci tyto oblasti vnímají spíše jako nutné zlo a jakousi formalitu. To se však může změnit v případě závažného úrazu, kontroly inspektorátu práce či pracovněprávního sporu. Jak se tedy připravit, aby vás jako zaměstnavatele tyto události nezaskočily?
Číst dále

Žena sedící před počítačem zkouší barevné kombinace se vzorníkem
3 minuty čtení

Autorské právo a podnikání

Ondřej Preuss
27. 11. 2019

Když podnikáte, setkáte se s autorským právem v nejrůznějších situacích. Autorské dílo může být přímo nějaký váš produkt, výsledek práce pro klienta nebo své autorské dílo přenecháváte zákazníkům k dalšímu používání. Také ale můžete třeba na svém eshopu používat autorská díla někoho jiného a někdy ani nemusíte tušit, že konkrétní fotografie, text či jiný produkt, je chráněn autorským právem, a že k jeho užití musíte mít vždy patřičné oprávnění. Číst dále

blogRightBoxTop

Nechte si poradit od právníků online

Váš případ posoudíme a navrhneme, jak ho vyřešit za 490 Kč.

  • Vše zvládneme online
  • Požadavky řešíme do druhého dne
  • Předem víte, kolik zaplatíte
  • Zkušený tým 6 specialistů
Zbývá 500 znaků

Jsme členy

Logo Česká advokátní komora logo-apek-male

Znáte nás z médií

Dostupný advokát © 2013-2021